Jump to content

Killer2

Andrzej Mitura
 Share

Recommended Posts

Chciałbym się pochwalić swoim wychowankiem - szczupakiem( rocznik w 2019 ),u mnie w akwarium od sierpnia 2019. Kupiony od człowieka ,który sprzedaje ryby do oczek wodnych.Miał wtedy kilka cm.Aktualnie ma 32 może 33 cm. Nauczyłem go jeść mrożone ryby i bierze je sobie z ręki.....więcej filmów z Killerem2 na moim profilu na facebooku andrzejmitura1313......zapraszam do oglądania Killera2.

Fajna bestia, miałem kiedyś takiego w akwarium, złowiłem w stawie ojca, jako 7-8cm malucha.... jednak tempo w jakim pochłaniał wszystko co pływa zmusiło mnie do wypuszczenia go po roku z powrotem, bo nie nadążałem łowić drobnicy.

To ,że drapieżnik zjada żywe ryby to jakby naturalne....nauczyłem Killera2  jeść  "lody".....tzn. zjada mrożone rybki (takie prosto z zamrażarki) i do tego bierze je z ręki (co wiać na filmie).Mój kolega zapalony wędkarz ,jak zobaczył jeden z filmów z Killerem2  to napisał....Mam Film. Super. Ale z ręki to on nie będzie jadł. ..... Zajęło mi to ze 3 tyg.....ale jak widać na filmie da się. Jeżeli przytrzymamy rybkę trochę wyżej to nawet wyskoczy po nią...(zawsze trzeba uważać na palce)

lody Killera2.jpg

Parę lat temu mój kolega hodował w akwa suma. Zbiornik miał spory, jakieś 300l ale w ciągu roku sum tak urósł, że musiał go wypuścić. Początkowo karmił go białymi robakami, później łowił dla niego drobne rybki w pobliskiej rzeczce. Pamiętam, ze spędzaliśmy tam sporo czasu przy każdej mojej wizycie w Ostródzie, fascynował mnie przede wszystkim tym, jak polował. Wreszcie był tak duży, że trafił do jakiegoś jeziora w okolicy.

Sam też wiele lat temu, w kawalerskich czasach ;) , miałem w domu baniak 150l ze sporą populacją ryb egzotycznych. Niestety pewnego dnia zbiornik się rozszczelnił i wszystko szlag trafił. A później już się wyprowadziłem i w nowym miejscu nie było już możliwości. 

Killer2 29.03.2020 r.......Proszę zwrócić uwagę jak on bacznie wszystko obserwuję......on widzi jak pokrywa akwarium się unosi.....widzi moją rękę....on "skubany" wie ,że za chwilę będą "lody".....zaczyna machać płetwa grzbietową jak pies ogonem...Killer2 to "tylko" ryba ......odnoszę wrażenie ,że on jest inteligentniejszy od niektórych klientów jednej z sieci polskich sklepów....miłego oglądania....

05.04.2020 r. Killer2 poranne karmienie......szczupak zawsze połyka zdobycz zaczynając od głowy....zgodnie z ułożeniem łusek zdobyczy. Jeżeli chwyci zdobycz odwrotnie to ją sobie przekręca potrząsając paszczą. Nie jest to łatwe .Przyjmuje się, że szczupak może mieć od 700 do nawet 900 zębów. Zdecydowana większość z nich jest niewielkich rozmiarów, jedynie na dolnej szczęce rosną okazałe kły. Ząbki na kości podniebnej są ruchome i skierowane w stronę przełyku. Takie ustawienie ułatwia połykanie ofiary, a jednocześnie uniemożliwia jej wydostanie się z paszczy drapieżnika. Dzisiaj podałem mrożoną rybkę trzymając ją za głowę ,więc Killer chwycił także odwrotnie. Skąd taki szczupak wie ,że zupełnie zamrożoną rybę trzyma w pysku odwrotnie tego nie wiem..... Killer2 sobie ją przekręcił............

83912508_1520290358136095_3605194981326716928_n.jpg?_nc_cat=108&_nc_sid=f2c4d5&_nc_ohc=_WNoTtFduqcAX8PI1uH&_nc_ht=scontent-waw1-1.xx&oh=0fa805daf0c33f6861d94d1c18b53ec9&oe=5EAE02A6