Jump to content

Recommended Posts

Witajcie,

podzielicie się swoimi doświadczeniami w temacie plecionek pod okonie ?  Czy jest jakaś różnica w kolorach ? Wody płytkie, raczej płynące i niewielkie. Zależy mi na widocznym dla oka kolorze.

Pozdrawiam

DRAGON Team Dragon/Momoi Fluo 0,06mm

Używam tej z linku. Kolor dobieram do swoich potrzeb. Z rybami się nim nie chcę dzielić. Dlatego ostatie 100-150 cm przed przynęta maluję zawsze czarnym markerem. Ma to duże znaczenie przy niektórych gatunkach tzw. wzrokowcach. Klen, bolen, okoń. Można też tak postępować przy innych gatunkach. 

Edited by hege
edycja linku

4 godziny temu, ryukon1975 napisał:

DRAGON Team Dragon/Momoi Fluo 0,06mm

Używam tej z linku. Kolor dobieram do swoich potrzeb. Z rybami się nim nie chcę dzielić. Dlatego ostatie 100-150 cm przed przynęta maluję zawsze czarnym markerem. Ma to duże znaczenie przy niektórych gatunkach tzw. wzrokowcach. Klen, bolen, okoń. Można też tak postępować przy innych gatunkach. 

Dziękuję, bardzo fajny pomysł. To, czym malujemy, nie ma wpływu ?

Zwykły marker nie osłabia plecionki. Aktualnie mam ten że zdjecia. 

IMG_20200405_084201.jpg

Edited by ryukon1975

Ja do końcówki dowiązuję ok. 60-80cm przyponu z fluorocarbonu 0,20, zauważyłem że znacznie wzrosła ilość brań w stosunku do zwykłej plecionki fluo żółtej bez przyponu.

Fluorocarbon u mnie to obowiązek i tak, więc zastanawiam się czy kolor plecionki w ogóle ma znaczenie

Edited by Cogito

Ja od lat używam Robinson Phantom Spin 0,06. Do wyboru są dwa kolory zielony i żółty. Nie zauważyłem różnic jeśli chodzi o brania i kolor plecionki. Bywały jednak czasem takie dni, ze brania były lepsze jak miałem fluorocarbon.

DSC_0183.JPG