Jump to content

Ważność karty wędkarskiej

Recommended Posts

Witam, wyrobiłem kartę wędkarską mając 11 lat, czyli siedem lat temu. Czy jest ona nadal ważna? Szukałem informacji w internecie, aczkolwiek jest tam napisane że kartę wędkarską wydaje się od 14 roku życia, więc chyba albo stal się cud albo przepisy się zmieniły. Przy okazji chciałbym jeszcze spytać, czy ktoś z was orientuje się czy aby łowić w rzece trzeba mieć jakieś pozwolenie lub coś w tym stylu. Z góry dziękuję każdemu kto zechce mi pomóc i przepraszam, jeśli wybrałem zły dział. 

Niby Kartę Wędkarską masz a jakoby jej nie było, gdyż Twoja wiedza o dokumentach uprawniających do połowu oraz zasadach samego połowu są Ci obce.

Odpowiedź na Twoje pytanie wywoła setkę kolejnych pytań, co w konsekwencji doprowadzi do napisania małej książki, więc...nic więcej nie napiszę.

29 minut temu, Docio napisał:

Niby Kartę Wędkarską masz a jakoby jej nie było, gdyż Twoja wiedza o dokumentach uprawniających do połowu oraz zasadach samego połowu są Ci obce.

Odpowiedź na Twoje pytanie wywoła setkę kolejnych pytań, co w konsekwencji doprowadzi do napisania małej książki, więc...nic więcej nie napiszę.

Wyrabiając kartę byłem dzieckiem , tak naprawdę nie pamiętam nawet jak to wyglądało. Dopiero około rok temu wróciłem do wędkarstwa, aczkolwiek sporadycznie łowiąc na lowiskach komercyjnych gdzie wiedza ta moim zdaniem jest zbyteczna. Czy nie po to jest to forum, aby się pytać? Zdaje sobie sprawę, że nic nie wiem o wędkarstwie, ale kurcze gdybym wiedział to by mnie tu nie było. Jeśli możesz to proszę tylko o odpowiedź na pytanie z rzeką... Jeśli to pomoże, to chodzi mi o rzekę Ner.

Godzinę temu, zwykły michał napisał:

Trzeba mieć kartę wędkarską i opłacone zezwolenie. Zapytaj w sklepie wędkarskim do kogo należy woda i gdzie można kupić. 

Dziękuję, właśnie o to mi chodziło. 

Najlepiej wybierz się do najbliższego koła PZW. Tam wszystkiego się dowiesz, dostaniesz materiały do nauki, zdasz egzamin. Po egzaminie odbierzesz kartę wędkarską w starostwie, wrócisz do koła, opłacisz składki, dostaniesz regulamin okręgu PZW i zezwolenie z rejestrem połowów i od tej chwili będziesz mógł legalnie wędkować w wodach PZW Twojego okręgu i ewentualnie w okręgach, z którymi Twój podpisał porozumienie.

4 godziny temu, zwykły michał napisał:

Trzeba mieć kartę wędkarską (...) Zapytaj w sklepie wędkarskim (...) gdzie można kupić. 

:D:D:D:brawa:ot i cała prawda...;)