Jump to content

Recommended Posts

Witam, łowię ryby od prawie 50 lat i doszedłem do wniosku iż sprzęt nie ma dużego znaczenia, gdy jest się dobrym wędkarzem. Osobiście więc polecam kupić wędkę w byle jakim sklepie wędkarskim i po porostu zacząć łowić. Na przykład moją pierwszą wędkę zakupiłem w lokalnym sklepie wędkarskim w roku 1965 w kamieniu pomorskim.

pozdrawiam serdecznie Zbigniew

Link to comment
Share on other sites

Fakt. Wtedy były dostępne praktycznie tylko bambusy i gdzieniegdzie klejonki spinningowe. Niemniej różnice pomiędzy bambusami były, nie przymierzając, równie duże jak dziś pomiędzy wędziskami. Wartburg jak będzie miał wenę to wytłumaczy czym się różni pieprzówka ze szczytówką cienką jak zapałka od gruntówki ze szczytówką grubości małego palca.

Link to comment
Share on other sites

Współcześnie produkowane bambusowe baty
/od ponad 200 lat tak samo robione/
.... bywają dużo lżejsze od kompozytu a nieznacznie cięższe od węgla.
 bamboo tenkara
Mam coś w podobie tego na przystawke i przy długości 5m spokojnie da się z ręki trzymając za koniec trenować przepływanke :P
A tak "na co dzień" to czas mi się zatrzymał i jakoś nie odczuwam potrzeby unowocześnień.
 

 

6BIiiZs33OLTVJFP2Wsn3CkvDTFl537kM_cKhmQ9bZb3wtsuWEbeH1ZMAU5R5XG_fQvZ0E3FZ61-oWtQYoZwfOkaoxIAtPp9ks105VsjQb6c79V22UugE2-bSXkkcBdR6tIBMXQ1o0mumtUYyaDL01DpmPd2OLYMIA0kZ2yDuXMUw2mc3v4w7_BCV3UDQJGj1YayJqB7-vYSI9TvzTIPRXc2thvf.jpg

9-C_0wFjJI77bDlg3hd1cBAAGw7Dt2yQJyJl7ZLoUg7tFYWoX6sRbA2n81Ejxjh1I2FengoQUCHYN338EgJte31i9pS2OwxeCembCk-u4r9Ie04bMakBXkv7GDlNnlreFx939PCzcr5x6OonMUGTP8rcdZ9nx-0D8p2caqIv8u73CkqWi84k5dM_2Y_v7ygzk-JYUqo9-SEdiLleMvurFxWFErVc.jpg

Edited by Wartburg
Link to comment
Share on other sites

Sprawa nie jest prosta. zdania są podzielone. :)

Według mnie sprzęt ma ogromne znaczenie. Dodam że nie mam tu na myśli tego czy wędka będzie kosztować 200 zł czy 4 000 zł. Chodzi mi o odpowiednie jej zestawienie. Jak widzę nad wodą kogoś kto wędziskiem o cw 40 g i z żyłka około 0,30 mm stara się łowić przy użyciu powierzchniowego woblera 3 g czy niewiele cięższej gumy to jestem zdziwiony.

Jednak jest i druga strona medalu. Można powiedzieć że to nie chodzi o sprzęt tylko wiedzę żeby tą wędkę w właściwy sposób złożyć.

Jak widać na zdjęciach wyżej są wędkarze którzy nadal łowią wędziskami bambusowymi. Znam jednak i takich którzy najpierw pytają o cenę wędziska by następnie " co? za 300 zł to nie wędka to szmelc". Jak kto lubi.

Jedno jest pewne sprzęt musi być dobry i sprawnie działający. Na to zaś wpływa wiele czynników. Głównie zaś wędkarz który go zestawiał i który nim łowi.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...