Jump to content

Jaka wędka na okońa

Recommended Posts

Cześć

Chcę łowić Sandacze , szczupaki i okonie doradzono mi żeby kupić dwie wędki 

A słyszałem że najłatwiej pogodzić wędkę na szczupaki i sandacze. Więc szukam dobrej wędki na właśnie okonie.

Cena tak do 350 zł. Łowić będę z łódki na jeziorach. Na gumy. Chciałbym być w stanie wyjąć okonia tak 42cm .

Jak ktoś jest w stanie pomóc był bym wdzięczny

Spróbuję Ci pomóc mimo tego że rzadko łowie na spinning. Po pierwsze to dobrze słyszałeś a po drugie takie tematy powstają średnio raz w tygodniu, może częściej? Założę się że nawet nie czytałeś. Nikt niczego nowego nie napisze.

Zacznij najpierw regularnie łowić okonie w okolicy 25 cm a później dodawaj długości ;)

• 5 weeks later...

Robinson City Liner Perch Jig 226cm i 2-12g. Kij pięknie pracuje pod większymi rybami. Byłem świadkiem holu bolenia z Wisły 75cm na City Linerze do 15g na żyłce 0,14. Kij o cw 2-12 bez problemu podoła największemu okoniowi. https://e-wedkarski.pl/p/1902/109210/wedka-robinson-cityliner-perch-jig-2-26m-2-12g-wedki-spinningowe-wedkarstwo-spinningowe.html

Blac rock wędzisko sprawdzone, doskonałe na okonie, a i średniego szczupaka i sandacza też się nie przestraszy. Jeśli nie utrudniałoby Ci transportu (bez problemów mieści się w średniej wielkości samochodzie), to polecam szczególnie jednoskład o tych samych parametrach.

Edited by Alexspin