Jump to content

Oczekiwania łowiska komercyjnego

Invictus95
 Share

Recommended Posts

Witam

Mam małe jeziorko/staw około 100x30m planuje to poglębić oraz poszerzyć o drugie tyle (wyjdzie około 0,55-0,6 ha) Na terenie działki mam stodołe, budynek gospodarczy oraz dom. W planach mam założenie w ciągu najbliższych kilku lat łowiska komercyjnego (rozkopanie, zarybianie, rozrost ryb).

Jakie mielibyście wymagania co do takiego łowiska? Czego wam brakuje na obecnych łowsikach? Spinning, grunt/spławik?

Możliwość wypożyczenia sprzętu? Pomosty? Jakie ryby chcielibyście by znajdowały się w wodzie? Sam białoryb czy z drapieżnikami? Mocno zarośnięte, średnio zarośnięte, wyczyszczone? Czy taka powierzchnia wody jest dla was dość duża? Jakiej głębokości powinna być waszym zdaniem taka woda?

Licze na wasze opinie :)

Edited by Invictus95

Niestety ale woda o takim areale to nie łowisko tylko sadzawka. Ilu wędkarzy może na czymś takim łowić jednocześnie żeby nie wchodzić sobie w drogę? Jakie gatunki ryb i w jakich rozmiarach można tam mieć? Jak tam można pogodzić łowiących na spinning i grunt? Zero przestrzeni czy prywatności. Pewnie są osoby/wędkarze którzy na coś takiego przystaną ale będzie też wielu którzy odpuszczą sobie już po przeczytaniu opisu takiej wody. Roślinność? Nawet na nią nie ma tam miejsca.

tak kolega wyżej pisał, najlepiej odwiedzieć pobliską komercje i porównać. Ale z takich rzeczy, których najczęsciej brakuje na komercji to:

-miejsce na ognisko grilla przy samym  stanowisku

-mozliwość pożyczenia/wypożyczenia sprzetu wedkarskiego

-oświetlenie stanowisk nocą(małe latarenki starczą, aby nie tracic uroku nocki)

- dostęp do toalet

- różne gatunki ryb od szczupaka po karpia, amura i płoć

-dobrze prowadzona strona łowiska

• 2 weeks later...
W dniu 15.08.2020 o 12:39, Invictus95 napisał:

Witam

Mam małe jeziorko/staw około 100x30m planuje to poglębić oraz poszerzyć o drugie tyle (wyjdzie około 0,55-0,6 ha) Na terenie działki mam stodołe, budynek gospodarczy oraz dom. W planach mam założenie w ciągu najbliższych kilku lat łowiska komercyjnego (rozkopanie, zarybianie, rozrost ryb).

Jakie mielibyście wymagania co do takiego łowiska? Czego wam brakuje na obecnych łowsikach? Spinning, grunt/spławik?

Możliwość wypożyczenia sprzętu? Pomosty? Jakie ryby chcielibyście by znajdowały się w wodzie? Sam białoryb czy z drapieżnikami? Mocno zarośnięte, średnio zarośnięte, wyczyszczone? Czy taka powierzchnia wody jest dla was dość duża? Jakiej głębokości powinna być waszym zdaniem taka woda?

Licze na wasze opinie

1. 5-6 max stanowisk tylko z jedne j strony

2. 5-6 pomostów z zejsciem do wody ,jak wyzej

3. troche ryb ryb 15-20 kg

4 . niskich oplat za wejscie

5. 1-2 pomosty dla dzieci z jedna wędka dla zabawy

6.mniejszy odsetek idiotów...