Jump to content

Przepływanka


Kamień
 Share

Recommended Posts

Cześć. Zamierzam na dniach wybrać się na niewielki kanał kopalniany, o szerokości 5m i głębokości 50-70cm (nurt jest mały), w celu połapania małych płotek oraz kiełbi na żywczyka. Po przeczytaniu paru tematów na tym forum uznałem, że najlepszą opcją będzie przepływanka. 

Pytanie do Was:

Lepsza będzie wędka match 4.2 m czy bacik 4m ? Oraz czy do przepływanki można użyć oliwki przelotowej zamiast bawić się ze śrucinami?

Połamania.

Link to comment
Share on other sites

Może wpierw obejrzyj to. Kanały kopalniane i pokopalniane często mają ciemne dno ale woda jest bardzo klarowna, a to z kolei nie sprzyja bycie niewidocznym na brzegu. Co do wędziska to lekki float.

Link to comment
Share on other sites

Z tym łowieniem z wody to prawda i z brzegu na siedzonego w bez ruchu też.Sprawdzone na kanałach około Gdańska.Nawet mocniejsze tupnięcie płoszy,nawet cień na wodzie i dają dyla.A z wody nawet z bellyboata - nie płoszą się .Tak samo nie boją się kaczek na płytkiej wodzie czy łabędzia .

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Guest mikolaj37

Może Was rozśmieszę ale to co napiszę to szczera prawda. Jak byłem mały to mieszkałem blisko takiej małej rzeczki. Woda tam była kryształ a głę bokość może pół metra. Były tam różne ryby w dołkach na zakolach rzeczki ale na prostkach tylko masa kiełbi. Wielu je poławiało aby mieć na żywca. Gdy kiełbie zupełnie nie chciały brać to brało się ziemię z brzegu i rzucało przed ławicę kiełbi. Ziemia mętniła wodę i rybku brały natychmiast, po chwili powtarzało się to czynność aż do zapełnienia sadzyka. Płoć by uciekła ale na kiełbie działało super. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...