Jump to content

zestaw feedorowy


mikolaj łódzki
 Share

Recommended Posts

Dzień doby dobry zamierzam kupić zestaw do feedera 

kjiek

i teraz mam problem z kołowrotkiem 

 1

2

3

chyba że zna ktoś lepsze kołowrotek w lepszej cenie ? 

żyłki chce użyć od 0,2 do 0,3 która grubość będzie najbardziej optymalna do łowienia karpi i karasi?

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Okuma jak najbardziej. Co do żyłki to napisz jakiej wielkości ryby mogą się trafić na łowisku, czy będziesz łowił z rzutu czy z wywózki? Jakie są warunki na łowisku, ewentualne zawady, roślinność?

 

Po co zakładasz dwa takie same tematy?

Link to comment
Share on other sites

Wybrałeś mocny kompozytowy drąg. Opisany ciężar wyrzutowy to tylko życzenie producenta tym kijem rzucisz bez wysiłku i 250 g. Dlatego żaden z tych kołowrotków nie pasuje do niego dlatego że są za małe i za słabe w stosunku do możliwości wędziska. Jeśli chcesz jak wnioskuję łowić na wodach stojących zacznij od wyboru innego wędziska. Szukaj kija lekkiego i czułego. Ten wybrany nadaje się tylko na duże ryby i raczej tylko na większe rzeki. Seria Carbomaxx jest na rynku od wielu lat więc niczym nie zaskoczy sporej rzeszy wędkarzy którzy się z nim spotkali.

Link to comment
Share on other sites

Myślę, że żyłka minimum 0,30. Albo i lepiej. I nie oszczędzaj. Wbrew obiegowym opiniom dobra żyłka posłuży ze dwa a nawet trzy sezony.

 

Nad wędziskiem też bym się zastanowił, może jakaś karpiówka?

Link to comment
Share on other sites

Jeśli chcesz łowić ryby jak piszesz w dość znacznym przedziale rozmiarowym czyli przykładowo od 1 kg  w górę zmieniłbym kij na odpowiedni feeder. Jeśli zaś nastawisz się tylko na duże karpie to feeder jest słabym rozwiązaniem, lepsza będzie typowa karpiówka pod metodę włosową.

Cały problem polega na tym że chcesz jednym kijem i jedna metodą łowić ryby w dużym przedziale wagowym a takie rozwiązania się słabo sprawdzają.

Link to comment
Share on other sites

Jeśli będziesz łowił głównie ryby do 5 kg to wybrałbym wędzisko typu feeder. Jednak kij powinien być węglowy a nie kompozyt, czuły o szybkiej akcji i sporym ugięciu podczas pracy czyli parabolik. Ciężar wyrzutowy 100-120 g spokojnie wystarczy.

Link to comment
Share on other sites

Z tych które wybrałeś najbardziej skłaniałbym się w stronę Mistrala ale ten ciężar wyrzutowy 20-60 g trochę mały jak na ryby 5 kg. Jaxon moim zdaniem beznadzieja jego waga przeraża i jest to kompozyt nie włókno węglowe więc akcja jak i praca to jedna wielka zagadka.

Link to comment
Share on other sites

tylko jakiej długości skłaniam się osobiście do 3,6 lub 3,9?

a przy młynku zastanawiam się nad którąś z tamtych okum tylko w większym rozmiarze do gry może dojść jeszcze ta. i jaka gróbość żyłki czy dobrej jakości 0,32 wystarczy? 

Edited by mikolaj łódzki
Link to comment
Share on other sites

Długość zależna jest od tego jak duże jest Twoje łowisko i jak daleko chcesz zarzucać.

Jeśli chodzi o kołowrotek to myślę że ten który teraz wymieniłeś jest najlepszym z wszystkich.

Jeśli chodzi o żyłkę to zacząłbym tak bardziej standardowo czyli 0,25 mm. Nie ma sensu pchać się w grube liny. Chyba  że w praktyka pokaże że jest za cienka zmienisz na grubszą. Jednak na w miarę przystępnej wodzie spokojnie można wyjąć na żyłkę 0,25 mm rybę do nawet 10 kg.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...