Jump to content

Wędka spinningowa


Recommended Posts

Witam, na wstępie jako nowy chciałbym się ze Wszystkimi przywitać.

W zeszłym roku po kilkunastu latach przerwy rozpocząłem ponowną przygodę ze spiningiem, na razie z marnym skutkiem jeżeli chodzi o osiągnięcia :-)

Poszukują porady w doborze wędki spinningowej. Chciałbym aby była w zakresie długości 210-240, gdyż takimi łowi mi się najwygodniej ( chcę też mieć jedną wędką na łowienie z łódki).

Zakres CW od 4-5 do dwudziestu kilku. Zależy mi aby dobrze radziła sobie z obrotówkami o rozmiarach 2-4 oraz wahadłówkami. Obecna wędka którą posiadam w tym zakresie CW , strasznie wygina się przy najmniejszych blaszkach. Fajnie jakby sobie poradziła z przyłowem sandacza. Brałem pod uwagę Mikado Inazuma Zander lub Dragon Black Rock II.

Proszę o jakieś Wasze sugestie.

 

Link to comment
Share on other sites

17 godzin temu, Ojciec rydzyka napisał:

(...) Black Rock II.(...)

To dobre rozwiązanie. Ten model będzie pasował do Twoich założeń.

Jednak gdybym miał polecić jednoznacznie, sugeruję ten model. W pełni pokryje Twoje potrzeby - mimo niewielkiej długości dynamika tego kijka pozwala na porównanie z kijkami 240cm, obsługuje przynęty od 2 do 20g, nie przestraszy się szczupaka ani sandacza przyzwoitych rozmiarów. Moja Pani używa go już trzeci sezon i jest to Jej ulubione wędzisko.

Link to comment
Share on other sites

Sugerując się nickiem, to celowałbym w St. Croix AVS86MF2,  ewentualnie po taniości: St. Croix TSR76MF/TRS86MF2.

Większy prestiż w Toruniu byłby gdybyś miał serię Elite, ale te pod twarde przynęty mogą się nie sprawdzić.

Edit. Co Ty chcesz łowić, że sandacza traktujesz jako przyłów? Nie rozumiem "przy najmniejszych blaszkach", przy większych się nie wygina?

Amen. :rolleyes:

Edited by HaDe
Link to comment
Share on other sites

@O.R. chyba chodzi o to, że posiadana przez Niego wędka ugina się już przy najmniejszych przynętach, lejący się krowi ogon, a chciałby sztywniejszą, o mniejszym ugięciu. Stąd wskazania w zamieszczonych przeze mnie linkach. oczko.gif

Link to comment
Share on other sites

Dokładnie jak napisał Alexspin. Obecna wędka o podobnych parametrach CW, strasznie się wygina przy nawet najmniejszej obrotówce, a poza tym jest dla mnie za długa. Dlatego numerem jeden jest teraz Dragon Black Rock II, ale w dwu składzie, bo na niektóre wyjazdy jeżdżę z rodzinką i mogę mieć problem ze zmieszczeniem jednoskładowej wędki.

Link to comment
Share on other sites

Mikado Inazuma Zander  może być dobry, ewentualnie Inazuma Flasch Perch. Mam tego drugiego (CV do 18g), akcja szczytowa, dobrze pokazuje pracę przynęt od 4 do 22g, idealna pod 10g główki czy obrotówki w rozmiarze 1-3. Algi L-1 i 2 też fajnie się prowadzą, z tym że 2 już na rzece Warcie przygina kija. Przynęty również dobrze się ładują, na plecionce 0,10 obrotówki 1 i 2 polecą ok 25-30m, algi L-1 latają ponad 60m, Algi 2 już trzeba używać z "wyczuciem" bo 21g to trochę ponad CV wędziska, ale również polecą ponad 50m.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...