Jump to content

Recommended Posts

Witam, poszukuję kołowrotka do 60 zł, który z obecnych modeli na rynku będzie najlepszy? 

Poza kołowrotkiem szukam też kija, który spełni swoją rolę na różnych stawach i jeziorach (również do około 60zl)

Zalezy mi na wydajności i trwałości 

W grę wchodzą również używane części 

Budżet do 130zl 

W takiej cenie nie kupisz niczego nowego, może na Aliexpress ale jakość będzie taka jak cena.

Nie napisałeś do czego ten sprzęt ma być ;)

Też tak chciałem zaczynać, ale koledzy z forum mnie oświecili. Na sam początek nie ma sensu inwestować dużo w sprzęt (chyba że jesteś bogaty, a jak wiadomo, temu nikt nie zabroni), ale istnieje też dolna granica. Wędkując takim bardzo nisko budżetowym sprzętem tylko się zrazisz, a przecież nie o to chodzi. A szkoda by było, bo gwarantuję, po pierwszej godzinie spędzonej nad wodą, nie będziesz chciał wracać

Muszę najpierw wiedzieć o jaką metodę chodzi. Z tym moim zwiększeniem budżetu to było tak: Na początek chciałem zestaw spinningowy do 100 zł. co teraz wydaje mi się absurdem jak na wędkę, kołowrotek i żyłkę/plecionkę. Ostatecznie kupiłem zestaw za ok.250 zł. co nie jest też jakimś dużym wydatkiem, jak na początek mojej przygody ze spinningiem to spokojnie starcza. Dodam że zestaw kupiłem pod koniec października. 

Do tej pory w 90% łowiłem na spławik na wędce za około 80zł, na zbiornikach gdzie nie ma dużych ryb.

W takim razie jaki kołowrotek i kij polecacie ? 

Każdy łowi tym na co go stać. Nie jest istotne, czy to dobry, czy marny sprzęt. Jeśli ktoś faktycznie nie ma kasy to nawet najgorszy sprzet będzie dla niego wspaniały, jesli zaś skąpi, to bardzo szybko pożałuje, bo karma jest bezlitosna i zawsze wraca.

Mając 5 lat (wiem to jedynie z opowiadań), tata zrobił mi wędkę z kawałka leszczyny, szpagatu i wygiętej szpilki. Spławika nikt nie pamiętał. Mając 7 lat miałem już swojego bambusika i pudełko z aksesoriami. Pudełko takie zwykłe, metalowe po landrynach. Pamiętam, że to był mój skarb :)  który dumnie pokazałem kolegom. I pamiętam jak wiślana 10 cm płotka mało mnie do wody nie wciągnęła na ten bambusik. :D Ktoś mnie złapał za "wszarz" z tyłu bo tata był o kilka kroków za daleko.

1 godzinę temu, BatoneQ napisał:

Do tej pory w 90% łowiłem na spławik na wędce za około 80zł, na zbiornikach gdzie nie ma dużych ryb.

W takim razie jaki kołowrotek i kij polecacie ? 

Nie jest możliwe aby wirtualnie ocenić sprzęt, konkretnie jego jakość. Jednak są progi cenowe, które pozwalają na wstępną ocenę techniczną tego sprzętu. Obawiam się, ze na forum nie ma nikogo, kto kupowałby z tak niskiej półki, gdyż każdy to zapalony wędkarz i chciałby aby podczas połowu sprzęt był tym ostatnim elementem, który go zawiedzie. To nie znaczy, że każdy łowi jakimś cód sprzętem. Ot najczęściej jest to wyższa średnia półka lub niska wysoka, gdyż taki sprzęt posiada parametry pozwalające w pełni czerpać radość a nie co pół godziny gimnastykować ręce od zbyt ciężkiego wędziska.

A przy okazji. Może pisz nieco dokładniej, bo na razie, bez urazy, sprzęt i wody opisujesz jakbyś nie miał Karty Wędkarskiej.

Najtańszy kołowrotek jaki mogę polecić, z tych które używałem to Robinson Dakota 206. Mam go 4 sezony przy pickerze. Obok Acustika chyba najczęściej eksploatowany przeze mnie kołowrotek nie licząc spinningowych. Przez cztery lata ani razu nie sprawił mi najmniejszego problemu.  Można zapewne znaleźć w cenie poniżej 90zł . Z resztą jest opisany na stronie test-wedkarski.pl dla tych którzy są jego ciekawi. Poniżej link do przykładowego sklepu

Robinson Dakota 206

Gdybym musiał kupić coś w takiej cenie i nie było szans na używkę zamówiłbym tutaj Poza długością, ilością łożysk i wagą zwróciłbym uwagę na ilość zamówień i komentarze kupujących. Niezadowolony klient zawsze prawdę powie :) Często ludzie wystawiają negatywy bo towar dojechał później niż oczekiwali ale to nie przekreśla jakości produktu.

To samo w Polsce będzie kosztowało ze dwa razy więcej a nie nabierze jakości w kontenerze. 

Patrzałem właśnie na te z aliexpress. Jako że nie potrzebuję wędki "na zaraz" nie przeszkadza mi to, że paczka dojdzie miesiąc poźniej. Natomiast wiele z nich to firmy o których nie mogłem się doszukać opinii w internecie oprócz tego co na aliexpress. 

Przykładowo znalazłem taki - https://pl.aliexpress.com/item/1005002060743078.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.32ec7aabIddva0&algo_pvid=287cceb2-63c6-431e-871c-32a93287dc65&algo_expid=287cceb2-63c6-431e-871c-32a93287dc65-7&btsid=0b0a182b16177384571482424e19ee&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

Na facebooku są grupy miłośników zakupów na aliexpress, na pewno są jakieś fora w internecie. Popytaj ludzi którzy kupują regularnie i znają te marki. Wątpię żeby była szalona różnica ale kto pyta nie błądzi.