Jump to content

Pomoc w wyborze żyłki

Recommended Posts

Witam! Chcę kupic żyłkę do spinningu żeby była mało rozciągliwa. Kupiłem nową wędkę i kołowrotek i nawinolem plecionkę Spiderwire x12. Tydzień temu byłem na rybach i przy rzucie się wyplątala i odciąłem 50 metrów wczoraj byłem na rybach się zaplątała i następne 50 metrów w kosz. Dwa razy na rybach i po plecionce. Teraz chce kupic żyłkę żeby się mało rozciągała. Kilka razy miałem nawinięte plecionki i się plątały a z żyłkami nigdy nie miałem takiego problemu i chce zostać przy żyłce. Cena za żyłkę nie jest ważna,ważna dla mnie jest jakość.

Może popełniłeś jeden wielki błąd, a mianowicie plecionkę przed dalekimi rzutami należy domoczyć. Ja to robię tak, że zarzucam na 2m, potem 4, 6, 10, 15 itd. Plecionka inaczej zachowuje się niż żyłka, po wyschnięciu trochę się skleja i robi się sztywniejsza. 

Nie wiem co było przyczyną i nie będę w to wnikał poprostu zarzuciłem i się spłatała. Miałem kilka plecionek i z wszystkimi miałem podobny problem. Teraz jeszcze skusiłem się na tą plecionkę ale to był ostatni raz. Teraz będę kupował tylko żyłki. Łowie od 30 lat i jakoś te plecionki nie mogą mnie przekonać. Jestem za żyłką i tyle,bo teraz miarka się przebrała 2 razy na rybach i koniec plecionki. Kończę temat bo już zamówiłem żyłkę.

2 godziny temu, m4ko napisał:

Może popełniłeś jeden wielki błąd, a mianowicie plecionkę przed dalekimi rzutami należy domoczyć. Ja to robię tak, że zarzucam na 2m, potem 4, 6, 10, 15 itd. Plecionka inaczej zachowuje się niż żyłka, po wyschnięciu trochę się skleja i robi się sztywniejsza. 

Mi do spinningu świetnie sprawdza się japońska żyłka Robinson Nano Core Spin, Mało rozciągliwa i wytrzymała na węzłach. Nano Core Spin

dsc0463.JPG

Wędkuję od ponad 60-lat, wyłącznie spinninguję od ponad 30-lat i mam zupełnie odwrotne doświadczenia, ale cóż "każdy ma swoich znajomych" zeby.gif

Jeśli miałbym polecać żyłkę do spinningu to Momoi Kuromasu Lure Soul. Mocna, mało rozciągliwa, niemal brak pamięci kształtu. Co prawda dość kosztowna, ale zasługuje na tę cenę.

Edited by Alexspin