Skocz do zawartości

Wędka berkley lightning


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem tu nowy więc z góry przepraszam jeśli zła kategoria. Ale do rzeczy mam kij Berkley Lightning 15-40 gram i nie wiem czy nadaje się do łapania sandaczy, nie chodzi mi oto żeby łapać jak profesjonalista, tylko żeby połapać sandacza, chodzi o to czy jest wystarczająco czuły.

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sandacze najlepiej "łapie" się rękami...  wysmiewacz.gif

Jeśli chodzi o łowienie, to uważam, że CW 15-40g to trochę za wysoko na sandacza, to poziom szczupakowy. Natomiast z parametru jakim jest CW nie da się wywnioskować, czy kijek jest czuły, czy głuchy. Testowałem kiedyś MIKADO Sicario 1-7g i był głuchy jak kij od szczotki, więc trudno odpowiedzieć na Twoje pytanie. Z tym kijkiem nastawiałbym się raczej na szczupaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Alexspin napisał:

Sandacze najlepiej "łapie" się rękami...  wysmiewacz.gif

Jeśli chodzi o łowienie, to uważam, że CW 15-40g to trochę za wysoko na sandacza, to poziom szczupakowy. Natomiast z parametru jakim jest CW nie da się wywnioskować, czy kijek jest czuły, czy głuchy. Testowałem kiedyś MIKADO Sicario 1-7g i był głuchy jak kij od szczotki, więc trudno odpowiedzieć na Twoje pytanie. Z tym kijkiem nastawiałbym się raczej na szczupaki.

Mam też Abu Garcia Vendetta 10-30 gram ale połamełem to część za kołowrotkiem tam gdzie trzymasz wędke gdzie jest pianka itp, nie wie ktoś jak to naprawić? Mam uchwyt EVA pękła ta część gdzie nie ma pianki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobór wędki pod sandacza to też wielka zależność od łowiska. Płytka, stojąca woda to cw 20g wystarczy(oczywiście mam na myśli tradycyjne przynęty np guma) natomiast w Wiślanych rynnach to 40 g nie jest absolutnie za dużo. Kolega nie napisał na jakiej wodzie chce je łowić i na co. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym się zgadzam, ale chyba nie rozpatrujemy wędkowania w Wiśle lub Odrze, bo Kacper chyba pochwaliłby się takimi łowiskami. Poza tym nawet gdyby, to i tak nie jesteśmy w żaden sposób w stanie określić, czy tytułowy kijek jest czuły, czy głuchy. To mógłby stwierdzić tylko użytkownik tego wędziska, albo Kacper musi to sam doświadczyć.

Z mojego doświadczenia bardzo dobrym kijkiem do połowu sandaczy i nie tylko jest Ultris Jig Zander i taką polecałbym do tego celu przy wędkowaniu z brzegu. Wędzisko niedrogie, a jakość i użytkowość równa dwukrotnie droższym wędziskom innych producentów. Natomiast do łowienia z łódki polecam Black Rock 198cm/3-18g, wędka niemal uniwersalna (okoń, pstrąg, sandacz, szczupak), praktyczny zakres stosowanych przynęt 2-20g, jednocześnie czuła i mocna, wysoka dynamika pozwala na rzuty porównywalne z kijkami 240cm, więc można ją również z powodzeniem używać do wędkowania z brzegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się że cw a czułość to dwie różne sprawy, dlatego skupiłem się tylko na tym pierwszym aspekcie. Ja w niższym budżecie polecam mikado inazuma. Wędka wykonana co najwyżej poprawnie ale blank jest na tą cenę bardzo przyzwoity. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ambiwalentne odczucia co do wędzisk MIKADO, próbowałem trzykrotnie i tyleż razy zawiodłem się. Poza tym są przeważnie cięższe niż odpowiedniki DRAGONA, OKUMY i KONGERA, a dłuższe egzemplarze 270-300cm są źle wyważone, chyba, że ktoś gustuje w zestawach lecących na pysk.

Ale "każdy ma swoich znajomych", najlepszym rozwiązaniem jest organoleptyczne sprawdzenie - pomacanie i pomachanie w sklepie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Sandacz70 napisał:

mikado robi dobre...feedery

Bez rozpisywania się. Mam jeden i nigdy więcej tej firmy. Znam jeden wyjątek wyjątkowo udanego, to Golden Lion. Jeden z dziesiątków to zdecydowanie za mało.

Edytowane przez Docio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O batach obecnie nic nie mogę powiedzieć, więc pominąłem tę kwestię. Tu na forum, dość mocno akcentowano zalety Jaxona 6 lub 7 m, ale którego to już nie pamiętam.

Niemniej o Mikado nie piszę, nie krytykuję natarczywie, nie odradzam tym, którzy chcą kupić ale długim kijem nie dotknę. Nigdy więcej i nie ze względu na jakość tylko na brak jakiejkolwiek jakości serwisu. Lekarze bezwzględnie zabronili mi się denerwować. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Sandacz70 napisał:

Dobór wędki pod sandacza to też wielka zależność od łowiska. Płytka, stojąca woda to cw 20g wystarczy(oczywiście mam na myśli tradycyjne przynęty np guma) natomiast w Wiślanych rynnach to 40 g nie jest absolutnie za dużo. Kolega nie napisał na jakiej wodzie chce je łowić i na co. 

Łapać będę na jeziorze głównie na gumy

Edytowane przez Kacper Jajkowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zależy jeszcze od głębokości i czułości wędziska, ale kij faktycznie przymocny. Myślę też że większym problemem niż czucie brań bo to zależy też od klasy i charakterystyki wędki będzie wyczucie przynęty. Gdy będziesz łowić z opadu na drobną gumę i obciążysz ją  np 8g główką to słabo będzie z wyczuciem dna. Nie dawaj zbyt grubej plecionki bo całkiem będzie brak czucia przynęty. Połamania kija. 

 

No chyba że będziesz targał te sandały z 15 m głębokości to zmienia postać rzeczy zupełnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Sandacz70 napisał:

No to zależy jeszcze od głębokości i czułości wędziska, ale kij faktycznie przymocny. Myślę też że większym problemem niż czucie brań bo to zależy też od klasy i charakterystyki wędki będzie wyczucie przynęty. Gdy będziesz łowić z opadu na drobną gumę i obciążysz ją  np 8g główką to słabo będzie z wyczuciem dna. Nie dawaj zbyt grubej plecionki bo całkiem będzie brak czucia przynęty. Połamania kija. 

Dziękuje za pomoc i wzajemnie połamania kija

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...