Jump to content

Kołowrotek Shakespear 2002hk

Recommended Posts

Witam, ostatnio robiłem porządki w szafie i znalazłem kołowrotek  Shakespeare 2002HK.

Historia tego kołowrotka jest dosyć ciekawa, Kilka lat wstecz mój ojciec pracował w Szwajcarii na kempingu z kilkoma innymi pracownikami.  A na kempingach często ludzie gubią swoje rzeczy. Miałem dosłownie z 5 lat gdy byłem na wakacjach u ojca na kempingu a, jego kolega z pracy mówi ,że znalazł wędkę ale on nie interesuje się wędkarstwem więc dał on ją mi. Przywiozłem tą wędkę do Polski, kilka razy byłem z nią na rybach na rzeczce nie daleko mojego domu i później wędka została zapomniana przez wszystkich. I tak jak napisałem znalazłem ten kołowrotek w szafie i chciałem sprawdzić czy się nadal do czegoś nadaje. W tym celu wyszukałem jego nazwę w internet gdzie okazało się na jednym z portali aukcyjnych ,że ma on wartość od 4,999 do 10,000 $. Czy naprawdę ma on taką wartość czy po prostu ktoś go za tyle wystawił? Nie mam pojęcia żadnego o tej firmie więc pytam. ( Kołowrotek jest najprawdopodobniej z lat 70tych )

Dołączam zdjęcia kołowrotka :) 

IMG20220124222310.jpg

IMG20220124222319.jpg

IMG20220124222331.jpg

image.png

image.png

Sprzedający może oczekiwać dowolnej kwoty ale kupujący decyduje ile jest w stanie zapłacić. Ogłoszenia o których piszesz mogą mieć opcje złożenia oferty przez kupującego a kupujący wystawia w takiej cenie żeby mieć możliwość negocjacji.

Taki kołowrotek można kupić za około £10 na eBay. Za kebaba trzeba zapłacić około £7 :) Może to pomoże Ci w wycenie.

A masz pojęcie ze cena jest w walucie argentyńskiej podana ?!?
I druga kwestia dostepność czegokolwiek na tamtejszym rynku jest znikoma a ceny kosmiczne.
Resumując za kołowrotek ceniony w Anglii na 10 £ tam trzeba dać  równowartość 45 dolarów amerykańskich.

PS zbieram stare kołowrotki rozwazałem parokrotnie import z argentyny....

15 godzin temu, zwykły michał napisał:

Sprzedający może oczekiwać dowolnej kwoty ale kupujący decyduje ile jest w stanie zapłacić. Ogłoszenia o których piszesz mogą mieć opcje złożenia oferty przez kupującego a kupujący wystawia w takiej cenie żeby mieć możliwość negocjacji.

Taki kołowrotek można kupić za około £10 na eBay. Za kebaba trzeba zapłacić około £7 :) Może to pomoże Ci w wycenie.

Dobra dzięki za odpowiedź ja się nie znam ani trochę :)

12 godzin temu, Wartburg napisał:

I druga kwestia dostepność czegokolwiek na tamtejszym rynku jest znikoma a ceny kosmiczne.
Resumując za kołowrotek ceniony w Anglii na 10 £ tam trzeba dać  równowartość 45 dolarów amerykańskich.

PS zbieram stare kołowrotki rozwazałem parokrotnie import z argentyny....

właśnie nie wziąłem pod uwagę ,że to może być dolar inny niż amerykański. Dziękuję za odpowiedź :D 

• 2 weeks later...
W dniu 25.01.2022 o 02:49, Wartburg napisał:

Cena jest podana w walucie argentyńskiej (peso) a poniżej w amerykańskiej wraz z przelicznikiem. Znaczek $ może wprowadzać w błąd choć na rynkach walutowych peso jest oznaczane jako ARS i jest to spadek po poprzedniej obowiązującej walucie w Argentynie, czyli Austral.

Jest różnica czasowa w ogłoszeniach i przelicznik się zmienia z powodu wysokiej inflacji w Argentynie.