Jump to content

Łowienie na spławik glinianka.


dedek2
 Share

Recommended Posts

Witam kolegów wędkarzy, mam w swojej miejscowości gliniankę, jest to dość duży zbiornik i bardzo rybny ostatnio na wahadłówkę, podchaczyłem karasia 51cm o wadze 3,73kg, i chciał bym połapać tam na spławik, ale jest jedno ale, bo ogólnie wiem jak się łowi na spławik, tyle ,że dno jest porośnięte moczarką kanadyjską i ta moczarka to jest never ending story a nie chce mi się grabiami ściągać moczarki, jakiś pomysł jak zanęcić i łowić białoryb, czy po prostu wrzucić karmę i łowić nad moczarką? Pozdrawiam. 

Link to comment
Share on other sites

j/w jedyne skuteczne rozwiazanie, tylko uwaga trza obadać lokalne przepisy bo czasami z powodów dla mnie niezrozumiach grabienie silnie zarośnietego zbiornika bywa zabronione.....
No i z przyczyn oczywistych nie robiłbym tego w okresie około tarłowym.

Link to comment
Share on other sites

Godzinę temu, Wartburg napisał:

tylko uwaga trza obadać lokalne przepisy bo czasami z powodów dla mnie niezrozumiach grabienie silnie zarośnietego zbiornika bywa zabronione.....

Jest zabronione - ustawa o ochronie przyrody. Nie ma wprost zapisu o grabieniu moczarki czy innej "sałaty" ale jest o zakazie naruszania dzikiej przyrody. Dodatkowo mogą przywalić z ustawy o ochronie środowiska.

A w ogóle to nie ma wody niczyjej i warto dowiedzieć się kto gospodaruje w tej gliniance lub do kogo należy. Bez zezwolenia połów na czyjejś wodzie to kłusownictwo i kontrolującego nie obchodzi, że wszyscy łowią.

I jeszcze jedno. W okolicy miast i miasteczek gmina potrafi nadać jakiejś wodzie status wyłącznie rekreacyjny a wtedy połów jest zabroniony. Niestety nie "trąbi" o tym do zainteresowanych i było już sporo "zaskoczeń" nad wodą.

Edited by Docio
Link to comment
Share on other sites

Nie interesuje mnie czy wolno czy nie wolno, jak będę chciał to spychaczem sobie tą moczarkę rozgarnę, pytam jak łowić w moczarce na jakimś zadupiu, a nie słuchać wykładu na temat wpływu grabi na tarlisko lina. 

Link to comment
Share on other sites

  • wind locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...