Skocz do zawartości

Jak łowić okonie?


arekej
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. W niedziele wybieram się na rzekę na okonie lecz problem w tym że nie mam pojęcia jak je łowić. Wędkę mam, przynęty też (3 małe gumy i jedna obrotówka) ale niestety brak doświadczenia. Jak łowić? Jakimi technikami? i jeszcze jedno, jak dzisiaj (piątek) obficie padał śnieg a jutro i w niedziele ma już nie padać to brania będą czy niezbyt? Prosiłbym o jakiekolwiek porady w tym temacie bo jeśli o okonie chodzi to nigdy ich nie łowiłem i nie mam pojęcia jak to robić. Z góry dziękuje za odpowiedzi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, zwykły michał napisał:

Odpuść sobie i poczekaj do maja. Szczupak ma teraz okres ochronny i łowienie na spinning wczesną wiosną nie jest dobrym pomysłem.

nawet małymi przynętami okoniowymi? nie nastawiam się na szczupaki a i tak ryby zawsze wypuszczam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na takie pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Ryby raz biorą w lutym przy mrozie innym razem w lipcu podczas upałów. Lata przez które człowiek łowi tylko to potwierdzają, wszystkie zaś śmieszne "zasady" np. że ryby nie biorą przy pełni księżyca z czasem idą do kosza.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.04.2022 o 16:56, arekej napisał:

(...) (3 małe gumy i jedna obrotówka) (...)

Twoja "amunicja" to kropla w morzu. Jak radzą Koledzy, wstrzymaj się do "majówki", a w międzyczasie uzupełnij zestaw przynęt. Polecam małe (do 5cm) woblery pływające i smużące SALMO i KENART.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 4/1/2022 at 4:26 PM, arekej said:

nawet małymi przynętami okoniowymi? nie nastawiam się na szczupaki a i tak ryby zawsze wypuszczam

Szczupaki biorą też na małe przynęty. Rzadziej ale biorą i mam pewność bo zdarzyło mi się kilka razy podskoczyć na fotelu kiedy szczupak atakuje kilkucentymetrowego okonia. Czasami łowię takie potwory :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...