Skocz do zawartości

Jaką wędkę kupić?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem nowym użytkownikiem,byłem ze znajomymi na rybach i bardzo mi się to spodobało,czy może mi ktoś polecić dobra wędkę na spławik i spinning obie do 200 zł? Czy są takie? Proszę o pomoc oraz linki jeśli już 

Z góry dziękuję 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Cytat

 

Zanim założysz temat na tym forum najpierw sprawdź, czy podobny już istniejący temat nie zawiera odpowiedzi na Twoje pytania.

Jeżeli nie znalazłeś podobnego tematu i liczysz, że pomożemy Ci rozwiązać Twój problem, postaraj się w swoim temacie udzielić nam jak najwięcej informacji:

- określ metodę połowu na jaką będziesz wędkował.

- typ wody, czyli stojąca, wolno płynąca, płynąca z silnym nurtem

- ryby jakie masz zamiar łowić, czyli rekreacyjne połowy drobnicy, średnie ryby, okazy. ( mile widziane konkretne gatunki ryb )
- jak daleko będzie łowił (przy brzegu/pomoście na długość wędziska, na kilka długości wędziska - odległościowo, powyżej 25m - match);
Jeżeli będziesz wędkował metodą spinningową, morską lub muchową, napisz jakie przynęty będziesz stosował podaj również ich wagę oraz długość. 

 

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Bartek420 napisał:

Oczywiście przy skompletowaniu sprzętu wykupie i karte

Nie da rady wykupić, trzeba zdać egzamin bo to egzamin państwowy i najlepiej przed zakupem sprzętu. Egzamin prosty ale niejednego przerósł. Wykupić będziesz mógł licencję na połów na wodach gospodarującego a to nie ma nic wspólnego z egzaminem choć bez Karty Wędkarskiej nikt licencji nie sprzeda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Primo, w pełni popieram zdanie @Docia.

Secundo, trzeba rozróżniać pojęcie wędki czyli całego zestawu (wędzisko+kołowrotek+linka) od samego wędziska, więc moje pytanie - ten budżet określony przez Ciebie na 200.- zł dotyczy samego wędziska, czy całej wędki (zestawu). Jeśli te pieniądze na same wędziska, to w miarę zmieszczą się w budżecie. Jeśli to na całe zestawy i jak piszesz "dobre", to nie ma żadnej szansy. Na spławikówkach nie znam się, ale jeśli chodzi o spinning, żeby zaopatrzyć się we w miarę "przyzwoity" sprzęt, musisz liczyć się z wydatkiem co najmniej ponad 300.- zł, do tego przynęty i drobne, niezbędne wyposażenie (nożyczki, rozwieracz, przypony, pudełko na przynęty, co najmniej chlebak lub kamizelka spinningowa).

Tertio, jeśli zdecydujesz się na metodę spinningową, musisz określić jakie ryby najbardziej Cię interesują, gdyż nie ma zestawów uniwersalnych, trudno będzie łowić szczupaki zestawem okoniowym i odwrotnie, pomijając takie gatunki jak klenie, bolenie, sumy. "Od bidy" coś można skompletować w zakresie okoń/szczupak, ale zawsze będzie to łatanie asfaltu plackami smoły, jeździć się da, ale kiepsko.

Nie pozostaje Ci nic innego, jak najpierw zdać egzamin, uzyskać kartę wędkarską, a następnie rozwinąć swoje pytanie, a w szczególności poczytać Forum.

Pozdrawiam.

Edytowane przez Alexspin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...