Jump to content

Stara wędka, wypadający blank


Recommended Posts

Dzień dobry wszystkim fanom łowienia!

Jestem amatorskim wędkarzem i dostałem w spadku starą wędkę spinningową, w której wypada blank z pierwszego segmentu wędki.

Zastanawiam się czy to od starości (nie była używana 20 lat.), czy tak jest w każdym tego typu sprzęcie. Internet nie pomaga a nie posiadam aktywnych wędkarskich znajomych.

Dodam, że aby wyciągnąć wspomnianą wcześniej część wędki muszę użyć trochę siły, gdy próbuję to zrobić pod małym kątem to nie jestem w stanie tego wyciągnąć. Mimo wszystko narodziły się obawy, że podczas wędkowania mogłaby się ona rozlecieć.

Uprzejmie proszę o pomoc :)

 IMG_20220614_104941.thumb.jpg.7e6aa6961443c4e0272dae24ac128834.jpg

Link to comment
Share on other sites

Kolego @Klimosz na moje oko, to ten teleskop i chyba cały zestaw już swoje wysłużył i nie wróżę zadowolenia z jego użytkowania, a efekt naprawy może nie być satysfakcjonujący. Tym bardziej, że wędziska teleskopowe w metodzie spinningowej nie są najlepszym rozwiązaniem, raczej jako sprzęt podróżniczy, gdy w drodze napotykamy jakieś ciekawe łowisko, choć to przy obecnym systemie opłat też raczej nie wchodzi w rachubę.
Byłbym skłonny doradzić zainteresowanie nowym sprzętem i jeśli napisałbyś połów jakich ryb Cię interesuje, jakie łowiska będziesz odwiedzał (rzeczułki, rzeczki, rzeki, stawy, jeziora, a może morze), czy zamierzasz wędkować z brzegu, czy ze środka pływającego, na pewno koledzy i ja bylibyśmy w stanie doradzić Ci w sprawie zakupu odpowiedniego zestawu. Obecnie ceny niezłego sprzętu nie są szczególnie wygórowane, a w Twoim przypadku utrata życiowej ryby z winy tego zabytku z fotki może być przykra.

Edited by Alexspin
Link to comment
Share on other sites

Procedure naprawy jak wspomniał Michał opisałem a patyk bo to chyba stara Daiwa jest po uzdatnienu jeszcze spokojnie nada sie na żywcówke. O ile komuś nudzi sie na tyle żeby to zrobic, nowe patyki nie są drogie.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...