Skocz do zawartości

Stara wędka, wypadający blank


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry wszystkim fanom łowienia!

Jestem amatorskim wędkarzem i dostałem w spadku starą wędkę spinningową, w której wypada blank z pierwszego segmentu wędki.

Zastanawiam się czy to od starości (nie była używana 20 lat.), czy tak jest w każdym tego typu sprzęcie. Internet nie pomaga a nie posiadam aktywnych wędkarskich znajomych.

Dodam, że aby wyciągnąć wspomnianą wcześniej część wędki muszę użyć trochę siły, gdy próbuję to zrobić pod małym kątem to nie jestem w stanie tego wyciągnąć. Mimo wszystko narodziły się obawy, że podczas wędkowania mogłaby się ona rozlecieć.

Uprzejmie proszę o pomoc :)

 IMG_20220614_104941.thumb.jpg.7e6aa6961443c4e0272dae24ac128834.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma szans, żeby segment wypadł w trakcie normalnego użytkowania. Wartburg opisał procedurę naprawy teleskopu w którym wypada segment.

Edytowane przez zwykły michał
poprawa linku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego @Klimosz na moje oko, to ten teleskop i chyba cały zestaw już swoje wysłużył i nie wróżę zadowolenia z jego użytkowania, a efekt naprawy może nie być satysfakcjonujący. Tym bardziej, że wędziska teleskopowe w metodzie spinningowej nie są najlepszym rozwiązaniem, raczej jako sprzęt podróżniczy, gdy w drodze napotykamy jakieś ciekawe łowisko, choć to przy obecnym systemie opłat też raczej nie wchodzi w rachubę.
Byłbym skłonny doradzić zainteresowanie nowym sprzętem i jeśli napisałbyś połów jakich ryb Cię interesuje, jakie łowiska będziesz odwiedzał (rzeczułki, rzeczki, rzeki, stawy, jeziora, a może morze), czy zamierzasz wędkować z brzegu, czy ze środka pływającego, na pewno koledzy i ja bylibyśmy w stanie doradzić Ci w sprawie zakupu odpowiedniego zestawu. Obecnie ceny niezłego sprzętu nie są szczególnie wygórowane, a w Twoim przypadku utrata życiowej ryby z winy tego zabytku z fotki może być przykra.

Edytowane przez Alexspin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procedure naprawy jak wspomniał Michał opisałem a patyk bo to chyba stara Daiwa jest po uzdatnienu jeszcze spokojnie nada sie na żywcówke. O ile komuś nudzi sie na tyle żeby to zrobic, nowe patyki nie są drogie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...