Skocz do zawartości

Zestaw rekreacyjny na staw


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Mam przy domu staw, głownie karpie. 

Łowimy sobie z dziadkiem rekreacyjnie, a nasza jedyna wędka niestety jest już w fatalnym stanie.

Chcę kupić jakąś podstawową wędkę z kołowrotkiem w dość niskiej cenie. Czy coś tego typu będzie odpowiednie czy lepiej dorzucić parę złotych do czegoś lepszego ?

Jaxon wędka 3,3m -kołowrotek 400

Edytowane przez wind
edycja linku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw wydaje się być w porządku ale ;) Moim zdaniem wędka jest za sztywna na karpie w Twoim stawie i będzie dużo spadów albo niewiele przyjemności z holu. Kołowrotek z wolnym biegiem w tej cenie nie pokręci długo, przełożenie spore ale podejrzewam że karpie raczej wigilijnej wielkości.

Od biedy może być. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Unikaj wszelkiego rodzaju gotowych "zestawów" jak zarazy. Przeważnie są to niechodliwe "leżaki", a ich dopasowanie można porównać do FIATA-126P z 10-tonową naczepą, albo odwrotnie LandRovera z taczką. Nie łowię karpi, bo wyłącznie spinniguję (już dwukrotnie miałem przyłów karpia na Black Fury 0), ale ten zestaw, to jak napisał Ryukon to złom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza sprawa jest taka że kołowrotek powinien mieć przełożenie co najmniej 1:4,8 jednak im mniejsze tym lepsze. Pamięta że okuma robiła tanie kręciołki z przełożeniem 1:4,5. Np taki. W tym przedziale cenowym nie ma większego znaczenia oprócz tego żeby miała 3 lbs. Ważne jest tylko żeby producent miał dobry serwis np jaxon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko będzie taki kupić w budżecie którym dysponuje amatorstawu98. Wszystko w tej cenie będzie miało przełożenie 5.2:1 Może zwyczajnie technologia poszła do przodu i mechanizmy są robione z bardziej trwałych materiałów? Nie moja dziedzina i mogę tylko zgadywać.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie jest kilka kołowrotków z takim przełożeniem. Podlinkowałem ten ,który jest tylko o 1,2 zł droższy od tego który wybrał założyciel tematu.  A przełożenie 1:5,2 to akurat takie które idealnie przyśpieszy niszczenie materiału i przez nie kołowrotek wyzionie ducha po gwaranci. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 28.06.2022 o 15:52, amatorstawu98 napisał:

Wielkie dzięki za pomoc.  Wybór padł na:

Okuma Carbonite XP Baiteeder 50

Wędka Mikado Intro Carp II

 

Może się komuś przyda ;)

Miałeś już okazję testować?

Jak wrażenia? Również szukam dla siebie sprzętu na staw oraz na rzekę. Ten sprzęt ma całkiem dobre recenzje, ale nie ma to jak informacja z pierwszej ręki :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...