Skocz do zawartości

plecionka a zylka


Rekomendowane odpowiedzi

21 hours ago, ryukon1975 said:

Czyli jeśli jutro będę w sklepie to poproszę o wędkę na leszcza spod trzeciego drzewa za mostem w miejscowości X na rzece Y? :)

Stąd biorą się wędki dedykowane połowom karpii, linów lub brzan. Mam na myśli wędki do spławika i feedery.

Kije typu Avon i float które mogą zastępować siebie nawzajem ale nie zawsze. Float o długości 3m nie sprawdzi się na rzece ale 3.9m jak najbardziej.

Może nie wszystko dotarło jeszcze do Polski ale czasami to jest prawdziwa paranoja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotarło handel czyli branie kasy tak działa w UK czy Niemczech jak i w Polsce. Chęć zarobku jest wszędzie. Jednak jak ktoś mi zaproponuje kij 3 m do metody spławikowej to zaśmieję się mu w twarz i podziękuję niezależnie od gatunku ryb czy wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 24.07.2022 o 19:08, Ubertroll napisał:

Chętnie wyślę Ci próbki tych linek do oceny ich grubości

Dzięki @Ubertroll za podesłanie próbek na sprawdzenie! Super inicjatywa i fajnie się człowiek może przekonać o rzeczywistych grubościach...

Plecionka Power Pro 8 lb jest bardzo podobna do Sunline Siglon PE.1.2 a wręcz Power Pro wydaje się grubsza :) a ma ledwo ponad 3 kg gdzie Sunline do 9 kg

Druga sprawa to plecionki Egi wydają mi się bardzo szorstkie -  nie mają oporów na przelotkach?
W ogóle to Egi PE 0.8 nie wiele grubsza od tej P E0.4...

Najbardziej podoba mi się Berkley do 0,9 kg mimo że wydaje się grubsza od Kongera do 2,6 kg

Serio z tego co widzę to w cały świat są te opisy... Power Pro porównywalna z grubością do mojej Daiwa J Braid Grand 0,18 (PE 1.5) która ma niby do 12 kg wytrzymałość...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...