Skocz do zawartości

Brzana


hege
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cytat

Brzana to ryba rzeczna z rodziny karpiowatych, żyjąca stadnie. Aktywna nocą. Naturalnie występuje w dorzeczach większości rzek europejskich. Nie ma jej Irlandii, Szkocji oraz w Skandynawii i Danii. W Maroko i we Włoszech występuje introdukowana. Chętnie łowiona metodą gruntową, spławik, a także na spinning.

Czytaj całość na AtlasRyb.pl - Brzana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzana to rzeczny uniwersał. Bierze kiedy tylko ma ochotę. Z pewnością nie ma w ciągu doby takiej godziny w której nie złowiłem brzany. Najważniejsze jest dobranie przynęty do panujących warunków.

Dobry za dnia groch czy kukurydza są w nocy złe ale mięsne przynęty czyli ruszająca się rosówka lub "woniejący" zdrowo ser są w nocy bardzo dobre.

Podobnie z metodami. W dzień może być spinning ale w nocy lepszy ciężki feeder czy gruntówka.

Dużo można na ten temat pisać.

 

dscf4124-2.jpg

5521576dscf3988.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, ryukon1975 napisał:

Brzana to rzeczny uniwersał. Bierze kiedy tylko ma ochotę. ------/

 

Z mojego i Twojego wpisu można wywnioskować że sporo zależy od rzeki ilości plam na słońcu i aktualnego układu planet  :)
Tak czy siak zawsze bęcie ciekawie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, hege napisał:

Brzana to ryba rzeczna z rodziny karpiowatych, żyjąca stadnie. Aktywna nocą. Naturalnie występuje w dorzeczach większości rzek europejskich. Nie ma jej Irlandii, Szkocji oraz w Skandynawii i Danii.

To nic istotnego, raczej szczegół. Dania to Skandynawia, tak jak Szwecja i Norwegia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Wartburg napisał:

Z mojego i Twojego wpisu można wywnioskować że sporo zależy od rzeki ilości plam na słońcu i aktualnego układu planet  :)

Takie jest wędkarstwo nie każdy może odkryć wszystko.

Jednak już Wyganowski w swoim dziele "Wędkarstwo" pisał że brzana "Żeruje z dna zarówno w dzień, jak i w nocy."

Szkoda tylko że kilka zdań niżej pisał dalej, "W czasie przyboru lub gdy płynie mętna woda, jak również w dni chłodniejsze, brzany biorą słabo wcale nie biorą." Większość swoich brzan złowiłem na mocno przybiórkowej wodzie o kolorze kawy z mlekiem. Wtedy gdy nad rzeką już nie było wędkarzy. Jak na zdjęciu niżej gdzie z wierzby na drugim brzegu widać już tylko koronę.

444445_005_zmniejszacz-pl_230379.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ryukon1975 napisał:

Takie jest wędkarstwo nie każdy może odkryć wszystko.

Jednak już Wyganowski w swoim dziele "Wędkarstwo" pisał że brzana "Żeruje z dna zarówno w dzień, jak i w nocy."

 "W czasie przyboru lub gdy płynie mętna woda, jak również w dni chłodniejsze, brzany biorą słabo wcale nie biorą."

Większość swoich brzan złowiłem na mocno przybiórkowej wodzie o kolorze kawy z mlekiem.

Nie napisał a przepisal - z Chynowskiego :P
Druga kwestia tu sie obserwacje pokrywają ale nie łapałem w nurcie a przy nurcie stawiająć na spokojniejszą wode "od góry" przed krzaczek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Wartburg napisał:

Druga kwestia tu sie obserwacje pokrywają ale nie łapałem w nurcie

Ja w takich warunkach też nie łowię w nurcie. Raz dlatego że ciężko utrzymać zestaw pomiędzy wszystkim co wtedy woda niesie z sobą. Dw dlatego że ryby podchodzą pod brzegi i żerują na wszelkiego rodzaju robakach, rosówkach czy ślimakach jakie woda wypłukuje z brzegu i niesie je wzdłuż niego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...