Skocz do zawartości

Wędka+kołowrotek na spining do 600zł


makaronkarol
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam poszukuje wędki+kołowrotka na spining z brzegu chciałbym, aby wędka miała 240 cm przeznaczenie wędki to głównie sczupak, ale chciałbym także coś na okonia ogólnie taka uniwersalna będę łowił głównie na jęzorze okazjonalnie w rzece.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, makaronkarol napisał:

chciałbym, aby wędka miała 240 cm

Wędkarstwo to nie koncert życzeń. Do łowienia z brzegu jak rozumiem i to na dużym łowisku lepsza jest dłuższa.

Wymagania masz duże a informacji mało. Nic nie piszesz jak to rzeka czy jezioro. Duża rzeka czy mała, jak z głębokością na jeziorze? Trzeba mieć znacznie więcej danych żeby wybrać ciężar wyrzutowy kija.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ryukon1975 napisał:

Wędkarstwo to nie koncert życzeń. Do łowienia z brzegu jak rozumiem i to na dużym łowisku lepsza jest dłuższa.

Wymagania masz duże a informacji mało. Nic nie piszesz jak to rzeka czy jezioro. Duża rzeka czy mała, jak z głębokością na jeziorze? Trzeba mieć znacznie więcej danych żeby wybrać ciężar wyrzutowy kija.

Ciążar wyrzutowy kija to 10 30g

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Używam dragon black rock 275cm jakieś 250 zł plus kołowrotek spro spx 3000 też jakieś 250 zł plus plecionka berkley x9 coś w granicach 100 zł. Masz 600 zł. Zestaw fajny pod szczupaka. Mi się sprawdza. Oczywiście to tylko sugestia. Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, makaronkarol napisał:

przeznaczenie wędki to głównie sczupak, ale chciałbym także coś na okonia ogólnie taka uniwersalna

Z przykrością informuję Cię, że nie ma wędek uniwersalnych. Każdy zaproponowany Ci zestaw będzie albo za lekki na szczupaka, albo zbyt ciężki na okonia. Wniosek - będzie to zestaw na małe szczupaki i na duże okonie, co nie zawsze idzie w parze. teoretyzując powinno być to wędzisko o c.w. pomiędzy 3-20g, a 5-25g i kołowrotek w rozmiarze 3000. Z tańszych rozwiązań, które można polecić mogły być to:
- model WJ-DSC26517, lub model WJ-DSD26523
- KONGER Ultris 1130
(linki wyłącznie poglądowe, sklepów nie polecam)
Byłby to zestaw pseudouniwersalny, pozwoli na łowienie obydwu gatunków, ale bez komfortu jaki dają zestawy dedykowane.

Proponowałbym Ci nabycie sprzętu typowo szczupakowego w ramach Twoich wymagań, a jeśli jako przyłów złowisz okonia, to będziesz zadowolony:
- model wj-dse26530
- KONGER Ultris 1140
(linki wyłącznie poglądowe, sklepów nie polecam)
Plecionki nie wskazuję, bo na ten temat poglądy są tak zróżnicowane i subiektywne, że trudno jednoznacznie wskazać coś konkretnego. Moja Pani z powodzeniem użytkuje plecionki MIKADO Fine Braid, a ja ostatnio testuję KastKing Super Power X4 i oboje jesteśmy zadowoleni z naszych wyborów. Jedyne co mogę wskazać, to na początek zalecałbym wytrzymałość plecionki w zakresie 15-20Lb.

Polecane zestawy pozostawią cenowo pokaźny margines cenowy w stosunku do Twojego budżetu, a ich jakość będzie bardziej niż zadowalająca. Pozostanie Ci margines, który pozwoli na zaopatrzenie się w dostateczną ilość dobrych przynęt.

22 godziny temu, makaronkarol napisał:

będę łowił głównie na jęzorze

Tutaj już w ogóle nie potrafię Ci nic doradzić, bo jeszcze na jęzorze nie łowiłem, tym bardziej, że wbicie kotwiczki w jęzor, bez wątpliwości będzie bardzo bolesne...:diabelek:

Ps
Jeśli koniecznie chciałbyś wydać więcej na sprzęt o bardzo zbliżonych wartościach użytkowych do mojej propozycji, to sugestia @Crowfish jest sensowna, choć ja byłbym skłonny zwiększyć rozmiar kołowrotka do 4000.

Edytowane przez Alexspin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Alexspin napisał:

Z przykrością informuję Cię, że nie ma wędek uniwersalnych. Każdy zaproponowany Ci zestaw będzie albo za lekki na szczupaka, albo zbyt ciężki na okonia. Wniosek - będzie to zestaw na małe szczupaki i na duże okonie, co nie zawsze idzie w parze. teoretyzując powinno być to wędzisko o c.w. pomiędzy 3-20g, a 5-25g i kołowrotek w rozmiarze 3000. Z tańszych rozwiązań, które można polecić mogły być to:
- model WJ-DSC26517, lub model WJ-DSD26523
- KONGER Ultris 1130
(linki wyłącznie poglądowe, sklepów nie polecam)
Byłby to zestaw pseudouniwersalny, pozwoli na łowienie obydwu gatunków, ale bez komfortu jaki dają zestawy dedykowane.

Proponowałbym Ci nabycie sprzętu typowo szczupakowego w ramach Twoich wymagań, a jeśli jako przyłów złowisz okonia, to będziesz zadowolony:
- model wj-dse26530
- KONGER Ultris 1140
(linki wyłącznie poglądowe, sklepów nie polecam)
Plecionki nie wskazuję, bo na ten temat poglądy są tak zróżnicowane i subiektywne, że trudno jednoznacznie wskazać coś konkretnego. Moja Pani z powodzeniem użytkuje plecionki MIKADO Fine Braid, a ja ostatnio testuję KastKing Super Power X4 i oboje jesteśmy zadowoleni z naszych wyborów. Jedyne co mogę wskazać, to na początek zalecałbym wytrzymałość plecionki w zakresie 15-20Lb.

Polecane zestawy pozostawią cenowo pokaźny margines cenowy w stosunku do Twojego budżetu, a ich jakość będzie bardziej niż zadowalająca. Pozostanie Ci margines, który pozwoli na zaopatrzenie się w dostateczną ilość dobrych przynęt.

Tutaj już w ogóle nie potrafię Ci nic doradzić, bo jeszcze na jęzorze nie łowiłem, tym bardziej, że wbicie kotwiczki w jęzor, bez wątpliwości będzie bardzo bolesne...:diabelek:

Ps
Jeśli koniecznie chciałbyś wydać więcej na sprzęt o bardzo zbliżonych wartościach użytkowych do mojej propozycji, to sugestia @Crowfish jest sensowna, choć ja byłbym skłonny zwiększyć rozmiar kołowrotka do 4000.

Alexspin, kołowrotek 4000 też nie wyważy wędki 275 jeśli to miałeś na myśli:) ale to już inna para kaloszy:) pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.03.2023 o 08:37, Alexspin napisał:

Z przykrością informuję Cię, że nie ma wędek uniwersalnych. Każdy zaproponowany Ci zestaw będzie albo za lekki na szczupaka, albo zbyt ciężki na okonia.

To święte słowa - jeśli rozpoczynasz przygodę ze spinningiem to szybko sam załapiesz, że 2, 3 zestawy to minimum :D

Ja ostatnio wypełniając lukę między typową okoniówką a szczupakówką zakupiłem Jaxon Summum 5-23g i ma to być wędka "do samochodu" czyli taki uniwersał zawsze pod ręką :) Możesz do tego dołożyć przyzwoity kołowrotek Shimano Sienna 3000 (150 zł) i masz zestaw za około 350 zł na początek. Na przynęty gumowe do 10-12 cm Ci wystarczy.

Ale tak jak koledzy wyżej proponuje dwa zestawy. Pierwszy jakieś 2-12g pod okonia, a drugi 10-40g na szczupaki.

Edytowane przez Kusy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mowa o dwóch zestawach w przyzwoitym budżecie i całkiem zadowalającej jakości, to czytając opinie i z własnego doświadczenia proponowałbym:
model WJ-DSB25012 + KONGER Ultris 1120
model WJ-DSF26540 + KONGER Ultris 1140
Taki sprzęt od kilku sezonów z powodzeniem używa moja Pani, za wyjątkiem kijka DSB25012, który zbiera dobre opinie innych użytkowników.
Całość z powodzeniem zmieści się w Twoim budżecie, a będziesz miał zestawy odpowiednie na okonie, szczupaki, sandacze, a nawet bolenie.
Przemyśl sprawę, bo na prawdę warto.

(Linki wyłącznie poglądowe, sklepów nie polecam)

Edytowane przez Alexspin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...