Skocz do zawartości

Traper - rzeka


Robert B
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, ja raczej niskobudzetowo, na zalewiku stosowalem traper marcepan i wyszlo calkiem ok:) wczesniej na rzecze cisnalem professa i ..srednio:/

Chodzi mi stricte o trapera,

Co polecacie na rzekę?

Pomyslalem o traper leszcz czosnek?

Moze jakas bardziej uniwersalna z trapera?

Wiem,ze 'co dzien' to moze byc roznie.

Chcialbym cos zakupic na polowe kwietnia, Wisla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musi być kupiona w sklepie wędkarskim? Samemu można zmontować coś prostego. Wartburg i Docio znają wiślane sekrety i mogą coś podpowiedzieć. 

Wisła to długa rzeka więc określ się trochę bardziej dokładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie powiem ciekawego bo gotowce wobec umiarkowanej wiedzy na temat składu omijam, powód prosty  - użycie skrajnie utrudnia wnioskowanie co do skuteczności w takich czy innych okolicznościach.
PS zamiast "uniwersalnej" mieszanki używam ogniska kawy i kielbasy- ryby nie przeszkadzają w kontemplacji okoliczności przyrody ;)

Proponuje śledzić na FB profil Wiślana bolonka oraz  Spłąwik z nad Wisły a jak "dojrzejesz"   do własnych mixtur uzyj lupy były tu kilometrowe dyskusje na temat zanęt 

 

Edytowane przez Wartburg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W swoim, już dość długim życiu wędkarskim, próbowałem tak wielu gotowców, że nie jestem w stanie zliczyć. Jakieś 30 lat temu powiedziałem sobie dość i od tamtej pory jeśli kupię jakąś zanętę to najtańszą jaka jest, ale to wyjście awaryjne. W zupełności wystarcza mi najtańsza baza zanętowa a dziś nawet sprawdzałem ceny i uważam, że albo producentów, albo sprzedawców pogięło totalnie. Dwadzieścia pięć pln lub więcej za 3 kg bazy to nawet nie jest śmieszne.

Moja zanęta na wiślane i narwiańskie leszcze jest prosta do bólu. 1,5 kg bazy, litr zaparzonego pęczaku, pół paczki płatków owsianych górskich w całości a druga połowa zmielona w zwykłym młynku do kawy na bardzo drobno, dwa pudełka białych i jedno lub dwa opakowania 20 g czosnku granulowanego w zależności od stanu wody. Gdy jest normalny lub podwyższony to dodaję jedno opakowanie. Gdy jest niżówka to dwa.

Jak widać nie dodaję jakiejkolwiek ziemi co eliminuje przecieranie a tym samym zakup sita a zmielone płatki zastępują klej i to bardzo skutecznie. Kule lekko spłaszczam przed podaniem i odczekuję ok 20 minut aby z wierzchu podeschły i świetnie się trzymają dna a do koszyka to co w wiaderku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na dobry ład wsypując kilka garści grochu i kukurydzy zanęcisz tak samo jak każdą inną mieszanką.
Dla atrakcyjności zmieszałbym to z jakąś najtańszą bazą wzbogaconą płatkami górskimi i chrupkami kukurydzianymi bo też dobrze kleją. 

JKarp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...