Jump to content

Linka główna / przypon

KsioNLINE
 Share

Recommended Posts

Witam, zaczynam przygodę z karpiowaniem i przychodzę z pytaniami mianowicie :

1.Mam nawiniętą żyłkę główną 0.25mm, przypon mogę zrobić z cieńszej żyłki czy raczej użyć plecionki ? ( jeżeli plecionki to jak ją dobrać do żyłki głównej tak żeby nie stracić całego zestawu) 

2. Czy żyłka główna 0.25 nie będzie za cienka ? Jeżeli będzie to mogę przewinąć na 0.30/0.35 co za tym idzie znowu pojawia się pytanie o plecionkę do przyponu. 

Będę łowił z rzutu.

Nie wiem czy to ważne ale wędka jaką posiadam to Jaxon 3,6m 3.5lbs (taka polecono mi w sklepie na początek) 

z gory dzięki za podpowiedzi, pozdrawiam 

Karpiowanie, czyli nastawiamy się raczej na większą rybę, 0.25 to bym założył do feedera, na karpiówkę 0.3 wzwyż, w zależności od wody, jakie dno itd. przy dużej ilości zaczepów, podwodnych roślin, żyłkę dobieram do nawet 0.4

Taka uniwersalna to 0.33-0.35

Zaznaczam, że nie łowię na komercjach, nie znam realiów wanien, ale raczej mają czyste dna, więc można by trochę żyłkę odchudzić pewnie.

Przypon, no tu z reguły używamy leadcore, lub miękkiej plecionki, wytrzymałością odpowiadającej żyłce.

Tak jak wyżej, na karpiówke 0.3 w góre. Ostatnio z powodu awarii młynka wrzuciłem z pickera, na którym było 0.2. Jedna 15 w nocy wyciągnięta , przy drugim juz strzeliło . 
Na feeder inna bajka , inaczej ciągniety bez problemowo 2 szt ok. 8/10 kg na 0.2, rzut około 20 metrów 10 min holu . Co do przyponów polecam obejrzeć na yt, jest mnóstwo rozwiązań napewno dobierzesz cos pod siebie i dane łowisko no i koniecznie bezpieczny zestaw dla ryby, także urywasz tracisz wszystko. 
I z własnego doswiadczenia polecam sprawdzić sobie feeder i metode, bo naprawde jeżeli nie masz czasu zając sie na 100 % karpiowaniem (kilku dniowe wypady i mnostwo drogiego sprzętu) te metody pozwolą Ci łowić duze karpie z mega zabawą