Skocz do zawartości

Bat- początki


linekmatch28
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ŁYSY0312

Na mój gust za grubo, sam używam jako głównej 0,12 i 0,14 Strofta. Uważam, że to jedna z najlepszych obecnie żyłek dostępnych u nas, ale nada się każda miękka, przeznaczona metod spławikowych.

 

No, Wind jak dla Ciebie przegrubiony, sztywny Stroft jest najlepszą żyłką do bata, to ja wymiękam ;)

Jakbyś napisał w stylu - "w klasie cenowej do 15zł" czy jakos tak, to bym zrozumiał, ale tak......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


No, Wind jak dla Ciebie przegrubiony, sztywny Stroft jest najlepszą żyłką do bata, to ja wymiękam

 

Cóż, po pierwsze przeczytaj jeszcze raz dokładnie mój post, po drugie, używam Strofta od 4 lat nie mam nic do zarzucenia, po trzecie uważam, że określenie czyjejś opinii w ten sposób jest nie na miejscu i świadczy tylko o autorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ozet

Pochopnie napisałem dn.23.02: Nigdy do bata nie stosuję żyłek ciemnych (najlepiej clear), a

już na pewno tonących typu match. Sprostowanie. Wczoraj robiąc zestawy do bata, uświadomiłem sobie że pisząc cytowane słowa, "ogarła mie" chyba jakaś pomroczność jasna. Do zestawów ze spławikami mocowanymi dwupunktowo, rzeczywiście stosuję tylko żyłki jasne, pływające. Ale już przy zastosowaniu (do bata!), wagglerków prostych, jak najbardziej żyłkę tonącą typu match. Nie wiem czy ktoś z kolegów stosował technikę łowienia batem z wagglerem, bo choć takie rozwiązanie wydaje się dziwaczne, to w pewnych sytuacjach będzie to wybór korzystny i sensowny. Szerzej o tej podtechnice łowienia, napiszę któregoś dnia w osobnym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ktoś z kolegów stosował technikę łowienia batem z wagglerem, bo choć takie rozwiązanie wydaje się dziwaczne, to w pewnych sytuacjach będzie to wybór korzystny i sensowny.

 

Technika znana mi pod określeniem "frangielka" albo jakoś podobnie, doskonała na taka pogodą jak dziś u nas ;). Zawsze mam w tubie ze spławikami małego waglerka, na takie właśnie wiatru "pizganie" ale jak do tej pory nie okazało się to potrzebne. @Ozeciku, może jakiś mały artykulik??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje mają 1g i 1.5g Wyglądają całkiem zgrabnie jak na firmę przystało, tzn dobrze wykonane. Nie uzywałem jeszcze więc nie mogę powiedzieć jak sprawują się w praktyce.

Za kilka dni przyjedzie mój nowy bat i wtedy zabiorę się za testy spławików.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...