Skocz do zawartości

Książka o wędkowaniu - co moglibyście polecić ?


radek8
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chłopie, w czasach i-podów, i-fonów, i-shopów, i-ryb, i-nie wiem czego jeszcze, chcesz czytać książki? Szacun. :)  Pierwsze z brzegu mojej półki, to - "Wędkarstwo rzeczne" - W. Strzelecki. "Wędkarstwo jeziorowe" - T. Andrzejczyk. "Sztuka łowienia ryb w rzece" - J. Jóźwiak. "Wędkarstwo rzeczne - spining" M. Szymański.....

Bez problemu upolujesz te i wiele innych na allegro. Zapłacisz tyle co za jednego woblera albo dwie glówki jigowe... pora umierać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w temacie.

Szukam coś w stylu takiego poradnika wędkarskiego (kiedyś wychodziły fajne nr do segregatora właśnie o nazwie "poradnik wędkarski" ale nigdzie już tego nie mogę znaleźć bo to stare już jest.

I bardzo dobrze, że jest stare i nie masz. Wyjdzie Ci tylko na zdrowie. Mnóstwo wędkarzy do dziś ma zapaskudzoną kartoteke karalności przez to wydawnictwo, gdyż były to tłumaczone przedruki z pism zachodnich. Przedruki opisujące techniki, przynęty i inne rozwiązania niezgodne z naszym prawem, a pisząc o prawie nie mam bynajmniej RAPR PZW na myśli.

Rynek wtórny książek nie jest zły u nas i Splawik dobrze Ci radzi. Jednak przy starszych wydawnictwach (choć nie tylko) i tak musisz uważać na niektóre rozwiązania, prawo się zmienia a tekst w książce zawsze będzie ten sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecę Ci Wędkarstwo Jeziorowe Andrzejczyka - też od tego typu książek zaczynałem i miło je wspominam.

 

Warto też poczytać o faunie, roślinności podwodnej, atlasy ryb z opisami.

Te wiadomości będziesz mógł wykorzystać w przyszłości.

 

Nie samą techniką człowiek (wędkarz) żyje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ozet

"Wędkarstwo gruntowe" Kolendowicza i Zalewskiego, dotyczy przede wszystkim technik spławikowych (bat, tyczka, odległościówka, bolonka), jest trochę o gruntówce dennej i przystawce. W drugim tomie o przynętach, zanętach, taktyce łowienia różnych gatunków ryb. Właśnie tą książkę polecał bym początkującym wędkarzom, ale także bardziej zaawansowanym. Zwłaszcza rodzimym matchowcom/odległościowcom, aby poznali idee budowy zestawów i nie popełniali kardynalnych błędów w tej kwestii. Warto także przeczytać wymienione wcześniej "Wędkarstwo rzeczne" W. Strzeleckiego ; "Wędkarstwo Jeziorowe" T.Andrzejczyka ; "Nocne połowy ryb" A.Trembaczowskiego, czy "Tajemnice skutecznego wędkowania " J.Wilsona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość woldi

"Tajemnice skutecznego wędkowania " J.Wilsona

Ooo....i właśnie książki (nie filmy!!!) tego kapitalnego wędkarza wszystkim polecam. Są w nich prawdziwe i sprawdzone porady, a nie tylko naukowe ;) wywody często powielane, a mało skuteczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpopularniejsze czasopisma o tematyce wędkarskiej traktujące wędkarstwo wielotorowo to Wiadomości Wędkarskie i Wędkarski Świat. WW to miesięcznik związany ;) z PZW wydawcą jest ZG PZW), natomiast WŚ pozostaje w opozycji i do PZW i do WW. Właściwie WŚ pozostaje w opozycji do każdego :D . Cena jednego i drugiego jest bardzo podobna, WW kosztuje 7zł, WŚ nie wiem, nie kupuję.

Można nabyć również i inne wydawnictwa, ale są to bardziej specjalistyczne gazety, dla karpiarzy, muszkarzy etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...