Jump to content

Jakiej firmy zanęty


Guest Piter
 Share

Recommended Posts

Jakiej firmy zanęty najlepiej zwabiają ryby?Stosuje Dragona lecz nie zawsze się sprawdza,a przyjdzie ktoś z zanętą innej firmy i biorą jak szalone.

Słucham ,co polecicie?

Link to comment
Share on other sites

Na co dzień Traper Sekret i Special, rzadziej Lorpio Magnetic, na zawody zanęty Marcela, ale drogie jak piorun, do 20zł/1kg.

Na jeziorze u siebie nęcę grubo, makaron, pęczak, kukurydza, groszek itp.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

O zanętach Dragona i Jaxona, mam dokładnie takie samo zdanie jak Jonasz. Po kilku próbach z jednymi i drugimi, dałem sobie spokój, myślę że na zawsze. Jeżeli napiszę że słabo wabią ryby, to i tak będzie to komplement, bo bardziej pasowało by określenie -beznadziejnie. Moja opinia dotyczy zanęt płociowych i leszczowych tych firm (innych nie stosowałem). W przypadku zanęt Dragona razi mnie (ryby chyba też), ich nadmierna aromatyzacja. Mam wrażenie, że w niektórych łowiskach ten zbyt intensywny zapach, wręcz zniechęca ryby do "wejścia" w zanętę. Być może są łowiska gdzie te zanęty trafiają w gusta ryb, ale niestety nie w moich. W indywidualnym łowieniu stosuję następujące zanęty:

- Traper special Leszcz

- Traper sekret Płoć czarna

- Traper sekret Lin-Karaś

(Powyższe zanęty bez skrupułów mieszam między sobą, w różnych proporcjach, zależnie na jaki gatunek się nastawiam, ze szczególnym uwzględnieniem pór roku, czyli temperatury wody.)

Innymi interesującymi zanętami które stosuję, są tanie zanęty Mondial F, z serii Supermix:

- Płoć czarna

- Leszcz

- Lin-Karaś zielony

Często stosuję zanęty "własnej roboty", na bazie śrut zbożowych,czerstwego pieczywa (chleb, bułki, chałki, bagietki, drożdżówki), które kupuję tanio (worek 25kg - 15zł) w piekarnio-ciastkarni. Po wysuszeniu "na gnat", mielę w urządzeniu zwanym śrutownikiem. Na zawody stosuję takie zanęty jak:

- Gros Gardons Sensasa

- Gold Pro Bream Marcela (VDE)

- Turbo Gardons Marcela

- Extreme Płoć Z. Milewskiego

Zależnie od łowiska i dominujących gatunków, te zanęty mieszam między sobą w różnych wariacjach, co często przynosi zaskakująco dobre efekty. Czasem stosuję też zanęty Trapera GS: Grand Prix, oraz Competition.

Jotes przypomniał mi o świetnych zanętach Bogusława Bruda (Boland). Od kilku lat nie mogę ich u nas kupić, podobno był na nie słaby popyt. Ze szczególnym sentymentem wspominam zanętę zawodniczą Płoć, która na pewnych zawodach zwabiła mi stado płoci, co dało mi pierwsze miejsce z wynikiem 8300g.

Edited by Ozet
Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
Dnia 23.12.2015 o 22:28, wind napisał:

Na co dzień Traper Sekret i Special, rzadziej Lorpio Magnetic, na zawody zanęty Marcela, ale drogie jak piorun, do 20zł/1kg.

Wind, w tym sklepie int. zanęty Marcela (ale także Sensasa), możesz kupić w bardzo atrakcyjnych cenach. Sam kupiłem na ten sezon 10 kg pod kątem zawodów, ale nie napiszę jakie, gdyż jestem przesądny. O dziwo, zanęty polskich producentów są w mało atrakcyjnych cenach, więc w razie potrzeby wolę je kupić w sklepach stacjonarnych.

Link to comment
Share on other sites

Jak już wyciągnąłem ten temat na światło dzienne, to muszę przy okazji uaktualnić stosowane przeze mnie zanęty. Stale szukam nowych rozwiązań zanętowych, bo wtedy łowienie jest dla mnie ciekawsze. Tak więc w ostatnich dwóch latach, fajnie mi się łowiło na zanęty Powermix Mondiala
- Powermix płoć - kolendra 
- Powermix leszcz - piernik 
 Z Lorpio Megamixy:
- Mega Mix uniwersalna 
- Mega Mix karp scopex-wanilia
Powyższe zanęty, kupuję odpowiednio w 2,5kg i 3kg paczkach, są stosunkowo tanie i można je według potrzeb, upodobań i fantazji  "podrasowywać" różnymi dodatkami smakowymi, albo zanętami z tzw. "górnej półki". Ale można je stosować "tak jak leci", bez udziwnień i cudowania, szczególnie podczas nęcenia ziarnem i łowienia na przynęty roślinne. Zanęty na zawody, to już inna bajka. Tu stosuję zawodnicze zanęty Milewskiego, lub Trapera, które podrasowuję Gros Gardonsem Sensasa, albo Gold Pro Bream Marcela, w zależności jaki gatunek ryb dominuje w łowisku. Tych zanęt z najwyższej półki, nigdy nie dodaję więcej niż 25-30% całości mieszanki na zawody, gdyż zwyczajnie mnie nie stać na 100% wybryki. Inna sprawa że na wielu łowiskach, wcale nie ma potrzeby stosowania silnych koncentratów zanętowych. Ważne aby mieszanka pod względem smaku, zapachu oraz pracy w łowisku, trafiała w aktualny gust ryb, co wcale nie jest takie proste. A jeżeli na zawodach zanęta nie zwabi ryb, to niestety, "czarna rozpacz" i "kaplica". ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ja również polecam Bolanda, czasami na mniej wymagające wody używam Trapera jak przedmówcy. Wpadła mi ostatnio w ręce zanęta AQUASTAR i powiem, że pachnie niesamowicie- aż chce się jej poskubać ;-) . Zakupiłam ją przez przypadek, ale widzę, że w internecie jest dostępna.

Czy ktoś z was próbował? Jakie wrażenia? 

Jak wypróbuję, postaram się napisać jakie wrażenia.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 4 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...