Skocz do zawartości

strzępienie się plecionki


Jakub3321
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

Mam taki problem bowiem przeciera mi się plecionka. Przelotki sprawdzone wszystko mi się wydaje że jest ok ale nie jest. Dosłownie to ona się nie przeciera tylko strzępi. Ale z czasem pewnie się przetrze. Proszę doradźcie coś sensownego. 


Plecionka to SPIDERWIRE EZ BRAID 0.15mm. 
Wiem, że nie jest ona jakaś luksusowa ale jest. 
Wcześniej nie miałem do czynienia z plecionką tylko z żyłką.

Edytowane przez hege
edycja tytułu tematu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz do czynienia z przecieraniem się plecionki, tylko z jej strzępieniem i niestety, ale z plecionkami Berkleya tak się dzieje. To nie jest nic odkrywczego. Kolejnym razem kup sobie Power Pro (wyłącznie w sklepie aspius.pl, a unikniesz podróbek!), a nie będzie się strzępił nawet ten pierwszy metr, najbardziej eksploatowany przecież (wiązanie, przeciążenia podczas rzutów, przeszkody na dnie, etc).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pójdę dalej niż @Jotes.

Nie ma niestrzępiących się plecionek, tylko jedne strzępią się wcześniej inne później. Nie ulega wątpliwości, że PP jest jedną z najlepszych plecionek ale i ona po pewnym czasie zacznie się strzępić, no i jest koszmarnie droga. Mniej strzępią się plecionki 4-włóknowe, bo włókna są grubsze, ale one mają za to inne wady. Ostatnio polecana jest 4-włóknowa Magnum.

Trzeba sobie ustalić proporcję pomiędzy jakością plecionki a jej ceną i subiektywnie określić granice jakich się chce trzymać.

Ja używam plecionek 0,08-0,14mm i spełniają one moją subiektywną proporcję cena/jakość.

Edytowane przez Alexspin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakub, na wszelki wypadek sprawdź rolkę prowadzącą linkę. Mogło się zdarzyć, że wyżłobił się w niej rowek który "kaleczy" plecionkę. Jeżeli wszystko jest w porządku, pozostaje Ci zastosować się do rad moich Szanownych przedmówców (przedpiszców). ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...