Skocz do zawartości

Spining okoniowy


1papilion9
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów, szukam nowego kija okoniowego o jak najniższej gramaturze, nie będący wklejanką i wytrzymujący przyłowy szczupaków tak do 70cm. Jest możliwe znalezienie takiej wędki która zapewni frajde w łowieniu okoni i wytrzyma przyłowy wiekszych ryb? Mogę wydać max 300zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Catana DX Spinning 240UL 1-11g
Długość: 2,40m ; Ciężar wyrzutu: 1-11g ; Dł.transpotrowa: 124cm ; Waga: 137g ; Ilośc elemeentów: 2
a jeśli wolisz kijki krótsze lub dłuższe, to są też takiego samego CW w długościach 210 i 270cm.

 

Ps

Tutaj masz słów parę o tym kijku, co prawda CW 3-14, ale możesz sobie wyrobić pogląd o tej serii.

Edytowane przez Alexspin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w pierwszej kolejnosci do polowu okoni polecilbym wedki paprochowe- maja niewielki ciezar wyrzutowy(1-8g), ewentualnie 5-15g,

do polowu na niewielkie twisterrki- lub kopytka, mozna eksperymentowac rowniez z innymi gumkami, np. banyo chrabaszcze czy zabki- ja czesto na nie lowie i musze przyznac ze sprawdzaja sie w 100%

to wedki z oferty dragona- trzeba przyznac ze w bardzo niskiej cenie

ta wedka jest dostepna w cierzarze wyrz. 5-25 ,wiec to nie paprochowka, ale mozna wylawiac zarowno male okonie oraz sredniej wielkosci szczupaki- srednio kopyta na szczupaka - razem z glowka waza okolo 20gg, wiec z mojej strony to tyle

Edytowane przez wind
edycja linku. Proszę uzywać polskich znaków!!.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ozet, w rekach dobrego wedkarza kazda wedka i kolowrotkiem z targu wyciagniemy naprawde spore ryby co z tego ze mam markowy sprzet jak nie umiemy z niego korzystac ostatnio wyciagnalem ledwo lina 30 cm z przyponem i koszyczkiem do tzw metody przypon i zylka spokojnie wytrzymala byc starcie z duzym karpiem czy amurem zylka pewnie cos kolo 0,30mm a przypon z plecionki watpie ze ta rybe zerwal doswiadczony wedkarz

Edytowane przez Sebusss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sebusss pisze:

Kazda wedka powinnienes wyciagnac szczupaka nawet metrowego...

Odważna teza.

Bo spod pióra teoretyka Si-Fi, jeszcze na dodatek nie znający j. polskiego.

 

Wracając do tematu. Pawle, jeśli podstawową rybką ma być okoń, to propozycje wędzisk o CW 5-20 są nieco na wyrost, raczej odpuść je sobie. Zainteresuj się kijkami w zakresie 1-10g (troszeczkę za "cienkie" pod szczupaka) albo 3-15g z takim kijkiem możesz łowić okonie, a jednocześnie nie przestraszy go szczupak o jakim piszesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł, jeśli to Twoja pierwsza tak delikatna wędka, to lepiej posłuchaj Alka i wybierz do 15 g, ale minimum (jeśli Cię kusi bardzo), to przynajmniej do 12. Nie schodź niżej. Wczuj się w temat i z czasem, gdy już nabierzesz wprawy, kupisz już sobie zupełnie samodzielnie kijek, jaki będzie Ci odpowiadał. Wtedy już sam będziesz umiał określić, czego Ci jeszcze potrzeba. ;)

Edytowane przez Jotes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecyduje się chyba na coś do 10g i będe liczył że szczupaki zostawią moje przynęty w spokoju :)

Jeśli już koniecznie upierasz się przy niższej gramaturze, to przynajmniej wybierz taki kijek, który nie zawiedzie, jeśli jednak czepi się zębaty (nie licz na to, że zlekceważy przynętę okoniową, jeśli mu się spodoba).

Bardzo ważne, żeby hamulec był odpowiednio ustawiony, to temu kijkowi nic nie grozi, w ostateczności pójdzie żyłka, tylko wówczas szkoda zakolczykowanego szczupaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten viper od dragona jest interesujący, ale jak radzicie żebym wziął coś nieco nocniejszego do 15g to chyba tak zrobie. To będzie moja pierwsza delikatna wędka. Byłem zwolennikiem cieżkiego spiningu do puki nie spróbowałem z lekkim i on brdziej mi pasuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to masz do wyboru wklejankę lub tradycyjną. Tę pierwszą mam w rozmiarze 275cm/1-7g (wykałaczka do dłubania okoni), tę drugą dokładnie w tym modelu co w aukcji, bardzo dobry kijek kleniowo-okoniowy (opis w portalu) i nie groźny mu boleń lub szczupak, oczywiście pomijając okazy.

Edytowane przez Alexspin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


To chyba się zdecyduje na shimano

 

Tylko uwaga! Podobno Catana ma dość długą rękojeść, a to jest największe utrapienie, gdy czepia się ona o koszulę, kamizelkę, czy kurtkę. Wybieraj zawsze kije, których rękojeści kończą się max na grubość 2 palców za łokciem! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, dolnik jest długi, nawet nieco za długi, pisałem o tym na portalu, ale można do tego przywyknąć. Ani mnie, ani mojej Pani już przestało to przeszkadzać, a wędzisko jest dobrze wyważone i kilkugodzinne machanie nie męczy ręki.

Paweł, najlepiej idź do sklepu i przymierz się do tego wędziska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...