Skocz do zawartości

Postępowanie z rybą po złowieniu


Ichtio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym poruszyć temat, który z pozoru może wydawać się marginalny, jednak jak dla mnie istotny. Co myślicie o tym jak powinno wyglądać postępowanie z rybą po jej złowieniu? Według przepisów należy ją oczywiście umieścić w siatce lub od razu zabić. Widziałem jednak jak jeden wędkarz po wyjęciu siatki z rybami z wody, przełożył je po prostu do zwykłej plastikowej reklamówki. Moim zdaniem należałoby te ryby zabić na miejscu żeby nie męczyć ich niepotrzebnie. A co Wy myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z zasadami ryby należy przechowywać w siatce z miękkich nici, podczas połowów spiningowych należy mieć ze sobą pałkę do głuszenia ryb i od razu zabijać przeznaczone do zabrania. Wszelkie inne sposoby są niedopuszczalne.

 


zapraszam do zapoznania się z przemysłowymi metodami połowu. Np. śledzi

 

Nas to nie dotyczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owidiuszu, nie jesteśmy rybakami, tylko wędkarzami. Różnica jest taka, że rybak łowi żeby żyć, a wędkarz żyje żeby łowić... ;)

Drogi Aleksandrze, ja to wiem. Przecież napisałem wyraźnie - powinien. Co w żaden sposób nie nie zmienia jednego - jesteśmy hipokrytami w jakimś sensie. Bo prawie wszyscy kupujemy ryby raz na jakiś czas. I nikt wtedy nie rozmyśla jak, gdzie i w jaki sposób zdechły. Bo takie śledzie np. zdychają w sieciach, później w ładowniach. I nikt nie lata, żeby każdemu walnąć w łeb. Powtórzę, wysoce nie eteycznym jest jest zabieranie żywych ryb z łowiska w tzw. reklamówkach. A teraz inaczej - czy etycznym jest to co się widuje w przypadku wędkarstwa podlodowego? Rzucanie na lód? Albo jeszcze lepiej, na zawodach PZW wrzucanie palczaków do pojemnika na dupie? Bo wynik się liczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to zgadzam się z przedmówcami. Dzięki za odpowiedzi :)

Ogólnie znaczy jedno - jest jakieś ale. ;) Pisz śmiało, dyskutujmy. Nie musisz się z nikim zgadzać. Wiesz, jest taka zasada, starsza niż ja. Lepiej się z mądrym kulturalnie pokłócić, niż głupiego po plecach poklepywać. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po obejrzeniu tego filmiku odszedł mnie apetyt na śniadanie a naszła ochota na strzelenie komuś w mordę... :angry:

Tylko nie mi! Bohatera w twarz? To się nie godzi! Mam członki i póki co potrafię się nimi posługiwać. ;) A tak w skrócie - etyka tak. Oszołomstwo  ekologiczne - nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem Cibie na myśli. Wkurzył mnie filmik - wyduszę te mizerne rybki w reklamówce, żeby biedne dzieci miały co jeść... :angry:

Wiem, wiem. Ja już taki jestem, żartowniś taki. Dwie opcje. Możesz mnie lubić. Możesz mnie nienawidzić. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Anglii wszyscy wytrawni łowcy metalową pałeczką zabijają rybki. Widziałem na przykład pstrągarzy muchowych, gdy tak na wyspach czynili. Nikt rozsądnie tam nie wkłada ryb bo folii. Inna kwestia, dużo ludzi wrzuca ryby do wody, a powinno się w podbieraku je wypuścić, nawet płotki i inne. Niestety nie wszyscy korzystają z kasiorka, do wypuszczania ryb :( najlepiej na dzikusa wrzucić na taflę wody i po sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...