Skocz do zawartości

Zestaw uniwersalny-podrozny


Lucas Galiński
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich! ;)

Chcialem powrocic po kilku latach do łowienia rybek,kupic nowy zestaw podrozny/uniwersalny abym mogl schowac do torby podroznej - najczesciej latam do Oslo,

łowienie - najczesciej spławik,grunt od czasu do czasu spinning :unsure:

jaki zestaw proponujecie? -  wedzisko, kolowrotek ,a takze plecionke?

Z góry dziekuje za wszelkie odpowiedzi - sugestie.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna wędka do tak różnych metod łowienia, to naprawdę ekstremalne wyzwanie. Od biedy takim "szwajcarskim scyzorykiem" mógłby być krótki teleskop. Doraźnie może służyć jako spinning, ciężka spławikówka, albo lekka gruntówka na wody stojące. Kołowrotek wielkości 3000, plecionka 0,16mm, pod spławik wyłącznie żyłka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie przez ten czas ostatniego postu przegladalem wedki - niestety ten teleskop ma za duzoa dlugosc transportowa - 80cm, bardziej szukam czego do max 67cm aby wrzucic w torbe.

Z tanszych znalazlem:

Konger Tele Spin 270/10-35g

Konger Primax Pack 270/10-40g

Robinson DynaCore Tele Spin 270/10-30g vs 20-50g

Mikado Telepicker 270/20-60g

Mikado TeleSpin 270/10-30g

Jaxon Arcadia Tele Travel 270/5-25g

Jaxon Arcadia Tele Trip 270/10-30g vs 20-60g

Jaxon Zaffira Tele Trip 270/20-60g

Jaxon Zaffira tele travel 270/10-40g

z drozszych:

Robinson Bluebird spin 270/10-30g vs 20-50g

Mikado x-plode Telerod 270/ ->150g

Mikado Hirameki Mini 270/5-45g

Mikado Nihonto 270/10-40g

Mikado Almaz Telefish 270/->150g

Jaxon Antris HTi tele Travel 270/10-130g

 

Czy az tak bedzie wyczuwalna roznica pomiedzy wedkami z przedzialu ok50zł a tych za ok 110zł?

Edytowane przez Lucas Galiński
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wędkarstwo z pasją napisał:

Z wymienionych przez Ciebie wziąłbym Robinson Bluebird Spin. Mogę też polecić Robinson Kinetik Tele Spin, ma cw do 35g moim zdaniem do spławika bardziej odpowiednie niż 50g.

Wlasnie nie chcialem nic sugerowac ale najbardziej sie Bluebird'em zainteresowalem ;)  jako jedyna chyba wykonana jest z iM8,ale takze patrze na Nihonto i Antris HTi :unsure: i lekko jeszcze na Rob Tele Spin oraz Mika Fish hunter telespin i x-plode Telerod ale on do 150g chyba za duzo...

 

Edytowane przez Lucas Galiński
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W epoce słowa pisanego na papierze, mówiono: "papier jest cierpliwy, zniesie wszystko". Współcześnie, słowo "papier" w tym powiedzeniu, należało by zamienić na "internet". Do czego zmierzam? Ano, nasunęła mi się powyższa refleksja, po przeczytaniu tych słów: 

13 godzin temu, Lucas Galiński napisał:

Wlasnie nie chcialem nic sugerowac ale najbardziej sie Bluebird'em zainteresowalem ;)  jako jedyna chyba wykonana jest z iM8,

Fajnie jest mieć wędkę wykonaną z włókna węglowego IM8, w dodatku za marne 85zł, ale czasem warto się zastanowić czy ktoś nie żeruje na naszej naiwności. Pomijając ten aspekt, powyższa wędka ani nie jest szczególnie lepsza ani gorsza wśród wymienionych na Twojej liście. (Jednak długość 2,70m przy zastosowaniu spławikowym, wydaje mi się cokolwiek śmieszna.) 

 

21 godzin temu, Lucas Galiński napisał:

Czy az tak bedzie wyczuwalna roznica pomiedzy wedkami z przedzialu ok50zł a tych za ok 110zł?

Tańsze wędziska z włókna szklanego, mają z reguły większą średnicę blanku, są też cięższe od wędzisk węglowo-szklanych (nie wspominając o tzw.węglowych), co w efekcie odbija się na komforcie łowienia. Gdy wędka ma cieńszy, smuklejszy blank, znacznie lepiej pokonuje opory powietrza, więc łatwiej i dalej można zarzucać zestaw bez zbytniego wysiłku. Smuklejszy blank pozwala też szybciej uruchomić wędzisko w reakcji na branie ryby. Różnice w grubości blanku, odczujesz zwłaszcza w warunkach wietrznej pogody. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ozet dziekuje za odpowiedz :)

co do iM8 - jednak chyba Bluebird jest z tego materialu wykonany:

- http://www.test-wedkarski.pl/robinson-bluebird-zander-spin-230m/

ogolnie po kilku godzinach szukania i czytania spogladam na wedki:

- Jaxon Antris HTi Tele Trip 270/10-30
- Mikado Nihonto 270/10-40
- Mikado x-plode Telerod 270/->150g
i ta w ktora strone coraz bardziej ja sie sklaniam czyli:
- Robinson Bluebird spin 270 tylko 10-30g czy 20-50g hmmm?
co o tych kijach sadzisz/cie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

#Lucas, już na innym forum ostrzegałem przed teleskopami JAXONA, omijaj je.

Obecnie w ogóle nie używam wędek teleskopowych, ale kiedyś miałem tylko takie (karta wędkarska była ogólnopolska i zawsze woziłem ze sobą wędkę). Jeśli masz wybór, to skoncentruj się na Robinsonie albo Kongerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.05.2018 o 06:34, Alexspin napisał:

#Lucas, już na innym forum ostrzegałem przed teleskopami JAXONA, omijaj je.

Obecnie w ogóle nie używam wędek teleskopowych, ale kiedyś miałem tylko takie (karta wędkarska była ogólnopolska i zawsze woziłem ze sobą wędkę). Jeśli masz wybór, to skoncentruj się na Robinsonie albo Kongerze.

Jaxon juz odrzucilem zostaly na placu boju te ktore wymienilem w ostatnim poscie (choc ten Antris Jaxon polecany jest... hmm ) -osobiscie kieruje sie coraz bardziej ku Robinsonie Bluebird ;)  tylko zastanawiam sie 10-30 czy 20-40...w miedzyczasie dowiedzialem ze znajomy kupil mala łódke i teraz czesciej juz wyplywa na male dorsze itp a takze szczupaki niz chodzi na splawik - kazal mi kupic gumki 25g - wiec chyba jednak wezme ta wersje 20-50....choc spogladam jeszcze na tego x-plode'a i Nihonto...za duzy wybor :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Finalnie wybieram Bluebirda chyba raczej i jednak chyba 20-50g - tu jeszcze prosilbym aby ktos doradzil (najnczesciej bedzie chyba jednak spinning dorsz (drosz,szczupak i na grunt...rzadko splawik)

Plecionka - chyba Dragon Fichmaker 0,14 - jakies siugestie?

oraz zostaje wybor kołowrotka - tu mysle nad Okuma Ceymar BaitFeeder 330 czy 340? - co o tym sadzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Lucas Galiński napisał:

- kazal mi kupic gumki 25g - wiec chyba jednak wezme ta wersje 20-50

 

2 godziny temu, Lucas Galiński napisał:

Finalnie wybieram Bluebirda chyba raczej i jednak chyba 20-50g

I to jest jedyna słuszna opcja, jeżeli będziesz stosował przynęty o masie 25g. Zakładam że jest to ciężar gumy + główka jigowa. Bo jeżeli nie, to tym bardziej wskazane jest wędzisko z wyższym zakresem cw. Tak więc wędki z cw. 10-30g "odpadają w przedbiegach". Kołowrotki Okumy cieszą się dobrą opinią, ale po co wolny bieg do spinningu. Za podobną kwotę kupisz
kołowrotek Okuma Zeon 40 FD. Jedno łożysko więcej (4) niż w tym z wolnym biegiem (3), daje szansę że będzie mocniejszy i pochodzi dłużej. Przyznam się jednak bez bicia, że nie znam tego modelu. Podsunąłem Ci po prostu pewną alternatywę, ale ryzyko i koszt bierzesz na siebie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Ozet napisał:

 

I to jest jedyna słuszna opcja, jeżeli będziesz stosował przynęty o masie 25g. Zakładam że jest to ciężar gumy + główka jigowa. Bo jeżeli nie, to tym bardziej wskazane jest wędzisko z wyższym zakresem cw. Tak więc wędki z cw. 10-30g "odpadają w przedbiegach". Kołowrotki Okumy cieszą się dobrą opinią, ale po co wolny bieg do spinningu. Za podobną kwotę kupisz
kołowrotek Okuma Zeon 40 FD. Jedno łożysko więcej (4) niż w tym z wolnym biegiem (3), daje szansę że będzie mocniejszy i pochodzi dłużej. Przyznam się jednak bez bicia, że nie znam tego modelu. Podsunąłem Ci po prostu pewną alternatywę, ale ryzyko i koszt bierzesz na siebie. ;)

dokladnie i dzikei za odpowiedz :)  - jak juz poczytalem kupie kilka gumek 20-30g i pilkery 30-50g

co do kołowrotka chcialem jak najtaniej :) ale nie wiem czy jest sens cos kupowac tanszego niz ceymar 340 ok.130zł -> wybralem go bo dosyc polecany widze jest na forach, bo gdybym mial dolozyc to myslalem nad Okuma Tactic (BF40 chyba wystarczyłby) i tu zbilzamy sie do ok190zł ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli podsumowujac:

1. Wedka - Robinson Bluebird spin 2,40 czy lepiej 2,70? 20-50g

2. Kołowrotek Okuma Ceymar baitfeeder 340 (czy jednak warto dolozyc do Tactic'a BF40 ???)

3. Plecionka - Dragon Fishmaker szara 0,14

4. Gumki - kilka sztuk 10-13cm Relax Kopyto do tego głowki jigowe Kamatsu 5-7 25g

5. przy okazji kilka woblerow Salmo (ktores smialo moze ktos polecic?)

6. kogo pilkery polecacie?

7. o czyms zapomnialem? :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z woblerów Salmo na pewno Hornety (stosunkowo uniwersalne), Thrill (dobre boleniówki), Perch i Bullhead. Zerknij również na woblery firmy Kenart, są niemal równie skuteczne, a znacznie tańsze.

Zapomniałeś o przyponach szczupakowych, nawet jeśli nie zamierzałbyś je łowić celowo, to przyłów zawsze jest zagrożeniem dla linki. Jeśli mogę zasugerować, to sprawdzają mi się najlepiej Surflon. Nie kupuj krótszych niż 30cm.

Edytowane przez Alexspin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...