Skocz do zawartości

Plecionka do spinningu


Oskar Kordalski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem początkujący

Witam, posiadam wędzisko robinson tritium zander spin 2.70m 10 - 45g i mam kołowrotek shimano sedona 2500. Kupiłem sobie plecionke 0,10 lecz okazala sie zdecydowanie za slaba i stracilem kilka błystek i slidera. Teraz zamierzam kupić spiderwire stealth smooth 8 white 0,20 do używania z cięższymi przynentami. Mam pytanie czy ktoś już jej używał i czy poleca. Jestem otwarty na inne propozycje. Ważne aby byla wytrzymala i dobrze się nią żucało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎15‎.‎08‎.‎2018 o 15:20, Oskar Kordalski napisał:

Jestem początkujący

Witam, posiadam wędzisko robinson tritium zander spin 2.70m 10 - 45g i mam kołowrotek shimano sedona 2500. Kupiłem sobie plecionke 0,10 lecz okazala sie zdecydowanie za slaba i stracilem kilka błystek i slidera. Teraz zamierzam kupić spiderwire stealth smooth 8 white 0,20 do używania z cięższymi przynentami. Mam pytanie czy ktoś już jej używał i czy poleca. Jestem otwarty na inne propozycje. Ważne aby byla wytrzymala i dobrze się nią żucało. 

Wystarczy Ci linka 0,14-0,16, nie przesadzaj z grubością, bo to ma wpływ na odległość rzutów, zwłaszcza przy bocznym wietrze.

Do castingu i przynęt 30g używam plecionki 0,16 i nie mam odstrzałów, chyba że masz łowisko wybitnie zaczepowe.

Mój typ to plecionka KAMATSU Techron Olive Green. Bardzo mocne, gładkie, gwarantują długie rzuty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.08.2018 o 15:20, Oskar Kordalski napisał:

stracilem kilka błystek i slidera

Niestety nie da się efektownie  spinningować i nie tracić przynęt. Przeważnie drapieżnik występuje  w okolicy korzeni, kamieni i innych zaczepnych miejsc.

Ja nie używam plecionki grubszej niż 0,12 , czasem coś stracę, czasem i wyłowię.... ale na tym polega urok spinningowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostrzegam Kolegów przed zakupem plecionki JMC Adventure Ultra light 0,03mm reklamowanej jako cieniutka linka do delikatnyego spinningu. Owszem jest mocna jak cholera, trudno ją zerwać w rękach, ale z parametrem grubości ma tyle wspólnego co ja (181cm wzrostu) z Pigmejem. Porównałem ją z KAMATSU Techron Olive Green 0,04mm i różnica widoczna na zdjęciu wskazuje, że jest co najmniej 1,5 raza grubsza.

13a7181ae2930b34med.jpg

Po lewej Techron 0,04mm, po prawej JMC 0,03mm.

 

Edytowane przez Alexspin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Miałem ją ostatnio. I albo trafił mi się wybitnie wredny egzemplarz albo jest całkiem do.... Byłem trzy godziny na rybach i trzy razy zrobiło mi się gniazdo. Na szpuli zostało mi jej z 30 m. Rzucałem lekkimi przynetami. Drugiej już takiej nie kupowałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Okoniarz500 napisał:

Rzucałem lekkimi przynetami.

Ja zawsze po nawinięciu nowej plecionki pierwsze wypady na ryby robię tylko z cięższymi przynętami tj, główki 15g wzwyż oraz blach alga czy gnom. Dzięki temu jakoś pewnie się włókna na pletce układają że później nie powstają żadne brody.

Po kilku takich wyjazdach mogę zakładać już małe obrotówki na pojedynczym krętliku i nic się nie dzieje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
W dniu 29.03.2021 o 14:14, Wędkarz1031 napisał:

Polecam iść do sklepu wędkarskiego i zapytać się sprzedawcy o to.(...)

Oczywiście! Poleci plecionkę, która od roku lub więcej nie znalazła nabywcy... wysmiewacz.gif

W dniu 29.03.2021 o 14:14, Wędkarz1031 napisał:

(...) Najlepszą plecionką do spinningu jest Hype Tackle oraz Berklay 

Po latach doświadczeń twierdzę, że najlepszą plecionką do spinningu jest ta, która mi się sprawdza na moich łowiskach i rybach oraz zestawach jakie używam. Mam 4 skompletowane zestawy i na każdym jest inna plecionka.

Hype Tacle nie znam, a Berklay'a - co najmniej nie polecam... dobani.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.03.2021 o 14:14, Wędkarz1031 napisał:

Polecam iść do sklepu wędkarskiego i zapytać się sprzedawcy o to. Najlepszą plecionką do spinningu jest Hype Tackle 

Wystarczyło mi jedno zdanie celebryty z jakiegoś ich filmu:  Hype Tackle - "prawdziwe 0,07. 

Za ich numer z zawodami szczupakowymi w marcu mają u mnie gruuuubą krechę. I nie tylko za to. Mój apel - nie dawajmy im zarabiać kupując w plecionie.

Hype Tacle najlepszą plecionką nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...