Skocz do zawartości

Jaka marka sprzętu?


Dario1906
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

:rolleyes:Yoyoyo kolejne moje pytanko czy macie jakąś ulubiona  sprawdzona firmę od sprzętu wędkarskiego z której kupujecie każda rzecz czy nie zwracacie na to uwagi?? 

 

 

P.S o Qrde przepraszam pomyliłem działy :D

Edytowane przez wind
edycja tytułu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dario1906 zmienił tytuł na Jaka Marka

Osobiście mam sprzęt z kilku firm. To co decyduje o wyborze to parametry, realny wygląd i jak się zachowuje w ręku. Parametry potrzebne do decyzji, czy w ogóle mnie taki sprzęt interesuje. Realny wygląd to organoleptyczna weryfikacja tego co podaje producent i opisy. Do tego małe "macanko" i decyzja może zapaść.

Jak widać nie ma tu opcji kupowania w ciemno i na słowo przez internet. Przez internet mogę kupić cokolwiek, co już przeszło pozytywnie proces weryfikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie sie zastanawiam czy kupować w ciemno przez internet troszku taniej, czy dołożyć i kupować pewnie prze małe "macanko". Oczywiście za każda poradę dziękuje ale to jest masakra chce zacząć wędkowanie od nowego roku i powoli zakupić sprzęt ale czym więcej czytam im więcej oglądam i  słucham tym mniej wiem :huh::blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często kupuje w Polsce bo tak jest mi wygodniej, mniejsza o szczegóły. Nie mam możliwości obejrzenia na żywo i szukam opinii użytkowników, czytam recenzje i opisy testów. W ten sposób kupiłem spinning Jaxon Ferox a oparłem się na opiniach Alexspin. Baty Konger na opiniach kilku różnych użytkowników forum. Moje pierwsze wędki tego typu i spełniają wymagania jakie im stawiam.

Niedawno kupiłem karpiowke Mistrall Aqua bazując na opiniach dla całej serii tych wędzisk. Potrzebuje czegoś co poleży na podpórkach ze sprężyną zanetową lub woreczkiem PVA i ziarnami, na haku selektywna przynęta. W tym czasie będę zajęty łowieniem na drugą wędkę.

 

Jeśli masz możliwość obejrzenia to oglądaj, machaj i pytaj. Kupić możesz gdziekolwiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie jeszcze na mały dopisek.

Warto jest wziąć pod uwagę ryzyko zakupów w internecie. Musi czekać na doręczenie przesyłki, jest ryzyko że będzie uszkodzona lub produkt wadliwy i wymagający naprawy lub wymiany. Możesz być rozczarowany zakupem bo kolor jakiś inny niż na zdjęciu itp Nie możesz obejrzeć zanim zapłacisz i ewentualne ubytki zobaczysz po doręczeniu. W niektórych przypadkach będziesz musiał pokryć koszty wysyłki i pakowania. Czasami samo oczekiwanie żeby kurier odebrał przesyłkę, opłaconą przez odbiorcę, może doprowadzić do szału.

Zakupy w sklepie stacjonarnym "U Zdzicha" mogą kosztować więcej ale odpadnie całe zamieszanie związane z wysyłką i niezgodnością z opisem. Możesz obejrzeć, porozmawiać i poradzić się sprzedawcy. Jeśli jest dobry w tym co robi nie będzie wciskać byle czego, poradzi gdzie łowić i jak łowić. Zawsze możesz podziękować zanim zapłacisz.

Sklepy internetowe mają to do siebie że dobre nie są tanie a tanie nie są dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Dario1906 napisał:

No własnie sie zastanawiam czy kupować w ciemno przez internet troszku taniej, czy dołożyć i kupować pewnie prze małe "macanko". Oczywiście za każda poradę dziękuje ale to jest masakra chce zacząć wędkowanie od nowego roku i powoli zakupić sprzęt ale czym więcej czytam im więcej oglądam i  słucham tym mniej wiem :huh::blink:

Wszystkie sklepy internetowe dopuszczają zwrot od 7, nawet do 30 dni. Możesz pomachać, możesz pomacać, a nawet wypróbować nad wodą, tylko trzeba pamiętać żeby nie usunąć folii z rękojeści i przyczepionej etykiety, choć etykietę zawsze można z powrotem przywiesić.;)

Natomiast jeśli kupisz w sklepie stacjonarnym, to jeśli Ci nie przypasuje na łowisku - marne szanse na zwrot, chyba że wcześniej dogadasz się ze sprzedawcą, ale to i tak tylko "na gębę" więc pewności nie masz.

Edytowane przez Alexspin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zgadza si,e ja osobiście preferuje właśnie zakupy w sklepach internetowych bo pomijając już fakt, że wiele rzeczy i akcesoriów znajdziesz taniej, to w dodatku masz szeroki wybór, nawet jeżeli coś nie spodoba Ci się "na żywo" to zawsze mozesz to po prostu odesłać., wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście mam sprawdzoną 1 firmę jest to Daiwa. Ale każdemu co innego przypadnie do gustu , nigdy się nie kupuje sprzętu bez zwracania na niego uwagi bo nawet najlepsze firmy mogą wyprodukować jakiś badziew. Ja zwykle kupując coś czytam o tym na forach internetowych i tam zwykle znajduje pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam że kupowanie sprzętu wyłącznie jednej firmy, to porażka. Wiem to z własnego doświadczenia. Niegdyś hołdowałem sprzętowi wyłącznie JAXONA. Dwa lata temu "wyleczyłem" się. Teraz mam wędziska DAGGER, STORM, OKUMA oraz multiplikatory DAIWA i KONGER. Moja Pani ma spinningi STREAM ANGLER, DRAGON, OKUMA oraz kołowrotki DAIWA i KONGER.

Uważam, że sprzęt powinno dobierać się tak żeby zestawy pasowały do siebie, były wygodne czyli nie męczyły ręki i spełniały subiektywne wymagania wędkarza. Wszelkiego autoramentu porady w tej dziedzinie powinny być traktowane jako wskazówki, propozycje do osobistego sprawdzenia. Sprzęt wędkarski jest jak grzebień, na przykład #Docio będzie potrzebował solidnego, a mnie wystarczy ręcznik frotowy... ;):D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Alexspin napisał:

Sprzęt wędkarski jest jak grzebień, na przykład #Docio będzie potrzebował solidnego, a mnie wystarczy ręcznik frotowy... ;):D

Hahaha :D oby nie poszukał moich zdjęć, bo pomyśli, że bez głowy chodzisz. :D Ale przykład przedni. :brawa:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...