Jump to content

Spinning na okonia i szczupaka do 500zł

Recommended Posts

Witam! Posiadam 500zł i chciałby skompletować zestaw spinning'owy na okonia i szczupaka. 

Na myśli mam kij i kołowrotek na szczupaka, oraz kij i kołowrotek na okonia. Wszystko w cenie 500zł! (oba kije mają być długości 2,4m)

Oto co ja znalazłem:

Okoń: MIKADO RIVAL X-TRA LIGHT SPIN (2-15g;2,4m) + DRAGON VIPER FD 820I

Szczupak: WĘDKA MIKADO TSUBAME MS SPIN (5-25g;2,4m)+ Mistrall aqua match fd20 km-1009320

Co wy polecacie? Z góry dziękuję za pomoc.
Łowić będę zarówno z łódki jak i brzegu. Długość kija, która mi odpowiada to 2,4 m

Edited by Jakub

Trochę namotałeś.

Do kijka okoniowego wybrałeś kołowrotek, który nadawałby się na szczupaka, ale ciut większy model, bo na ten wejdzie ci tylko 128 m żyłki 0,25 mm, a na szczupaka ta właśnie byłaby odpowiednia. Na drugą szpulę możesz sobie nawinąć 0,22 mm (lub plecionkę). Ja wybrałbym więc kołowrotek o wielkości 830.

Z kolei do kija szczupakowego wybrałeś kołowrotek, na który można nawinąć 135 m żyłki  0,16 mm lub zaledwie 80 m żyłki 0,20 mm. A żeby było śmieszniej, to wybrałeś kołowrotek Mistralla. Firma, którą ja omijam szerokim łukiem (to tak na marginesie!), mam ich flagowy model (Amundsona) i nie poleciłbym go nawet swojemu wrogowi. Ale do rzeczy!... Gdybyś więc planował odwrotne zastosowanie tych kołowrotków z uwzględnieniem Vipera 820/830i na szczupaka, a Mistralla tej wielkości na okonia, to wtedy będzie dopiero OK. 

• 2 weeks later...

Okoń: KONGER Ultris Jig Micron 232cm/0,5-6g + Ultris FD 1110 + KAMATSU Techron Olive Green 0,03mm/Techron Soft Nylon 0,12mm;

Szczupak: KONGER Troker Spin M 270cm/10-30g + Ultris FD 1140 + KAMATSU Techron Olive Green 0,14mm/Techron Soft Nylon 0,25mm.

Za wyjątkiem plecionek i żyłek, koszt sprzętu wyniesie akurat 500.- zł, linki zmieścisz w kolejnej 100-ce. Taniej się raczej nie da skompletować w miarę przyzwoitych zestawów.

Ps

Potwierdzam zdanie Jotesa, omijaj Mistralla szerokim łukiem.

Edited by Alexspin

Robinson City Liner Trout Spin 255cm 3-18 gram. Spokojnie wytrzyma hol dużego szczupaka a dzięki dolnej granicy ciężaru wyrzutu pozwoli na odległe rzuty małymi okoniowymi wabikami. Do tego Robinsoon Pulsar FD i masz zestaw.

Tu masz link do testu ze strony test-wedkarski.pl

• 4 weeks later...