Jump to content
Salmon

Bat 12 m carbon z Aliexpress

Recommended Posts

Czy ktoś używa długich wędek teleskopowych z Aliexpresu ?

Jeżeli tak, to czy to prawda, że są one złej jakości ?

Edited by Salmon

Masz może linkę do tych wędek? Czytałem pozytywne opinie o spinningach i kołowrotkach z Aliexpress. Wydaje mi się że Jotes ma coś takiego.

Nazywanie Aliexpres firmą to tak jak nazywanie firmą Allegro. To jedynie pośrednicy.

1 hour ago, Docio said:

Nazywanie Aliexpres firmą to tak jak nazywanie firmą Allegro. To jedynie pośrednicy.

Umknęło mi kto nazywa Aliexpress firmą ;)

2 godziny temu, zwykły michał napisał:

Masz może linkę do tych wędek? Czytałem pozytywne opinie o spinningach i kołowrotkach z Aliexpress. Wydaje mi się że Jotes ma coś takiego.

Po co pisać , jak nie ma się nic konkretnego do powiedzenia ? Nie rozumiem.

41 minut temu, Salmon napisał:

Po co pisać , jak nie ma się nic konkretnego do powiedzenia ? Nie rozumiem.

Do powiedzenia, do zapytania...w tym wątku nie widzę różnicy. Zadaj konkretne pytanie a może uzyskasz konkretną odpowiedź. I proszę, pamiętaj, Aliexpres to nie firma.

3 godziny temu, zwykły michał napisał:

Wydaje mi się że Jotes ma coś takiego.

Mam bo mnie kolega Alex zachęcił i strasznego smaka narobił. I co by nie powiedzieć, to jestem bardzo zadowolony z zakupu. Wykonanie na najwyższym poziomie. Zresztą, cały świat wpychał się do nich drzwiami i oknami i udostępniał najwyższe technologie, więc i dziwić się nie należy.

Cytat

Bat 12 m carbon

Gwoli ścisłości: 12 metrów, to nie bat, tylko tyczka.

15 minut temu, Jotes napisał:

Gwoli ścisłości: 12 metrów, to nie bat, tylko tyczka.

Są też baty, firma Rumpol i jeszcze bardziej nieznane. Dostępne u nas jako szklaki lub kompozyty, choć opisywane jako węglowe.

17 godzin temu, Docio napisał:

Do powiedzenia, do zapytania...w tym wątku nie widzę różnicy. Zadaj konkretne pytanie a może uzyskasz konkretną odpowiedź. I proszę, pamiętaj, Aliexpres to nie firma.

Wiem co to jest Aliexpres , kupiłem tam ze 20 produktów - żadne z nich nie jest wędkarskie. Moje pytanie bardziej proste nie możne już być : " Czy bat węglowy - 12 metrów z Aliexpresu (obojętnie czy marki JinxHUI czy Hiui Jinx w pierwszym sezonie pierdyknie na min. 2 części w ten sposób uszczęśliwiając mnie 2 batami różnej długości. ?"

Chińczycy mają technologię od znanych firm światowych jak już wspomniał Jotes. Wykradają ją bez żenady i jedyna ochrona jaką firmy prowadzą, to brak dostępu do właściwych żywic. Nie spotkałem się z wyrobami "made in china" typowo węglowymi. Robią szklaki i kompozyty, które oklejają naklejkami hiper module carbon, co jest oczywistą ściemą dla każdego kto ma pojęcie minimalne i spojrzy na zdjęcie blanku oraz wagę wędziska.

Może też być tak, że część produkcji znanej marki "wsiąkła" pomiędzy produkcją a wykańczalnią i przedsiębiorcze małe żółte rączki ponaklejały swoje naklejki. Dobrze by było byś podlinkował konkretne wędzisko lub wędziska wtedy łatwo sprawdzić parametry i czy w ogóle taka firma istnieje.

29 minut temu, Docio napisał:

Robią szklaki i kompozyty, które oklejają naklejkami hiper module carbon,

Noo, z tym trudno mi się zgodzić, bo ja kupiłem akurat węglowy kijek, więc mają wszystko do ich produkcji. Na tacy dostali... ;)

Nie twierdzę, że nie, jednak aby coś napisać trzeba wiedzieć o co konkretnie chodzi a resztę wyszperam.

5 godzin temu, Docio napisał:

Chińczycy mają technologię od znanych firm światowych jak już wspomniał Jotes. Wykradają ją bez żenady i jedyna ochrona jaką firmy prowadzą, to brak dostępu do właściwych żywic. Nie spotkałem się z wyrobami "made in china" typowo węglowymi. Robią szklaki i kompozyty, które oklejają naklejkami hiper module carbon, co jest oczywistą ściemą dla każdego kto ma pojęcie minimalne i spojrzy na zdjęcie blanku oraz wagę wędziska. 

Może też być tak, że część produkcji znanej marki "wsiąkła" pomiędzy produkcją a wykańczalnią i przedsiębiorcze małe żółte rączki ponaklejały swoje naklejki. Dobrze by było byś podlinkował konkretne wędzisko lub wędziska wtedy łatwo sprawdzić parametry i czy w ogóle taka firma istnieje.

http://pl.aliexpress.com/item/32870618763.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.6c843130UuptcI&algo_pvid=c84d1cec-f0e2-4b12-acf5-5a2b41a94844&algo_expid=c84d1cec-f0e2-4b12-acf5-5a2b41a94844-43&btsid=2a46c15a-5467-491d-af3b-e19a59d8ceaf&ws_ab_test=searchweb0_0%2Csearchweb201602_2%2Csearchweb201603_53

BAT CZY TYCZKA ?

7 godzin temu, Salmon napisał:

Moje pytanie bardziej proste nie możne już być : " Czy bat węglowy - 12 metrów z Aliexpresu (obojętnie czy marki JinxHUI czy Hiui Jinx w pierwszym sezonie pierdyknie na min. 2 części w ten sposób uszczęśliwiając mnie 2 batami różnej długości. ?"

Cóż można rzec? Za 140 zł, to nawet Sknerus Mac Kwacz podjął by ryzyko, aby się naocznie przekonać o jakości takiego wyrobu, gdyby go ta oferta kusiła. Przeglądałem te kije wcześniej, ale ja bym nie kupił kija składającego się z 16 czy 18 części po 75 cm każdy. 

Edited by Jotes

1 godzinę temu, Jotes napisał:

Cóż można rzec? Za 140 zł, to nawet Sknerus Mac Kwacz podjął by ryzyko, aby się naocznie przekonać o jakości takiego wyrobu, gdyby go ta oferta kusiła. Przeglądałem te kije wcześniej, ale ja bym nie kupił kija składającego się z 16 czy 18 części po 75 cm każdy.  

Rzeczywiście wychodzi średnio po ok 7 cm "zakładki" na 1 łączenie segmentu, hmmmm. Mało.

Edited by Salmon

6 godzin temu, Salmon napisał:

Bat, jak najbardziej bat, pełny węgiel wysokiej technologii na co wskazuje waga. Ale naklejka Daiwa na pewno nie jest firmowa a i opis wskazuje, że długości są zawyżone. Wersja 10,0 m ma tylko 8,4 m długości. Może to być odrzut z produkcji po błędzie pracownika z tą nieszczęsną naklejką, na co stawiam. Waga wskazuje na zastosowanie zaawansowanych żywic a to eliminuje podróbę.

Edited by Docio