Skocz do zawartości

Przerobienie sprzętu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Po wielu próbach, rozmowach z innymi wędkarzami itp stwierdziłem, że na moim dosyć dużym jeziorze szukanie szczupaka z brzegu jest stratą czasu, którego i tak jak wiadomo wszystkim brakuje. Pytanie czy mógłbym moją wędkę, którą aktualnie używam do spinningu mógłbym przerobić na coś praktyczniejszego na połowy z brzegu? Wędzisko to "Cupido Santos IMX9" 2.40m z wyrzutem 5-22, kołowrotek mam tam podpięty Zebco Topic Chaser 520 FD, proszę o podpowiedzi w jakie ryby mógłbym celować oraz jaką metodą. 

Pozdrawiam

Edytowane przez Mocarny
składnia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś w poszukiwaniu wędki na sumy zmodyfikowałem pełnego szklaka 2.7cm  CW około setki ale 350 nie stanowiło problemu o dolnik z rury, zecydowanie pomogło. /inne modyfikacje opisywałem tam gdzie wskazał Dorcio/ Wszystko sie da tylko po co pólki w sklepach sie uginają,  na bazarku chińszczyzny dostatek, rzeźba miała sens jak w sklepach było duże nic, teraz poza  reanimacją sprzętu zabytkowego i powiedzmy modyfikacjami robionymi prze bardzo dośwadczone osoby dla swoich konkretnych mocno niestandartowych potrzeb nie zachodzi potrzeba cudaczenia.
PS. 1) Na szczupaki stosuje zmodyfikowany ruski teleskop z rexem 64, od biedy i na narwii na telewizje da sie o postawić acz z innym kołowrotkiem. powstało przed wiekami i działa do dziś :)
PS 2) Dzisiejsze młode pokolenia najczęściej ma dwie lewe ręce moze nas czymś pozytywnie zakoczysz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Mocarny napisał:

A czytasz tematy w których udzielasz odpowiedzi? Ten temat jak i tamten nawiązuje do dwóch różnych wędek 

Czytam, jak najbardziej. Chcesz zastosować spinning 2,4 m do łowienia innego jak spinningowanie. Cw tego wędziska to 5-22 g. Na klasyczną spławikówkę za krótkie i przelotki źle rozłożone. Może mucha? Nie, zdecydowanie grunt. Ciężka denka z tym cw to pomyłka z samego założenia, pozostaje lekki grunt z obciąźeniem 5-10 g i powinienem ponownie odesłać Cię do linkowanego postu.

No to czytam tematy, czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.07.2019 o 21:55, Mocarny napisał:

Pytanie czy mógłbym moją wędkę, którą aktualnie używam do spinningu mógłbym przerobić na coś praktyczniejszego na połowy z brzegu? Wędzisko to "Cupido Santos IMX9" 2.40m z wyrzutem 5-22,

Lata temu, początek lat dziewięćdziesiątych, na szybko przerabiałem spinning 2,40 m na pickera. Dzisiaj już bym sobie dupy nie zawracał, bo taniej kupię nowego kija, niż miałbym się nakombinować i nagimnastykować z przeróbkami. A zrobiłem to tak:

Zdjąłem szczytową przelotkę, dotoczyłem taką tulejkę z chromoniklu, by przylutować do niej przelotkę na stopce, wkleiłem to na szczytówce tak, by od góry móc wkładać wymienne szczytówki od pickera. I gotowe!

Ty jeśli masz zdolności, to możesz taką tulejkę dopasować z węglówki (w sklepie dokupić pustą szczytówkę, odciąć odpowiedniej długości i średnicy kawałek, wkleić na szczytówkę swojego kija, omotką przymocować nową przelotkę na stopce/stopkach, koniec rurki od góry zabezpieczyć omotką, by nie pękła od przeciążeń podczas zarzucania. Dopiero dopasować wymienne szczytówki, które bez problemu dokupisz w sklepie i łowić, łowić i łowić.

Edytowane przez Jotes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...