Jump to content

Przerobienie sprzętu


Recommended Posts

Witam,

Po wielu próbach, rozmowach z innymi wędkarzami itp stwierdziłem, że na moim dosyć dużym jeziorze szukanie szczupaka z brzegu jest stratą czasu, którego i tak jak wiadomo wszystkim brakuje. Pytanie czy mógłbym moją wędkę, którą aktualnie używam do spinningu mógłbym przerobić na coś praktyczniejszego na połowy z brzegu? Wędzisko to "Cupido Santos IMX9" 2.40m z wyrzutem 5-22, kołowrotek mam tam podpięty Zebco Topic Chaser 520 FD, proszę o podpowiedzi w jakie ryby mógłbym celować oraz jaką metodą. 

Pozdrawiam

Edited by Mocarny
składnia
Link to comment
Share on other sites

Kiedyś w poszukiwaniu wędki na sumy zmodyfikowałem pełnego szklaka 2.7cm  CW około setki ale 350 nie stanowiło problemu o dolnik z rury, zecydowanie pomogło. /inne modyfikacje opisywałem tam gdzie wskazał Dorcio/ Wszystko sie da tylko po co pólki w sklepach sie uginają,  na bazarku chińszczyzny dostatek, rzeźba miała sens jak w sklepach było duże nic, teraz poza  reanimacją sprzętu zabytkowego i powiedzmy modyfikacjami robionymi prze bardzo dośwadczone osoby dla swoich konkretnych mocno niestandartowych potrzeb nie zachodzi potrzeba cudaczenia.
PS. 1) Na szczupaki stosuje zmodyfikowany ruski teleskop z rexem 64, od biedy i na narwii na telewizje da sie o postawić acz z innym kołowrotkiem. powstało przed wiekami i działa do dziś :)
PS 2) Dzisiejsze młode pokolenia najczęściej ma dwie lewe ręce moze nas czymś pozytywnie zakoczysz?

Link to comment
Share on other sites

13 godzin temu, Docio napisał:

Czytasz odpowiedzi, które otrzymujesz w swoich wątkach? A analizujesz je?

Odpowiedź została już udzielona tutaj

A czytasz tematy w których udzielasz odpowiedzi? Ten temat jak i tamten nawiązuje do dwóch różnych wędek 

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, Mocarny napisał:

A czytasz tematy w których udzielasz odpowiedzi? Ten temat jak i tamten nawiązuje do dwóch różnych wędek 

Czytam, jak najbardziej. Chcesz zastosować spinning 2,4 m do łowienia innego jak spinningowanie. Cw tego wędziska to 5-22 g. Na klasyczną spławikówkę za krótkie i przelotki źle rozłożone. Może mucha? Nie, zdecydowanie grunt. Ciężka denka z tym cw to pomyłka z samego założenia, pozostaje lekki grunt z obciąźeniem 5-10 g i powinienem ponownie odesłać Cię do linkowanego postu.

No to czytam tematy, czy nie?

Link to comment
Share on other sites

W dniu 6.07.2019 o 21:55, Mocarny napisał:

Pytanie czy mógłbym moją wędkę, którą aktualnie używam do spinningu mógłbym przerobić na coś praktyczniejszego na połowy z brzegu? Wędzisko to "Cupido Santos IMX9" 2.40m z wyrzutem 5-22,

Lata temu, początek lat dziewięćdziesiątych, na szybko przerabiałem spinning 2,40 m na pickera. Dzisiaj już bym sobie dupy nie zawracał, bo taniej kupię nowego kija, niż miałbym się nakombinować i nagimnastykować z przeróbkami. A zrobiłem to tak:

Zdjąłem szczytową przelotkę, dotoczyłem taką tulejkę z chromoniklu, by przylutować do niej przelotkę na stopce, wkleiłem to na szczytówce tak, by od góry móc wkładać wymienne szczytówki od pickera. I gotowe!

Ty jeśli masz zdolności, to możesz taką tulejkę dopasować z węglówki (w sklepie dokupić pustą szczytówkę, odciąć odpowiedniej długości i średnicy kawałek, wkleić na szczytówkę swojego kija, omotką przymocować nową przelotkę na stopce/stopkach, koniec rurki od góry zabezpieczyć omotką, by nie pękła od przeciążeń podczas zarzucania. Dopiero dopasować wymienne szczytówki, które bez problemu dokupisz w sklepie i łowić, łowić i łowić.

Edited by Jotes
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...