Skocz do zawartości

Co myślicie o tych kołowrotkach?!


Wiktor Kruk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

11 łożysk musi sporo ważyć ;) W takiej cenie wszystko będzie podobnej jakości. Poszukaj czegoś bardziej znanej marki żeby był jakikolwiek serwis. Mam na myśli Jaxon, Dragon, Robinson, Konger lub coś podobnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja Wam napiszę, że zajrzałem pod link. Przejrzałem ofertę, wyodrębniłem kołowrotki FL i XF, i znalazłem kilka smaczków. :) 

Większość to dość dokładne odzwierciedlenia znanych kołowrotków za ułamek ceny. Materiały użyte na ich budowę są całkiem niezłe o ile wierzyć opisom aliexpress. Firma produkująca ten sprzęt to znany w Chinach Coonor. Jednak najciekawsze, z czym spotykam się pierwszy raz w kołowrotku innym niż multiplikator, to kołowrotek z dwoma przełożeniami:excl: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Docio napisał:

A ja Wam napiszę, że zajrzałem pod link. Przejrzałem ofertę, wyodrębniłem kołowrotki FL i XF, i znalazłem kilka smaczków. :) 

Większość to dość dokładne odzwierciedlenia znanych kołowrotków za ułamek ceny. Materiały użyte na ich budowę są całkiem niezłe o ile wierzyć opisom aliexpress. Firma produkująca ten sprzęt to znany w Chinach Coonor. Jednak najciekawsze, z czym spotykam się pierwszy raz w kołowrotku innym niż multiplikator, to kołowrotek z dwoma przełożeniami:excl: 

Od  trzech lat Robinson ma w swojej ofercie Dual MG ze zmiennym przełożeniem. To samo rozwiązanie, pokrętło przy korbce. Zamiennie mozna stosować 4 ,3:1 bądź 6,3:1 Męczę go już trzeci sezon i nadal działa bez problemu

 

 

DSC_0363.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, wędkarstwo z pasją napisał:

Od  trzech lat Robinson ma w swojej ofercie Dual MG ze zmiennym przełożeniem. To samo rozwiązanie, pokrętło przy korbce. Zamiennie mozna stosować 4 ,3:1 bądź 6,3:1 Męczę go już trzeci sezon i nadal działa bez problemu

No to wiadomo skąd mają projekt. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Znacie tą historię jak chińska firma podrabiała zegarki Casio ? Okazało się, że są dokładniejsze i lepiej wykonane od oryginału a jakimś cudem zegarki po 1500zł robili za mniej jak tyś na podobnych komponentach...

Więc nie zawsze chińskie to badziewie. To są dobre cwaniaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Adrian Florczak napisał:

Znacie tą historię jak chińska firma podrabiała zegarki Casio ?

Nie, nie znam. Znam natomiast rozwój firmy i w latach 90-tych częściowo przeniosła swoje zakłady do Malezji, Singapuru i Chin. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...