Jump to content
comarcin

bolonki trabucco

Recommended Posts

Witam,zamówiłem przez internet bolonkę Trabucco Venom Energy 500 cm. Dziś ją odebrałem. Jakież było moje zdziwienie gdy wędka nie miała ostatnich 3 przelotek, przelotki te sprzedawca dołączył oddzielnie w woreczku do samodzielnego montażu. Twierdzi,że w każdej bolonce trabucco tak jest. Nie chce mi sie w to wierzyć. W dodatku po zmierzeniu długość wędki to 480 cm. Ktoś ma doświadczenie z tą firmą? 

Pierwszy raz o czymś takim słyszę. Sprawdziłem kilka sklepów, wszędzie jest 5,00 m a nie 4,80. Wszędzie na zdjęciach wędzisko jest prezentowane ze wszystkimi przelotkami, nie spotkałem informacji o rękodziele.

Coś czuję, że dostałeś złamaną. Szukałbym dystrybutora Trabucco i błyskawicznie wysłał zapytanie.

Dzięki za odpowiedź. Też pierwszy raz sie z czymś takim spotkałem. A sprzedawca próbuje mi wciskać kit że tak ma być. Szczytówka ewidentnie była złamana, żadna firma chyba nie robi blanku i  w pewnym momencie go łamie tylko widac proste,estetyczne zakończenie. Wędkę jutro wyślę, ciekawe czy nie będzie problemu ze zwrotem pieniędzy. 

26 minutes ago, Docio said:

Pierwszy raz o czymś takim słyszę. Sprawdziłem kilka sklepów, wszędzie jest 5,00 m a nie 4,80. Wszędzie na zdjęciach wędzisko jest prezentowane ze wszystkimi przelotkami, nie spotkałem informacji o rękodziele.

Niektóre baty są krótsze niż deklaruje producent/dystrybutor. Mam dwa modele Konger Arcus i brakuje im około 20 cm.

Bolonki są podobno robione na tych samych blankach.

10 hours ago, comarcin said:

Jakież było moje zdziwienie gdy wędka nie miała ostatnich 3 przelotek, przelotki te sprzedawca dołączył oddzielnie w woreczku do samodzielnego montażu. Twierdzi,że w każdej bolonce trabucco tak jest. Nie chce mi sie w to wierzyć. 

Firma tak znana jak Trabucco sprzedająca puzzle?

3 minuty temu, zwykły michał napisał:

Niektóre baty są krótsze niż deklaruje producent/dystrybutor. Mam dwa modele Konger Arcus i brakuje im około 20 cm.

Bolonki są podobno robione na tych samych blankach.

Firma tak znana jak Trabucco sprzedająca puzzle?

Puzzle? nie rozumiem. 

No dokładnie,dostałem 3 przelotki do montażu, sprzedawca kazał je przykleić na KROPELKĘ

Poszukaj opisu w katalogu albo zadzwoń do dystrybutora i zapytaj. Nie chce mi się wierzyć że tak ma być a poza tym klejenie przelotek na kropelkę. 

Jaki to sklep?

Na kropelkę możesz wkleić jedynie przelotkę szczytową. Pozostałe dwie muszą być przesuwne. Jeżeli przykleisz wszystkie, to będziesz transportował wędkę z "anteną" w postaci szczytówki. Wcześniej czy później musi się to skończyć jej złamaniem. Nie wiem jakie przelotki Ci wcisneli (wskazana byłaby fotka), ale przelotki przesuwne nie mają klasycznych stopek, tylko przymocowane są do tulejki. I te dwie przelotki koniecznie muszą być ruchome, aby dało się złożyć wędkę do transportu bez wystającej szczytówki. Rozkładając wędkę do łowienia, zsuwasz je w dół "do pierwszego oporu", dzięki czemu pełnią taką samą rolę jak przelotki mocowane na stałe. Rozkład przelotek musi tworzyć logiczną całość, czyli odległości między kolejnymi przelotkami będą rosnąć, patrząc od przelotki szczytowej. Nawet jeżeli dostałeś przelotki właściwie dobrane do tego konkretnego modelu wędziska, to nic nie usprawiedliwia żerowania sprzedawcy na nieświadomości klienta. Wędka powinna być zdatna do użytku po wyjęciu z paczki i nikt Ci łaski nie robi. Do Ciebie powinno należeć li tylko (albo aż), założenie kołowrotka i zmontowanie właściwego zestawu. 

Ps. Baty i bolonki większości firm, są w rzeczywistości krótsze niż deklarują to producenci. Od 5cm do nawet 30cm w skrajnych przypadkach.

Edited by Ozet

9 godzin temu, comarcin napisał:

dostałem 3 przelotki do montażu, sprzedawca kazał je przykleić na KROPELKĘ

Przelotki szczytowe i nasadzane są klejone na kalafonię, która szybko się nagrzewa i przechodzi w stan płynny, jest obojętna dla blanku. Kropelka nadtapia wierzchnie warstwy elementów, nie jest przeznaczona do klejenia metalu z czymkolwiek ani żadnego innego materiału krystalicznego, gdyż nie przenosi obciążeń dynamicznych. Wklejenie przelotki szczytowej na kropelkę to właściwie koniec, nie da się jej zdjąć, cyjany po podgrzaniu zapalają się.

8 godzin temu, Ozet napisał:

Ps. Baty i bolonki większości firm, są w rzeczywistości krótsze niż deklarują to producenci. Od 5cm do nawet 30cm w skrajnych przypadkach.

Spotkałem się z tym w nielicznych wyrobach, przeważnie było to zaznaczone w ofercie i zawsze w katalogu. Lorpio, jako dystrybutor Trabucco, podaje pełne długości dla tych wędzisk.

10 godzin temu, comarcin napisał:

Wędkę jutro wyślę, ciekawe czy nie będzie problemu ze zwrotem pieniędzy. 

Jak dla mnie to ewidentne oszustwo ze strony sklepu i wchodzisz w spór, w którym pozbywając się wędziska będziesz musiał oprzeć się wyłącznie na korespondencji. Jeśli rozmawiałeś przez telefon, to nie masz nic i jeszcze może wyjść tak, że to Ty złamałeś szczytówkę.

Jeśli to skleptrabucco.pl to miałem kiedyś z nim przejścia. Kupiłem odległościówskę Trabucco i nie dostałem żadnej gwarancji, na dodatek w tej samej paczce przysłano mi kilka zamówionych wagglerów, z których jeden był uszkodzony. Sprzedawca na bezczelnego wpakował ten waggler sądząc, że się nie kapnę. Od tamtej pory omijam ten sklep.

Edited by Jotes

Dwie przelotki są przesuwane więc raczej są ok. Ale szczytówka wygląda na złamaną, nie ma prostych końców tylko takie jakby poszarpane. Jest to sklep team-trabucco. Właśnie tego sie obawiam ,że wysłał mi ją tylko po żeby potem wmawiać, że to ja złamałem.

Edited by comarcin

Daj znać co postanowiłeś.