Skocz do zawartości

bolonki trabucco


comarcin
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,zamówiłem przez internet bolonkę Trabucco Venom Energy 500 cm. Dziś ją odebrałem. Jakież było moje zdziwienie gdy wędka nie miała ostatnich 3 przelotek, przelotki te sprzedawca dołączył oddzielnie w woreczku do samodzielnego montażu. Twierdzi,że w każdej bolonce trabucco tak jest. Nie chce mi sie w to wierzyć. W dodatku po zmierzeniu długość wędki to 480 cm. Ktoś ma doświadczenie z tą firmą? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz o czymś takim słyszę. Sprawdziłem kilka sklepów, wszędzie jest 5,00 m a nie 4,80. Wszędzie na zdjęciach wędzisko jest prezentowane ze wszystkimi przelotkami, nie spotkałem informacji o rękodziele.

Coś czuję, że dostałeś złamaną. Szukałbym dystrybutora Trabucco i błyskawicznie wysłał zapytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Też pierwszy raz sie z czymś takim spotkałem. A sprzedawca próbuje mi wciskać kit że tak ma być. Szczytówka ewidentnie była złamana, żadna firma chyba nie robi blanku i  w pewnym momencie go łamie tylko widac proste,estetyczne zakończenie. Wędkę jutro wyślę, ciekawe czy nie będzie problemu ze zwrotem pieniędzy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minutes ago, Docio said:

Pierwszy raz o czymś takim słyszę. Sprawdziłem kilka sklepów, wszędzie jest 5,00 m a nie 4,80. Wszędzie na zdjęciach wędzisko jest prezentowane ze wszystkimi przelotkami, nie spotkałem informacji o rękodziele.

Niektóre baty są krótsze niż deklaruje producent/dystrybutor. Mam dwa modele Konger Arcus i brakuje im około 20 cm.

Bolonki są podobno robione na tych samych blankach.

10 hours ago, comarcin said:

Jakież było moje zdziwienie gdy wędka nie miała ostatnich 3 przelotek, przelotki te sprzedawca dołączył oddzielnie w woreczku do samodzielnego montażu. Twierdzi,że w każdej bolonce trabucco tak jest. Nie chce mi sie w to wierzyć. 

Firma tak znana jak Trabucco sprzedająca puzzle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, zwykły michał napisał:

Niektóre baty są krótsze niż deklaruje producent/dystrybutor. Mam dwa modele Konger Arcus i brakuje im około 20 cm.

Bolonki są podobno robione na tych samych blankach.

Firma tak znana jak Trabucco sprzedająca puzzle?

Puzzle? nie rozumiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kropelkę możesz wkleić jedynie przelotkę szczytową. Pozostałe dwie muszą być przesuwne. Jeżeli przykleisz wszystkie, to będziesz transportował wędkę z "anteną" w postaci szczytówki. Wcześniej czy później musi się to skończyć jej złamaniem. Nie wiem jakie przelotki Ci wcisneli (wskazana byłaby fotka), ale przelotki przesuwne nie mają klasycznych stopek, tylko przymocowane są do tulejki. I te dwie przelotki koniecznie muszą być ruchome, aby dało się złożyć wędkę do transportu bez wystającej szczytówki. Rozkładając wędkę do łowienia, zsuwasz je w dół "do pierwszego oporu", dzięki czemu pełnią taką samą rolę jak przelotki mocowane na stałe. Rozkład przelotek musi tworzyć logiczną całość, czyli odległości między kolejnymi przelotkami będą rosnąć, patrząc od przelotki szczytowej. Nawet jeżeli dostałeś przelotki właściwie dobrane do tego konkretnego modelu wędziska, to nic nie usprawiedliwia żerowania sprzedawcy na nieświadomości klienta. Wędka powinna być zdatna do użytku po wyjęciu z paczki i nikt Ci łaski nie robi. Do Ciebie powinno należeć li tylko (albo aż), założenie kołowrotka i zmontowanie właściwego zestawu. 

Ps. Baty i bolonki większości firm, są w rzeczywistości krótsze niż deklarują to producenci. Od 5cm do nawet 30cm w skrajnych przypadkach.

Edytowane przez Ozet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, comarcin napisał:

dostałem 3 przelotki do montażu, sprzedawca kazał je przykleić na KROPELKĘ

Przelotki szczytowe i nasadzane są klejone na kalafonię, która szybko się nagrzewa i przechodzi w stan płynny, jest obojętna dla blanku. Kropelka nadtapia wierzchnie warstwy elementów, nie jest przeznaczona do klejenia metalu z czymkolwiek ani żadnego innego materiału krystalicznego, gdyż nie przenosi obciążeń dynamicznych. Wklejenie przelotki szczytowej na kropelkę to właściwie koniec, nie da się jej zdjąć, cyjany po podgrzaniu zapalają się.

 

8 godzin temu, Ozet napisał:

Ps. Baty i bolonki większości firm, są w rzeczywistości krótsze niż deklarują to producenci. Od 5cm do nawet 30cm w skrajnych przypadkach.

Spotkałem się z tym w nielicznych wyrobach, przeważnie było to zaznaczone w ofercie i zawsze w katalogu. Lorpio, jako dystrybutor Trabucco, podaje pełne długości dla tych wędzisk.

 

10 godzin temu, comarcin napisał:

Wędkę jutro wyślę, ciekawe czy nie będzie problemu ze zwrotem pieniędzy. 

Jak dla mnie to ewidentne oszustwo ze strony sklepu i wchodzisz w spór, w którym pozbywając się wędziska będziesz musiał oprzeć się wyłącznie na korespondencji. Jeśli rozmawiałeś przez telefon, to nie masz nic i jeszcze może wyjść tak, że to Ty złamałeś szczytówkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to skleptrabucco.pl to miałem kiedyś z nim przejścia. Kupiłem odległościówskę Trabucco i nie dostałem żadnej gwarancji, na dodatek w tej samej paczce przysłano mi kilka zamówionych wagglerów, z których jeden był uszkodzony. Sprzedawca na bezczelnego wpakował ten waggler sądząc, że się nie kapnę. Od tamtej pory omijam ten sklep.

Edytowane przez Jotes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie przelotki są przesuwane więc raczej są ok. Ale szczytówka wygląda na złamaną, nie ma prostych końców tylko takie jakby poszarpane. Jest to sklep team-trabucco. Właśnie tego sie obawiam ,że wysłał mi ją tylko po żeby potem wmawiać, że to ja złamałem.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez comarcin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam,

chciałbym wszystkich uspokoić, że Trabucco wyższe modele wędek tak właśnie sprzedaje, tzn. z przelotką szczytową do wklejenia (tym samym przelotki przesuwne na rurkach węglowych też są luzem). Też kupiłem w tym roku bolonkę Trabucco i czytałem wasze opinie. Też otrzymałem wędkę z luźnymi przelotkami, a ponieważ nie dawało mi to spokoju, to zadzwoniłem do Włoch bezpośrednio do Trabucco. Tam usłyszałem od miłej i kompetentnej osoby, że z uwagi na bezpieczeństwo w transporcie wyższe modele wędek tak właśnie Trabucco dystrybuuje.

Jeśli natomiast mowa o skleptrabucco, to zdecydowanie nie polecam. Ignorancja i brak szacunku dla Klienta. Ja tam zrobiłem zakupy pierwszy i ostatni raz.

Pozdrawiam!

 

P.S.

potwierdziłem też w Trabucco Włochy, że wszystkie bolonki mają faktyczną długość o 20cm mniejszą niż nominalna, tzn. bolonka 5m ma długość 480cm.

 

P.S. 2

Dodam od siebie, że przelotki szczytowe najlepiej jest wklejać na epoksydowy klej dwuskładnikowy DISTAL Classic. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mikolaj37

Kiedyś szukałem 7 m bata i przemierzyłem kilkanaście wędzisk. Jedyny który miał deklarowane 7m był Mistrall Amundson, reszta była krótsza o 10-20cm.Rekordzista Konger nie pamiętam modelu miał 662cm.Taka krótsza wędka lepiej leży w ręku i wygląda po rozłożeniu na lżejszą, sztywniejszą,ogólnie sprawia lepsze wrażenie. Taki chiński chłyt makikingowy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, redi napisał:

Dodam od siebie, że przelotki szczytowe najlepiej jest wklejać na epoksydowy klej dwuskładnikowy DISTAL Classic.

Cały świat wkleja na kalafonię tylko u nas jakieś dziwne rozwiązania.

 

57 minut temu, mikolaj37 napisał:

Rekordzista Konger nie pamiętam modelu miał 662cm.

Konger już w katalogach opisuje wędzisko z oznaczeniem handlowym i realną długością, więc nie powinno to zaskakiwać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, redi napisał:

chciałbym wszystkich uspokoić, że Trabucco wyższe modele wędek tak właśnie sprzedaje, tzn. z przelotką szczytową do wklejenia (tym samym przelotki przesuwne na rurkach węglowych też są luzem).

Brak takiej informacji to czyste samobójstwo firmy. Według naszego prawa, i nie tylko, opis musi być adekwatny a reklamacja dotyczy kompletnego sprzętu bez jakichkolwiek operacji użytkownika mogących wpłynąć na stan, działanie i użyteczność. Samodzielne klejenie szczytowej przelotki w każdej znanej mi firmie od razu podważa jakąkolwiek gwarancję.

Przesuwne przelotki na szczytówce to nie kwestia bezpieczeństwa tylko rozwiązanie, które umożliwia złożenie tej szczytówki. Gdyby były na stałe to cały czas by sterczała i wtedy długość transportowa w opisie musiałaby być inna.

Lorpio, oficjalny dystrybutor Trabucco w Polsce też nic nie wspomina o rewelacjach jakie tu opisujesz. Moim zdaniem ktoś wcisnął Ci niezły kit i to bardzo przekonująco, skoro nie pomyślałeś o takich oczywistych rzeczach.

I na koniec. Omawiana tu Trabucco Venom Energy 500 cm to zdecydowanie niska półka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Akurat Lorpio (też się kontaktowałem) jaki i Tomasz Horemski z leszcz.eu też potwierdzają, że przelotki szczytowe są luzem, przynajmniej w bolonkach Trabucco.Jak już pisałem wcześniej, tą informację mam bezpośrednio z Włoch z Trabucco i nie widzę większego powodu i sensu w tym, żeby Szef Sprzedaży Trabucco wciskał mi  bajki, skoro potwierdził tylko to, co faktycznie jest.
Co do szczytówek przelotowych na rurkach węglowych, to chyba oczywiste, że są luzem, tak samo jak oczywiste jest składanie ich do transportu wędziska.

Zgadzam się natomiast w 100%, że taka informacja powinna być zamieszczona przez producenta i dalej dystrybutora, tak samo zresztą jak faktyczna długość wędki. Z drugiej strony większość, nie tylko Trabucco, tego niestety nie robi.

Na koniec, ja odnoszę sie do zakupu Trabucco Energhia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...