Jump to content

Recommended Posts

Koledzy-a jak wykupuję pozwolenie czasowe na inny okręg - gdzie wpisuję numer łowiska i ew. ryby? do swojej "książeczki" czy na "tamtejszą" (choć jak przez internet bym chciał to nie widzę takich druków..)

Pozdrawiam

Pytanie czy w tym "innym" okręgu rejestr jest obowiązujący bo nie w kazdym jest taki wymóg.

Sady wchodzisz na stronę Okręgu, szukasz "zasady połowu", czytasz uważnie i powinno być napisane słowo o rejestrach dla zezwoleń krótkoterminowych. Jeśli nie ma to szukasz opłat krótkoterminowych i zwracasz uwagę na adnotacje, gdyż dość często właśnie w tym miejscu jest słowo o rejestrach. Jeśli nadal nie ma to obowiązują zasady połowu i szukasz zapisu o konsekwencjach nie zdania rejestru, a wtedy wybierasz i decydujesz się na jakąś opcję. Twój wybór, choć nie wiem co trudnego w wydrukowaniu jednej A4, wypełnieniu i nawet późniejszym wysłaniu poleconym.

Nie, to nie jest nadgorliwość, to jest poważne podejście do tematu zarybień, a co potem się z tymi rejestrami dzieje nie powinno nas wcale obchodzić. To, że ktoś olewa sprawę nie oznacza, że my możemy. No, przynajmniej ja lubię spać spokojnie i nie mieć obrzydzenia na swój widok w lustrze.

@sady, przeważnie każdy okręg ma własny rejestr. Ja łowiąc w 4 okręgach muszę targać 4 rejestry. Jest to upierdliwe, ale wymagane, więc nie ma rady.

Na marginesie uważam, że te rejestry są g**no warte, a do tego nikt tego później nie czyta i mają wpływ tylko na wycinkę lasów i zwiększenie ilości makulatury, ale podzielam zdanie @Docia - są obowiązkowe, powinny służyć odpowiednim celom, to trzeba je wypełniać i nie ze względu na konsekwencje mandatowe, ale dla własnego sumienia i dochowania etyki wędkarskiej.

Edited by Alexspin