Jump to content

Rejestr


 Share

Recommended Posts

Koledzy-a jak wykupuję pozwolenie czasowe na inny okręg - gdzie wpisuję numer łowiska i ew. ryby? do swojej "książeczki" czy na "tamtejszą" (choć jak przez internet bym chciał to nie widzę takich druków..)

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Sady wchodzisz na stronę Okręgu, szukasz "zasady połowu", czytasz uważnie i powinno być napisane słowo o rejestrach dla zezwoleń krótkoterminowych. Jeśli nie ma to szukasz opłat krótkoterminowych i zwracasz uwagę na adnotacje, gdyż dość często właśnie w tym miejscu jest słowo o rejestrach. Jeśli nadal nie ma to obowiązują zasady połowu i szukasz zapisu o konsekwencjach nie zdania rejestru, a wtedy wybierasz i decydujesz się na jakąś opcję. Twój wybór, choć nie wiem co trudnego w wydrukowaniu jednej A4, wypełnieniu i nawet późniejszym wysłaniu poleconym.

Nie, to nie jest nadgorliwość, to jest poważne podejście do tematu zarybień, a co potem się z tymi rejestrami dzieje nie powinno nas wcale obchodzić. To, że ktoś olewa sprawę nie oznacza, że my możemy. No, przynajmniej ja lubię spać spokojnie i nie mieć obrzydzenia na swój widok w lustrze.

Link to comment
Share on other sites

@sady, przeważnie każdy okręg ma własny rejestr. Ja łowiąc w 4 okręgach muszę targać 4 rejestry. Jest to upierdliwe, ale wymagane, więc nie ma rady.

Na marginesie uważam, że te rejestry są g**no warte, a do tego nikt tego później nie czyta i mają wpływ tylko na wycinkę lasów i zwiększenie ilości makulatury, ale podzielam zdanie @Docia - są obowiązkowe, powinny służyć odpowiednim celom, to trzeba je wypełniać i nie ze względu na konsekwencje mandatowe, ale dla własnego sumienia i dochowania etyki wędkarskiej.

Edited by Alexspin
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...