Jump to content

Recommended Posts

Witam zakupiłem ostatnio wędkę "Dragon Black Rock II 10g-35g 2.75m" i tu pojawił się problem na kołowrotek chciał b przeznaczyć 250zl+/- (poprostu niema wiecej) namierzyłem coś takiego Daiwa Ninja BG LT 3000 myślicie że będzie ok? Czy lepiej 2500? I co do wyważenia kija gdzieś mi się obiko że wędka powinna mieć kołowrotek o wadze 350g.

Edited by wind
edycja linku

Wybrałeś kij długi o średnim cw i odpowiedniej do tego masie. Kołowrotek o masie 250 g niestety nie ma prawa go wyważyć bo jest zbyt lekki. Trudno jednoznacznie określić masę kołowrotka który będzie "najlepszy" dlatego że różne modele będą miały przesunięty w porównaniu do siebie środek ciężkości.

Wędka to nie korona ze złota wysadzana brylantami. Na gramy nikt nie będzie tu mierzył. Szukałbym jednak na Twoim miejscu w kołowrotkach o masie około 300 g. zazwyczaj takie stosowałem przy kijach tej długości i podobnej masie.

Możesz też kupić taki kołowrotek i dociążyć dolnik specjalnymi ciężarkami

1. Do plecionki.

2. Do plecionki i do żyłki.

A z tego, co pamiętam, to 2000, 3000 i 4000 mają ten sam korpus, a różnią się tylko pojemnością szpuli. Z tego co widać pomiędzy Zauberem 3000 i 4000 jest tylko 10 g różnicy. I co ciekawe, ten kołowrotek, to wciąż legenda wśród kołowrotków. W cenie taniej i kiepskiej Daiwy, a jednak to wysoki model w śród Ryobi i nadal na czasie... 

Dobry wieczór/dzień dobry. Jaki kołowrotek byłby w stanie "zadowolić" St. Croix Wild River WS86MHF2 i mnie? Kij nabyty-teraz czas na młynek.

Ukłony