Jump to content

Wędka i kołowrotek dla żony do 150 zł


Recommended Posts

Z racji na niemiłe przygody ze sklepem major-fishing.pl poszukuję jakiegoś nowego zestawu dla żony do 150 zł. Przeznaczenie: ogólne wędkarstwo spławikowe. Wymagania co do wędki: krótka po złożeniu max. 100cm najlepiej ok. 80 cm, długość przełożonej 350 cm - 450 cm, budowa teleskopowa, dobrze wyważona, do 100 zł. Wymagania co do kołowrotka: regulacja od dołu, żeby nie rozleciało się od 3 kg karpia, do 50 zł. Jeśli się wkręci pomyślimy o czymś lepszym. Możecie polecić coś spełniającego wymagania?

Edited by Ol' Funky Bastard
Link to comment
Share on other sites

Teleskop w tej długości transportowej, cenie i cw 10-40 nigdy nie będzie dobrze wyważony. Kołowrotki z tylnym hamulcem są słabsze konstrukcyjnie a taki do 50 pln to szkoda gadać. Już lepiej kupić na bazarze starą katuszkę, ona da radę.

Jak chcesz pewny sklep na 99% to szukaj w wedkarski.com

Link to comment
Share on other sites

Powoli dochodzę do wniosku, że chyba niepotrzebnie się na tym forum zarejestrowałem. :unsure: Ludzie nie na takie padliny wyciągają większe ryby. Na start można spokojnie kupić zestaw dla początkującej osoby w tej kwocie. Jak na forach rowerowych gdzie twierdzą, że rowerem za 1500 zł nie da się jeździć do sklepu po bułki. Do tego jeszcze kasowanie postów i bronienie janusza biznesu z major-fishing.pl, który jawnie okłamuje klientów.

Edited by Ol' Funky Bastard
Link to comment
Share on other sites

Prawda jest brutalna lecz prawdziwa.

Wędzisko przy tej cenie, długości a do tego z krótkich elementów jakie sobie życzysz będzie totalną klapą. Uzbrojone w tanie i ciężkie przelotki z kiepskiego materiału ciężkie i toporne. Do łowienia nim trzeba chłopa tak od stu kilogramów w górę nie kobiety.

Kołowrotek który w sklepie kosztuje do 50 zł został wyprodukowany prawdopodobnie za cenę 10 zł jak nie przesadziłem. Widać to w drugim linku.

Nie oczekuj więc że ktoś wybierze za Ciebie i weźmie za to odpowiedzialność. Niżej link do strony z wędziskami. Sam kij spełniający wymogi waży prawie 0,5 kg powiem szczerze że nawet ja bym nie chciał takim dłużej łowić. Przecież to przy wymaganej długości urywa rękę. W drugim linku kołowrotki z tylnym hamulcem.

Wędki teleskopowe

Kołowrotki z tylnym hamulcem

Edited by wind
edycja linków
Link to comment
Share on other sites

Ol' Funky Bastard sam w pierwszym poście ustaliłeś warunki niemożliwe do spełnienia i jesteś niezadowolony z odpowiedzi. Trudno, inaczej odpowiedzieć się nie da i nie mam zamiaru doradzić czegokolwiek, co kłóci się z moją wiedzą.

Sklepu sam nie sprawdziłeś "bo Ci się śpieszyło" a teraz masz jakieś dziwne pretensje. Pisałem, że sklep to faktycznie trabucco z paskudnymi opiniami. Oczekiwałeś opinii negatywnej wyłącznie na podstawie Twojej relacji bez znajomości całej sprawy. Kto wie jak i o czym rozmawiałeś przez telefon? Ja bynajmniej z ferowaniem opinii się nie śpieszę.

Co do sprzętu to kup małżonce jak dla siebie. Jak się wciągnie to nie będziesz musiał go zmieniać, jak nie to będziesz miał komplet awaryjny. Wyjmij węża z kieszeni, bo na pewno jest tego warta.

Jeśli to jest Twój profil to z tą aspołecznością się zgadzam. Ale z nonkomformizmem to proponuję zajrzeć do słownika.

Link to comment
Share on other sites

6 godzin temu, Ol' Funky Bastard napisał:

 /----/ Ludzie nie na takie padliny wyciągają większe ryby./-----/Jak na forach rowerowych gdzie twierdzą, że rowerem za 1500 zł nie da się jeździć do sklepu po bułki. /----/


Uzywam sprzety  z muzeum tylko nie kazdy zabytek jest użyteczny. 
/rower za1500/ -mozna ale długo sie nie nacieszysz.... zeby to działało to rower sie dobiera do uzytkownika wymiarami chyba ze uwazasz swój kręgosłup za niepotrzebnego śmiecia; o trwałości przez grzeczność nie wspomnę.
W rzeczy samej bardzo podobnie jest z rybami.... i sprzętem.
Ale widać potrzebuejsz uregulować "opłaty edykacyje za kurs śmieciarstwa"  zeby zauważyć dość często najtaniej wychodzą rzeczy drogie. Korbka ci zostanie w ręku czy kabłak odpadnie  podczas holu okazu 0.5 kg a moze wędzisko sie złamie podczas rzutu z obciążeniem o gramaturze połowy opisanego CW to sie dowiesz o co biega :)

Link to comment
Share on other sites

8 godzin temu, Ol' Funky Bastard napisał:

Powoli dochodzę do wniosku, że chyba niepotrzebnie się na tym forum zarejestrowałem. [...] . Do tego jeszcze kasowanie postów i bronienie janusza biznesu z major-fishing.pl, który jawnie okłamuje klientów.

Bardzo łatwo ciężkie i gorzkie słowa rzucasz. A przecież nikt za ciebie, twoich problemów nie rozwiąże. My też sparzyliśmy się na sklepach internetowych, ale żaden z nas ogniem nie robił i forumowiczów nie winił za to. Tak samo żaden z nas nie podejmie za ciebie decyzji o wyborze i zakupie wędki i kołowrotka, a naprawdę ciężko coś doradzić przy tak niskim budżecie. Dorzuć stówę, a porady się posypią. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...