Jump to content

Łapanie na żywca

Natalia Okońska
 Share

Recommended Posts

Natalio, po pierwsze ryb się nie łapie, tylko łowi. Po drugie karasie "na żywca" nie biorą. Jeśli chodzi o odciągnięcie chłopaka od pomysłu łowienia na żywca bardzo popieram, bo dla mnie to metoda granicząca z sadyzmem. Niestety, nie będzie łatwo, bo przy łowieniu drapieżników jest to jedna z najbardziej skutecznych metod. :(

Edited by Alexspin
Errata

7 godzin temu, Michał morszczuk napisał:

Droga Natalio. Ryby są po to żeby je łowić. A na żywca czy nie, to nieważne. Ważne żeby smakowało. Jeśli chłopak chce to niech łowi a ja życzę smacznego :))

Mięsiarz:excl::angry:

W dniu 24.04.2020 o 16:42, Natalia Okońska napisał:

Mój chłopak lubi łapac karasie ale na szczęscie wszystkie wypuszcza. (...)

Natalia wyraźnie napisała, więc doradzanie "smacznego" wydaje mi się nie na miejscu. Na wszystkich forach wędkarskich propagowane jest, a przynajmniej sugerowane wypuszczanie złowionych ryb i zasady C&R. Żeby łowić na żywca, trzeba najpierw go złowić, a później torturować tak długo dopóki nie padnie ofiarą drapieżnika, a bardzo często, aż do śmierci bez efektu. Moim zdaniem, wędkarstwo to sport, relaks, a nie sposób na zdobywanie pokarmu. Teraz na pewno będzie zarzut, że nawet łowiąc na muchę, czy spinning i tak godzę się na kaleczenie ryb, tak ale dla czego mam kaleczyć co najmniej dwie na raz, tylko dla tego, że "żywiec" to jedna z najskuteczniejszych metod? Wystarczy, że dla własnej próżności dopuszczam się narażania jednej ryby na stres i okaleczenie, ale nie wbijam na pal jednej ofiary tylko po to, żeby zwabić sępy i je wystrzelać.

Przepraszam jeśli kogoś uraziłem, ale jestem przeciwnikiem propagowania wędkowania dla "smacznego".

W dniu 25.04.2020 o 18:01, Wartburg napisał:

To złożę temu chłopaku serdeczne kondolencje..... zakochało mu się wybitnie nieszczęśliwie

Nie ma co protestować tylko brać się za łapanie tych cholernych karasi bo już 1 maja sie zbliża :cheers:

W dniu 26.04.2020 o 16:52, Alexspin napisał:

Moim zdaniem, wędkarstwo to sport, relaks, a nie sposób na zdobywanie pokarmu. .

Przepraszam jeśli kogoś uraziłem, ale jestem przeciwnikiem propagowania wędkowania dla "smacznego".

Patrzę na to trochę inaczej i oczywiście nie mam ochoty nikogo urazić.
Łowienie ryb dla samego łowienie jawi mi się wyłącznie męczeniem dla zabawy sprzecznym zresztą z prawem ....dżungli.
Samo C&R dziwnym trafem lubi czasami /nie twierdze ze u wszystkich!/ prowadzić do patologii typu wyłuskiwanie sandaczy z gniazd  z radosnym okrzykiem o co WTF przeciez wypuszczam....
Moje podejście jest bez owijania w bawełnę proste jak cep łowie aby zjeść sęk w tym nie za często mam na to ochotę czego sie nie da powiedzieć o samym przebywaniu nad wodą... więc "łowię" na czajnik z kawą na ognisku a wędki się moczą zastawione na okaz jakiego raczej w łowisku nie ma :P

Ale to jest w stylu " być albo nie być " Jeżeli chcę zabrać złowioną regulaminowo rybę to ... moja sprawa . Już kiedyś napisałem że zabieramy się zawsze "od dupy strony" to nie legalne ,regulaminowe i zdroworozsądkowe zabieranie ryb wykańcza łowiska ... Najpierw ochrona , później zarybienia ,mandaty nie po 200 pln dla kłusowników tylko 2000 pln  i kasa z tych mandatów dla okręgów  a nie dla głównego , będzie kasa na zarybienia , etaty i sprzęt do ochrony . I jak wędkarz płacący legalnie i mający możliwość zabrania ryby nie będziesz piętnowany ... Mamy gówno a nie ryby ,wytłuczone przez tyle lat i słabo zarządzane okręgi i na siłę bronimy tych resztek które pozostały , następnie będzie C&R&NH (no hooks) :ph34r: ale mi ........ ale na szczęście się nie zapieła  :cheers: .

Edited by wind
Usunięcie wulgaryzmów