Skocz do zawartości

Łapanie na żywca


Natalia Okońska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Natalio, po pierwsze ryb się nie łapie, tylko łowi. Po drugie karasie "na żywca" nie biorą. Jeśli chodzi o odciągnięcie chłopaka od pomysłu łowienia na żywca bardzo popieram, bo dla mnie to metoda granicząca z sadyzmem. Niestety, nie będzie łatwo, bo przy łowieniu drapieżników jest to jedna z najbardziej skutecznych metod. :(

Edytowane przez Alexspin
Errata
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Michał morszczuk napisał:

Droga Natalio. Ryby są po to żeby je łowić. A na żywca czy nie, to nieważne. Ważne żeby smakowało. Jeśli chłopak chce to niech łowi a ja życzę smacznego :))

Mięsiarz:excl::angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.04.2020 o 16:42, Natalia Okońska napisał:

Mój chłopak lubi łapac karasie ale na szczęscie wszystkie wypuszcza. (...)

Natalia wyraźnie napisała, więc doradzanie "smacznego" wydaje mi się nie na miejscu. Na wszystkich forach wędkarskich propagowane jest, a przynajmniej sugerowane wypuszczanie złowionych ryb i zasady C&R. Żeby łowić na żywca, trzeba najpierw go złowić, a później torturować tak długo dopóki nie padnie ofiarą drapieżnika, a bardzo często, aż do śmierci bez efektu. Moim zdaniem, wędkarstwo to sport, relaks, a nie sposób na zdobywanie pokarmu. Teraz na pewno będzie zarzut, że nawet łowiąc na muchę, czy spinning i tak godzę się na kaleczenie ryb, tak ale dla czego mam kaleczyć co najmniej dwie na raz, tylko dla tego, że "żywiec" to jedna z najskuteczniejszych metod? Wystarczy, że dla własnej próżności dopuszczam się narażania jednej ryby na stres i okaleczenie, ale nie wbijam na pal jednej ofiary tylko po to, żeby zwabić sępy i je wystrzelać.

Przepraszam jeśli kogoś uraziłem, ale jestem przeciwnikiem propagowania wędkowania dla "smacznego".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.04.2020 o 18:01, Wartburg napisał:

To złożę temu chłopaku serdeczne kondolencje..... zakochało mu się wybitnie nieszczęśliwie

Nie ma co protestować tylko brać się za łapanie tych cholernych karasi bo już 1 maja sie zbliża :cheers:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.04.2020 o 16:52, Alexspin napisał:

 Moim zdaniem, wędkarstwo to sport, relaks, a nie sposób na zdobywanie pokarmu. .

Przepraszam jeśli kogoś uraziłem, ale jestem przeciwnikiem propagowania wędkowania dla "smacznego".

Patrzę na to trochę inaczej i oczywiście nie mam ochoty nikogo urazić.
Łowienie ryb dla samego łowienie jawi mi się wyłącznie męczeniem dla zabawy sprzecznym zresztą z prawem ....dżungli.
Samo C&R dziwnym trafem lubi czasami /nie twierdze ze u wszystkich!/ prowadzić do patologii typu wyłuskiwanie sandaczy z gniazd  z radosnym okrzykiem o co WTF przeciez wypuszczam....
Moje podejście jest bez owijania w bawełnę proste jak cep łowie aby zjeść sęk w tym nie za często mam na to ochotę czego sie nie da powiedzieć o samym przebywaniu nad wodą... więc "łowię" na czajnik z kawą na ognisku a wędki się moczą zastawione na okaz jakiego raczej w łowisku nie ma :P
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to jest w stylu " być albo nie być " Jeżeli chcę zabrać złowioną regulaminowo rybę to ... moja sprawa . Już kiedyś napisałem że zabieramy się zawsze "od dupy strony" to nie legalne ,regulaminowe i zdroworozsądkowe zabieranie ryb wykańcza łowiska ... Najpierw ochrona , później zarybienia ,mandaty nie po 200 pln dla kłusowników tylko 2000 pln  i kasa z tych mandatów dla okręgów  a nie dla głównego , będzie kasa na zarybienia , etaty i sprzęt do ochrony . I jak wędkarz płacący legalnie i mający możliwość zabrania ryby nie będziesz piętnowany ... Mamy gówno a nie ryby ,wytłuczone przez tyle lat i słabo zarządzane okręgi i na siłę bronimy tych resztek które pozostały , następnie będzie C&R&NH (no hooks) :ph34r: ale mi ........ ale na szczęście się nie zapieła  :cheers: .

Edytowane przez wind
Usunięcie wulgaryzmów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...