Skocz do zawartości

Pierwszy zestaw


świeżak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jest zapewne mnóstwo postów tego typu na forum ale rozpoczynam zabawę i aby wszystko przeczytać i zobaczyć na YT to życia mi nie starczy:)

poczytałem troche i wydaje mi się że 

zamierzam kupić wędke 240 - 5-23g do (próby) połowu okonia i szczupaka z brzegu/pomostu - jezioro w wielkopolsce

 

kołowrotek 2500-3000 do tego plecionka i przypon

 

wiem że z czasem jak się wkręce bede się bardziej specjalizowal i będzie kilka wędek ale chcialbym tak właśnie rozpocząć.

chcę pójść w plecionkę chociaz czytam że dużo osób rozpoczyna od żyłki.

jeśli ktoś bedzie miał jakieś sugestie to proszę o wsparcie bo  jestem totalnym laikiem :)

 

z góry dziękuje

Pozdrawiam

Edytowane przez wind
edycja linków
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kołowrotek z tylnym hamulcem to kiepski wybór. Wybierz inny z przednim. Kij będzie dobry na początek o ile nie przesadzisz z grubością plecionki. To lekki zestaw więc i plecionka musi być w miarę cienka. Dobra plecionka nie chłonąca wody która pozwoli bez wysiłku rzucać jakby nie było lekkimi przynętami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam tak jak @ryukon1975 że tylny hamulec jest kiepskim wyborem w dodatku siła hamulca 2kg ? Jeśli chodzi o kij to parametry wybrałeś odpowiednie pod szczupaka mam tylko nadzieję, że trafisz model tego Grey Streama lepszy niż ja ostatnio miałem w rękach. Tam była masa niedoróbek. W podobnej cenie mógłbym polecić Robinson Maverick Pike 240 cm 8-28g

https://www.skleprekinek.pl/wedki-spinningowe-robinson/3467-wedka-maverick-pike-spin-240m-8-28g.html

i kołowrotek Robinson Camaro

https://www.e-fishing.pl/camaro-fd-257-robinson-kolowrotek-promocja,3,30924,30917

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, wędkarstwo z pasją said:

Jeśli chodzi o kij to parametry wybrałeś odpowiednie pod szczupaka mam tylko nadzieję, że trafisz model tego Grey Streama lepszy niż ja ostatnio miałem w rękach. Tam była masa niedoróbek

Napisz co widziałeś żeby inni wiedzieli na co zwracać uwagę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na YT sporo filmów z kijami o cw 1-7 i 2-12 które dedykowane są do lekkieg łowienia zazwyczaj okoni natomiast ludzie łapią na nie i szczupaki 70+. czy nie lepsza opcją dla mnie bedzie właśnie taki zestaw na początek?  trochę się obawiam że na początek nie bede czuł tych uderzeń.może lepsze będzie 2-12g? co sądzicie?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 8/13/2020 at 5:46 PM, zwykły michał said:
On 8/13/2020 at 2:31 PM, wędkarstwo z pasją said:

Jeśli chodzi o kij to parametry wybrałeś odpowiednie pod szczupaka mam tylko nadzieję, że trafisz model tego Grey Streama lepszy niż ja ostatnio miałem w rękach. Tam była masa niedoróbek

Napisz co widziałeś żeby inni wiedzieli na co zwracać uwagę

Zauważyłem że przedstawiciel firmy Robinson zagląda na forum ale nie może zebrać się na odwagę i napisać kilku słów o niedoróbkach które podobno widział :D

Zagląda tylko żeby wkleić linkę bo za to ma płacone. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, zwykły michał napisał:

Zauważyłem że przedstawiciel firmy Robinson zagląda na forum ale nie może zebrać się na odwagę i napisać kilku słów o niedoróbkach które podobno widział :D

Zagląda tylko żeby wkleić linkę bo za to ma płacone. 

Radziłbym przestać pisać publicznie kłamstwa na moją osobę. Ostrzegałem raz a to jest drugie i ostatnie ostrzeżenie. Niedoróbki które widziałem już przedstawiałem na tym forum, wybacz że w niedzielę nie znalazłem wcześniej czasu aby specjalnie dla Ciebie wkleić ponownie zdjęcia. Widzisz na zdjęciach jakieś mankamenty?

DSC_0854.JPG

DSC_0858.JPG

 

W dniu 14.08.2020 o 10:17, świeżak napisał:

na YT sporo filmów z kijami o cw 1-7 i 2-12 które dedykowane są do lekkieg łowienia zazwyczaj okoni natomiast ludzie łapią na nie i szczupaki 70+. czy nie lepsza opcją dla mnie bedzie właśnie taki zestaw na początek?  trochę się obawiam że na początek nie bede czuł tych uderzeń.może lepsze będzie 2-12g? co sądzicie?

 

 

Oczywiście takimi kijami o cw 2-10 g można łowić duże ryby ale do tego trzeba mieć trochę doświadczenia, łowisko na którym nie ma zaczepów a przede wszystkim łowić na bardzo lekkie przynęty. Sam w tym roku na kij 2-10 wyholowałem sandacza i bolenia na brąz ale to przyłowy. Na początek radziłbym kupić kij z sugerowanym cw pod szczupaka a więc w granicach 5-25 czy 10-30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maćku, wędzisko - jak na początek - wybrałeś dobre, ale radziłbym kupować w sklepie stacjonarnym i dobrze obejrzeć, bo trafiają się buble, o których pisze Jakub.

Kołowrotek "do kitu"!:angry: Z doświadczenia, mogę Ci z czystym sumieniem polecić Ultris Aqua. Moja Pani używa go - tyle że w rozmiarze 1000 - już trzeci sezon bezawaryjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle trochę inaczej bo wizyta w sklepie trochę zweryfikowała I dłuższe wędzisko lepiej leżało . Mimo różnych opinii dosc budżetowo na początek 
konger 265 5-20g carbomax i kołowrotek dragon silver 430i fd 

jak tylko pojawi się wolne będę testował nad woda. 
kolowrotek wydaje się dość mały ale powinno to działać

pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.08.2020 o 00:18, świeżak napisał:

Jak zwykle trochę inaczej bo wizyta w sklepie trochę zweryfikowała I dłuższe wędzisko lepiej leżało . Mimo różnych opinii dosc budżetowo na początek 
konger 265 5-20g carbomax i kołowrotek dragon silver 430i fd 

jak tylko pojawi się wolne będę testował nad woda. 
kolowrotek wydaje się dość mały ale powinno to działać

pozdrawiam 

olej  to jakby każdy chciał co  chce to by nie było trolli :D kołowrotek 2500 czy 3000 odczujesz ? stać Cię kup 2  albo jeden ciężki który będzie niewygodny ale niezniszczalny :D ja zawsze na ciężko :D

 

a  ja mam sentyment do Cormorana ale na ślimaku sprzed 15 lat ,mam 2 nie do zaj...kolowrotki  chyba ze Alex ma inne zdanie :D

 

Edytowane przez GLONU
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...