Skocz do zawartości

Początek ze spinningiem


m4ko
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam w przyszłym roku chciałbym zacząć ze spinningiem do tej pory łowiłem na spławik i grunt. Chciałem się was poradzić w sprawie sprzętu. Nie wiem czy mi się spodoba więc kołowrotek + wędka + plecionka/żyłka w okolicach 200 zł. Chciałbym łowić szczupaki i okonie. W okolicy mam zbiornik który powstał w wyniku zawalenia się tunelu na kopalni, obecnie jest pod opieką PZW. Można tam połowić większość gatunków ryb spokojnego żeru jak i szczupaki, okonie a nawet sumy. Do tego chciałbym dowiedzieć się jaka jest najbardziej uniwersalna przynęta. Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, m4ko napisał:

(...) Nie wiem czy mi się spodoba więc kołowrotek + wędka + plecionka/żyłka w okolicach 200 zł. (...)

Jeśli ta suma 200 zł na cały zestaw, to skompletowanie go w tej cenie jest mało realne, chyba, że nabędziesz sprzęt bazarowy, ale wówczas szybko się zniechęcisz.

5 godzin temu, m4ko napisał:

(...) Chciałbym łowić szczupaki i okonie. (...)

Połączenie tych dwóch gatunków jednym zestawem jest niemal niemożliwe, chyba, że mają to być megaokoniska i miniszczupaczki.

5 godzin temu, m4ko napisał:

(...) Do tego chciałbym dowiedzieć się jaka jest najbardziej uniwersalna przynęta. (...)

Nie ma takiej!

Jeśli jeszcze Cię nie zniechęciłem, to POCZYTAJ. W tym dziale jest wszystko o co pytasz.:)

Edytowane przez Alexspin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przynęty na początek może kupić na Aliexpres, do przyszłego roku dojadą. Często ludzie piszą że są bardzo łowne, drogie też nie będą. Czasu zostało sporo, może poszukać na forach i grupach na Facebooku.

Kupione od producenta a nie dystrybutora ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę Ci zaproponować zestaw mieszczący się w Twoim budżecie, w pełni sprawny, żadnych uszkodzeń. Dwa razy nad wodą, nie przypasował mojej Pani:

KONGER Troker 228cm/15-40g

JAXON Armand 300M

MIKADO Fine Braid 0,14 (nawinięta na szpulę główną, na zapasowej żyłka DRAGON Guide Select)

200.- zł + koszty przesyłki (muszę się dowiedzieć). Wysyłka możliwa dopiero w piątek, bo jestem na służbowym wyjeździe. Jeśli Cię interesuje, napisz na priv.

Ps

W gratisie skompletuję Ci pudełeczko przynęt na początek.

 

Edytowane przez Alexspin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj, że przy łowieniu szczupaków konieczne jest stosowanie przyponów. Najlepsze moim zdaniem są Surfstrand nie krótsze niż 30cm - szczupak ma wielką paszczę i krótsze mogą nie zdać egzaminu.

Edytowane przez Alexspin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...