Jump to content

Początek ze spinningiem

m4ko
 Share

Recommended Posts

Witam w przyszłym roku chciałbym zacząć ze spinningiem do tej pory łowiłem na spławik i grunt. Chciałem się was poradzić w sprawie sprzętu. Nie wiem czy mi się spodoba więc kołowrotek + wędka + plecionka/żyłka w okolicach 200 zł. Chciałbym łowić szczupaki i okonie. W okolicy mam zbiornik który powstał w wyniku zawalenia się tunelu na kopalni, obecnie jest pod opieką PZW. Można tam połowić większość gatunków ryb spokojnego żeru jak i szczupaki, okonie a nawet sumy. Do tego chciałbym dowiedzieć się jaka jest najbardziej uniwersalna przynęta. Z góry dzięki

5 godzin temu, m4ko napisał:

(...) Nie wiem czy mi się spodoba więc kołowrotek + wędka + plecionka/żyłka w okolicach 200 zł. (...)

Jeśli ta suma 200 zł na cały zestaw, to skompletowanie go w tej cenie jest mało realne, chyba, że nabędziesz sprzęt bazarowy, ale wówczas szybko się zniechęcisz.

(...) Chciałbym łowić szczupaki i okonie. (...)

Połączenie tych dwóch gatunków jednym zestawem jest niemal niemożliwe, chyba, że mają to być megaokoniska i miniszczupaczki.

(...) Do tego chciałbym dowiedzieć się jaka jest najbardziej uniwersalna przynęta. (...)

Nie ma takiej!

Jeśli jeszcze Cię nie zniechęciłem, to POCZYTAJ. W tym dziale jest wszystko o co pytasz.:)

Edited by Alexspin

Dzięki za odpowiedź. w takim razie nastawiam się na szczupaki niestety koszty nadal zostają takie same. Moze jakas firma bardzeij budżetowa np. Jaxon. Wędka Zaffira Jig Spin a kołowrotkiem dopelnić resztę

Mogę Ci zaproponować zestaw mieszczący się w Twoim budżecie, w pełni sprawny, żadnych uszkodzeń. Dwa razy nad wodą, nie przypasował mojej Pani:

KONGER Troker 228cm/15-40g

JAXON Armand 300M

MIKADO Fine Braid 0,14 (nawinięta na szpulę główną, na zapasowej żyłka DRAGON Guide Select)

200.- zł + koszty przesyłki (muszę się dowiedzieć). Wysyłka możliwa dopiero w piątek, bo jestem na służbowym wyjeździe. Jeśli Cię interesuje, napisz na priv.

Ps

W gratisie skompletuję Ci pudełeczko przynęt na początek.

Edited by Alexspin