Skocz do zawartości

Okoń na żywczyka.


Kamień
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zgadzam się, że samo wędkowanie ma pewne elementy barbarzyństwa, zwłaszcza gdy nie służy zaspokojeniu głodu, a jedynie złowieniu i wypuszczeniu ryby (stosuję "złów i wypuść" od 1992 r.), ale żywiec to coś dalej idącego, bo moim zdaniem jest to znęcanie się nad przynętą. Wiem, że zaraz ktoś może mi zarzucić, że łowienie na robaka to też znęcanie się nad dżdżownicą, lub innym robalem - odpowiem - dla tego, również od 1992 r. zamknąłem się tylko i wyłącznie w zakresie spinningu.

To są moje osobiste poglądy i nikomu ich nie narzucam, nie potępiam innych metod, toleruję, ale mogę je ignorować...

Na marginesie - nadmieniam, że nie jestem zwolennikiem "ustawy futerkowej", zwłaszcza w jej aktualnym kształcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na żywca łowię a ze 5 lat na drapieżnika nie ma nic lepszego. Plotka na 10 cm będzie zawsze bardziej kusiła szczupaka czy okonia  niż jakieś gumowe czy plastikowe gó##o. Osobiście wypuszczam każdą złowioną rybę i denerwuje mnie to jak komuś szkoda plotki na 10 a szczupaka na 70 już nie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli szanse na branie szczupaka są niewielkie to wystarczy zwyczajny feeder do 150g wyrzutu i długości minimum 360 cm. Na przykład Robinson Carbonic Feeder 390cm do 150g. Jeśli brania szczupaka mogą się często zdarzać to chyba lepiej karpiówkę np Robinson Diagonal Carp Hunter 390cm 3lbs. Jeśli chodzi o żyłkę celowałbym w około 0,25mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Hubert Kopala napisał:

Na żywca łowię a ze 5 lat na drapieżnika nie ma nic lepszego. Plotka na 10 cm będzie zawsze bardziej kusiła szczupaka czy okonia  niż jakieś gumowe czy plastikowe gó##o. Osobiście wypuszczam każdą złowioną rybę i denerwuje mnie to jak komuś szkoda plotki na 10 a szczupaka na 70 już nie

Z Twojego wpisu widać tolerancji, o której pisał Docio i ja, u Ciebie "0" (słownie zero). Za to sączy się jad i agresja...

No cóż są LUDZIE i ludziki...

Over and out!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...