Jump to content

Wypada górny segment


Recommended Posts

Jest to jakiś sposób ale nad wodą jestem dosyć często a to wymagałoby każdorazowo klejenia, trochę zabawy z tym by było. Kolega podpowiedział mi żebym na dolnym segmencie tu gdzie się nasadza naniósł cienką warstwę kleju (np super glue) i pozostawił do wyschnięcia. Ale boję się że jak potem raz złożę wędkę to już jej później nie rozłożę.

Link to comment
Share on other sites

W dniu 15.11.2020 o 18:47, miszcz666 napisał:

naniósł cienką warstwę kleju (np super glue) i pozostawił do wyschnięcia.

Odradzam. Co prawda nigdy takich problemów nie miałem ale kleje znam dość dobrze. Wszelkie cyjany są bardzo inwazyjne, w tym super glue, kropelka, itp. Naruszają strukturę zewnętrzną powierzchni i krystalizują spontanicznie, czyli nie tworzą gładkiej powierzchni lecz grudkowatą. Po złożeniu tarcie może być tak wielkie, że już się nie rozłoży. W dodatku nie są to kleje odporne na obciążenia dynamiczne i łatwo powierzchnia kleju pęka. Gdyby do tego doszło to tak jakbyś wsypał piachu w złącze tuż przed złożeniem.

W dniu 15.11.2020 o 18:56, ryukon1975 napisał:

Spróbowałbym nanieść na wewnętrzną część trochę parafiny.

To intrygujące rozwiązanie i jak czytam bardzo skuteczne. O ile właściciel wędziska nie przewiduje fachowej korekty złącza, to może skuteczna okazałaby się parafina kosmetyczna, byle nie ta do depilacji, bo złącze już nie puści. Mam na myśli popularne pomadki wazelinowe do ust.

Link to comment
Share on other sites

Parafina doraźnie działa, ale nie rozwiązuje problemu. Można szlifować męskie złącze, co z kolei wymaga narzędzi (suwmiarka lub mikrometr i liniał krawędziowy). Problemem jest zazwyczaj różna zbieżność segmentów. Trzeba sprawdzić czy złącze ma przekrój kołowy oraz czy klikanie (luz) po całkowitym złączeniu elementów jest zlokalizowane w obszarze wewnętrznym, czy zewnętrznym złącza. Po diagnozie zostaje ostrożne i powolne (z częstą kontrolą) docieranie spigota. W ej roli dobrze sprawdzi się papier ścierny o niskiej gradacji 1000-2000.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...