Jump to content

Wypada górny segment


Recommended Posts

Jest to jakiś sposób ale nad wodą jestem dosyć często a to wymagałoby każdorazowo klejenia, trochę zabawy z tym by było. Kolega podpowiedział mi żebym na dolnym segmencie tu gdzie się nasadza naniósł cienką warstwę kleju (np super glue) i pozostawił do wyschnięcia. Ale boję się że jak potem raz złożę wędkę to już jej później nie rozłożę.

Link to comment
Share on other sites

Guest mikolaj37

Tak jak kolega radził wosk na początek. Gdy to zacznie nie przynosić efektu to lakier. Trzeba tylko dobrze wysuszyć bo można zakleszczyć wędkę na wieki. 

Link to comment
Share on other sites

W dniu 15.11.2020 o 18:47, miszcz666 napisał:

naniósł cienką warstwę kleju (np super glue) i pozostawił do wyschnięcia.

Odradzam. Co prawda nigdy takich problemów nie miałem ale kleje znam dość dobrze. Wszelkie cyjany są bardzo inwazyjne, w tym super glue, kropelka, itp. Naruszają strukturę zewnętrzną powierzchni i krystalizują spontanicznie, czyli nie tworzą gładkiej powierzchni lecz grudkowatą. Po złożeniu tarcie może być tak wielkie, że już się nie rozłoży. W dodatku nie są to kleje odporne na obciążenia dynamiczne i łatwo powierzchnia kleju pęka. Gdyby do tego doszło to tak jakbyś wsypał piachu w złącze tuż przed złożeniem.

W dniu 15.11.2020 o 18:56, ryukon1975 napisał:

Spróbowałbym nanieść na wewnętrzną część trochę parafiny.

To intrygujące rozwiązanie i jak czytam bardzo skuteczne. O ile właściciel wędziska nie przewiduje fachowej korekty złącza, to może skuteczna okazałaby się parafina kosmetyczna, byle nie ta do depilacji, bo złącze już nie puści. Mam na myśli popularne pomadki wazelinowe do ust.

Link to comment
Share on other sites

Parafina doraźnie działa, ale nie rozwiązuje problemu. Można szlifować męskie złącze, co z kolei wymaga narzędzi (suwmiarka lub mikrometr i liniał krawędziowy). Problemem jest zazwyczaj różna zbieżność segmentów. Trzeba sprawdzić czy złącze ma przekrój kołowy oraz czy klikanie (luz) po całkowitym złączeniu elementów jest zlokalizowane w obszarze wewnętrznym, czy zewnętrznym złącza. Po diagnozie zostaje ostrożne i powolne (z częstą kontrolą) docieranie spigota. W ej roli dobrze sprawdzi się papier ścierny o niskiej gradacji 1000-2000.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...