Jump to content

Kolejny pomysł


Hubert Kopala
 Share

Recommended Posts

Wysłuchałem i nic nie zrozumiałem. Ci Panowie chyba mają silne "parcie na szkło", bo konkretów żadnych, jak zwykle ble, ble, ble.

Jedyne co mi się podobało to stwierdzenie, że tylko PZW i episkopat pozostaje w systemie organizacyjnym niezmiennie od gierkowskiego podziału administracyjnego Kraju. Najwyższy czas, żeby obszary okręgów pokrywały się z obszarami województw.

Niestety jestem za stary, żeby doczekać się dobrych zmian, bo wszystkie zmiany dotychczas nazywane "dobrą zmianą" nic dobrego nie przyniosły... :(:angry:

Link to comment
Share on other sites

Pomysłów jest kilka, jedne do wykonania inne nierealne.

52 minuty temu, Alexspin napisał:

PZW i episkopat pozostaje w systemie organizacyjnym niezmiennie od gierkowskiego podziału administracyjnego Kraju

Jeśli nastąpi jakakolwiek zmiana, to będzie to jedynie zmiana kosmetyczna, która już od dawna nie ma wpływu na gospodarowanie wodami.

 

51 minut temu, Hubert Kopala napisał:

Tutaj bardziej zrozumiała forma

Ten sam bełkot, powtórzone bzdury w stylu, że wie o czym mówi, choć na prawdę nie ma pojęcia.

 

36 minut temu, Hubert Kopala napisał:

Po prostu zarząd główny chce zwalić obowiązki na koła zamiast okręgów. Według mnie jest to dobra zmiana 

I tu kłania się znajomość prawa. Nie może tego zrobić. Co najwyżej może nakazać coś wykonać dostarczając wszelkie środki włącznie z nadzorem.

Nierealne, gdyż Koła nie mają mocy prawnej, czyli nie mogą podejmować w imieniu PZW jakichkolwiek zobowiązań prawnych. Nie posiadają struktury administracyjno-finansowo-prawnej do podejmowania takich działań i w końcu trzeba by było zmienić kilka ustaw całkowicie niezwiązanych z wędkarstwem aby o czymś takim w ogóle rozmawiać. Jak sobie wyobrażacie start w przetargu na jakiś obwód rybacki, gdzie potrzeba oprócz kupy kasy ludzi, którzy ogarnią temat tacy jak prawnik i ichtiolog? Koła mają ułamek kasy ze składek i licencji i choćby brali całość, nie wydawali ani grosza przez najbliższe 10 lat to i tak uzbierają, może, na 10% wód, które są w posiadaniu Okręgów.

Dlaczego miałyby startować w przetargach? Dlatego, że zmieni się podmiot, który startuje w przetargu.

Przejęcie wód O/Włocławskiego było szybkie, zmieniła się nazwa zarządcy przy tej samej strukturze. Jednak aż 4 lata trwała batalia sądowa o odzyskanie wód, bo państwo zakwestionowało takie działanie i skierowało wody do ponownego przetargu.

W tym przypadku Okręgi zostaną rozczłonkowane podmiotowo na co najmniej kilkanaście podmiotów i na pewno umowy dzierżawne przestaną działać. Koła nie będą miały kasy i papa wodom.

A wszystko dlatego, że kilku durniom zachciało się ambitnie działać nie mając pojęcia co robią. Kolejni na YT będą te bzdury powtarzać, choć również nie mają pojęcia co mówią.

13 minut temu, Wartburg napisał:

Ciekawe czy obowiązki czy odpowiedzialność

Zdecydowanie odpowiedzialność, bo przecież Koła nie mają najmniejszego wpływu na gospodarkę, więc jest kozioł ofiarny.

Dla tych co jeszcze nie zrozumieli. W aktualnym stanie prawa polskiego jakiekolwiek własne zarybienie przez Koło jest traktowane równorzędnie jak dzikie zarybienie przez przysłowiowego Kowalskiego.

Edited by Docio
Link to comment
Share on other sites

18 godzin temu, Docio napisał:

.W tym przypadku Okręgi zostaną rozczłonkowane podmiotowo na co najmniej kilkanaście podmiotów i na pewno umowy dzierżawne przestaną działać. Koła nie będą miały kasy i papa wodom.

A wszystko dlatego, że kilku durniom zachciało się ambitnie działać nie mając pojęcia co robią. Kolejni na YT będą te bzdury powtarzać, choć również nie mają pojęcia co mówią.

 

Czyli reformatorzy imienia jasnowidza Kononowicza :/
Szkoda w fajnym kraiku można było fajnie połowić.... a teraz "nie będzie niczego" czyli po paru latach astronomicznego bardaku obudzimy sie jak w RFN na kilometr jedego brzegu rzeki 3 towarzystwa i tyleż mocno różniących sie zestawów przepisów
PS Może ktoś mlodu i przedsiębiorczy zorganizuje bazę agrowczsów nad Dniestrem?

Link to comment
Share on other sites

5 minut temu, Wartburg napisał:

Może ktoś mlodu i przedsiębiorczy zorganizuje bazę agrowczsów nad Dniestrem?

Rozmawiałem, swojego czasu, z człowiekiem, który startował w przetargu na dzierżawę. Miał plan na wędkarski ośrodek oraz symulację rozwoju okolicy pod względem turystyczno-ekonomicznym. Niestety przegrał, gdyż w operacie, w sugerowanych odłowach sieciowych, wpisał 0. Tak. RZGW wręcz narzucało odłowy sieciowe w operatach. Zapewne dlatego, że wędkarstwo ich nie interesuje a wędkarze to ewentualnie źródło dodatkowego dochodu.

Kto skojarzył pismo dyrektora KZGW znoszące opłaty za połów w wodach będących w dyspozycji RZGW (coś 4 lata temu), z wcześniej pobieranymi opłatami licencyjnymi? Chyba nikt z wędkarzy lub bardzo niewielu. Taki właśnie absurd. Ustawa mówi iż posiadacz Karty Wędkarskiej ma prawo połowu w wodach państwowych a RZGW jako ich dysponent pobierał opłaty za ten połów choć w żaden sposób nie był gospodarującym. No chyba, że przewrotnie, wytłumaczy się taką opłatę za połów w wodach przeznaczonych do przetargu.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...