Skocz do zawartości

Cienki haczyk z oczkiem


Robertxxx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc,

Lowie pierwszy sezon i jest to warte podjreslenia. Pytanie do bardziej doswiadczonych kolegow:)

Zauwazylem,ze duza czesc bialych robakow po przebiciu jest martwych.

Chcialbym uzbroic sie w jak najcienszy hak, w miarę wytrzymaly ( circle about leszcz 2kg, karpik 3(?)) , Klen)

Jakie polecacie haczyki z oczkiem, dlugi trzonek, mega cienki drut, malutki grot? ( Bialy(4-5szt) a nawet ochotka)?I jaki mialby byc to rozmiar zgodnie z powyzszym?

Pozdrawiam

Edytowane przez Robertxxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, zwykły michał napisał:

Jaką metodą łowisz? Jak nabijasz robaki? Jeśli wbijasz haczyk wzdłuż robaka nie ma szans żeby przeżył. Nabija się delikatnie za koniec. 

Mogę polecić Kamasan B911X. Sprawdzone przez lata 

Wyglada spoko,i chyba cos w tej materii szukam:) dziekuje, a jaki rozmiar polecasz z tej serii pod leszcza 2kg? Chyba rozmiar rozmiarowi nie rowny

Przebijam na koncu gdzie grabsza czesc:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmiar dobiera się przede wszystkim do przynęty. Trzy białe robaki zakładam na rozmiar 14 jeśli dobrze pamiętam. Najrozsądniej jest kupić kilka rozmiarów i będziesz miał porównanie co pasuje do Twoich przynęt.

Haki są mocne, używam do łowienia z wagglerem i na grunt. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, zwykły michał napisał:

Rozmiar dobiera się przede wszystkim do przynęty. Trzy białe robaki zakładam na rozmiar 14 jeśli dobrze pamiętam. Najrozsądniej jest kupić kilka rozmiarów i będziesz miał porównanie co pasuje do Twoich przynęt.

Haki są mocne, używam do łowienia z wagglerem i na grunt. 

Dzie, 

Nie dopisalem, u mnie grunt:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Robertxxx napisał:

Zauwazylem,ze duza czesc bialych robakow po przebiciu jest martwych.

Źle nabijasz. Nabija się od grubszego końca płytko pod skórę z jednej strony i będą żyły. Oczywiście hak nie może być przesadnie duży ale białe robaki to dość "plastyczny materiał" i można z nim dużo zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Robertxxx napisał:

Chcialbym uzbroic sie w jak najcienszy hak, w miarę wytrzymaly ( circle about leszcz 2kg, karpik 3(?)) , Klen)

Cienkie haki są na małe rybki, są mało wytrzymałe a rozmiar specjalnie nie ma znaczenia. 2 kg leszcze spokojnie wyciągałem na hak 24 z jednym białym. To były Mustad tzw złote kryształki, haki kute, nie za cienkie, nie za grube ale kute a nie druciaki. Tak, tak dawno to było. :) W późniejszych czasach spokojnie na jeden-dwa białe wystarczały mi dobre kute 14-18. Ten rozmiar nie tylko jest dobry dla robali ale i dla innych przynęt. Nęcąc luźnym pęczakiem zawsze zakładam tylko jedno ziarno na hak i staram się prowadzić zestaw jak najbliżej dna. Wielokrotnie coś zaciąłem, czego nawet nie udało mi się zobaczyć. Jedno-dwa szarpnięcia i po przyponie. Haki mocne, na pewno nie cienkie druciaki ale też nie przesadnie grube, jak to mają w zwyczaju być oznaczane jako karpiowe.

Jeszcze później, początek lat 90-tych, trafiłem na giełdę wędkarską zorganizowaną w szkole na warszawskim Nowym Mieście. Od tamtej pory wręcz zakochałem się w wyrobach Sasame. Trwało to ładnych kilka lat dopóki towar nie stał się jakiś dziwnie kiepski. Pod koniec lat 90-tych (96 lub 97), mogłem wreszcie sprawdzić co się dzieje z moją "miłością" dzięki internetowi i okazało się, że na rynku są wyłącznie podróby. Taka sytuacja trwa do dziś, choć można trafić oryginały i je kupuję, oczywiście uprzednio sprawdzając czy towar w ogóle jest w katalogu Sasame.

Awaryjnie kupuję haki Kamatsu oraz Mustad i nie żałuję. Za to Gamakatsu unikam. Są jakieś dziwne dla mnie, albo dziwny kształt, albo znacząco zbyt grube dla moich przynęt. Spotkałem kilkukrotnie wzory i grubości odpowiednie lecz nie mogłem się przełamać. Zupełnie odwrotnie jak z Owner. Kilkukrotnie wręcz chciałem je kupić lecz zawsze trafiałem na grubaśne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz o metodzie gruntowej więc haki powinny być mocne. Potwierdzam że haki Kamatsu są naprawdę dobre i tanie. Z innych już nie dobre tylko bardzo dobre to oferta firmy Owner, z jakością idzie jednak i większa cena.

Bardzo dobre są haczyki Dragona MegaBaits, różne modele zarówno do metod gruntowych jak i spławika. Do lżejszych metod spławikowych używam też haków Jaxona, ich zaleta to niska cena i bardzo szeroka oferta modeli. Jakością też spokojnie dają radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owner PIN hook.Jak dla mnie do białych rewelacja ale....właśnie jest ale...Cieńki drut często przerywa pyszczek ryby gdy łowię na grunt.Kij miękki ale plecionka.Stosuję wtedy taki łącznik z gumy na przyponie.Świetna sprawa ,rybki się nie spinają.Same haczyki - rewelacja - stosuję od rozmiaru 16 na płotki do bacika do  10 na grunt na leszcza czy certę.Na te ostatnie szczególnei z gumowym amortyzatorem bo to takie rybki na dopingu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.12.2020 o 16:50, mopsik napisał:

Owner PIN hook.Jak dla mnie do białych rewelacja ale....właśnie jest ale...Cieńki drut często przerywa pyszczek ryby gdy łowię na grunt.Kij miękki ale plecionka.Stosuję wtedy taki łącznik z gumy na przyponie.Świetna sprawa ,rybki się nie spinają.Same haczyki - rewelacja - stosuję od rozmiaru 16 na płotki do bacika do  10 na grunt na leszcza czy certę.Na te ostatnie szczególnei z gumowym amortyzatorem bo to takie rybki na dopingu :)

Wydaje mi się bardzo fajna propozycja:)

To może 12, żeby były bardziej uniwersalne? Czy 10? Zazwyczaj grunt Wisł

Wesołych:)!

Screenshot_2020-12-24-11-18-22-735_com.android.chrome.jpg

Edytowane przez Robertxxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ostre haki i lekkie .To ma znaczenie.Często mam tak ze na jednym kiju pin hook 12 a na innym jakieś mikado z grubszego drutu.Brania tylko na pin hooka.

Co do numeracji.

10 tak na 5-6 białych

12 - na ok 3-4 max

mniejsze rozmiarówki do spławika.14 tka dla mnie taki uniwersalny nawet na 2 pinki.

Do tego węzeł bez węzła - chyba najmocniejszy.

Tylko uważaj,drut jest cieniutki i przy agresywnym holu potrafi się wyrwać z pyska ryby.

Osobiście na białą korzystam tylko z tych haków i Gamakatsu 3310.Ten pięknie trzyma rybę - odmiana złota lub nikiel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.12.2020 o 12:04, mopsik napisał:

Bardzo ostre haki i lekkie .To ma znaczenie.Często mam tak ze na jednym kiju pin hook 12 a na innym jakieś mikado z grubszego drutu.Brania tylko na pin hooka.

Co do numeracji.

10 tak na 5-6 białych

12 - na ok 3-4 max

mniejsze rozmiarówki do spławika.14 tka dla mnie taki uniwersalny nawet na 2 pinki.

Do tego węzeł bez węzła - chyba najmocniejszy.

Tylko uważaj,drut jest cieniutki i przy agresywnym holu potrafi się wyrwać z pyska ryby.

Osobiście na białą korzystam tylko z tych haków i Gamakatsu 3310.Ten pięknie trzyma rybę - odmiana złota lub nikiel.

Złota, nikiel..a czarne:)?

W sume na moj amatorski rozum zlote sa bardziej widoczne i moga 'odstraszac'?

Gamakatsu sa chyba w wersji bez oczka:)

Edytowane przez Robertxxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minutes ago, Robertxxx said:

Złota, nikiel..a czarne:)?

W sume na moj amatorski rozum zlote sa bardziej widoczne i moga 'odstraszac'?

Gamakatsu sa chyba w wersji bez oczka:)

Kolor dobiera się do przynęty. Kukurydza lepiej wygląda na złotym haczyku ale nie koniecznie sprawdzi się do łowienia na białe w słoneczny dzień na płytkiej wodzie. Będzie błyszczał w słońcu ;)

Warto mieć różne kolory, modele i rozmiary żeby było z czego wybierać. Czasami zmiana koloru otwiera wodę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
W dniu 22.12.2020 o 16:50, mopsik napisał:

Owner PIN hook.Jak dla mnie do białych rewelacja ale....właśnie jest ale...Cieńki drut często przerywa pyszczek ryby gdy łowię na grunt.Kij miękki ale plecionka.Stosuję wtedy taki łącznik z gumy na przyponie.Świetna sprawa ,rybki się nie spinają.Same haczyki - rewelacja - stosuję od rozmiaru 16 na płotki do bacika do  10 na grunt na leszcza czy certę.Na te ostatnie szczególnei z gumowym amortyzatorem bo to takie rybki na dopingu :)

Mopsik, a możesz podesłać linka do.takiego smortyzatora?

Ewentualnie któryś z kolegów:)

Pozdr;)

Edytowane przez Robertxxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...