Jump to content

Uniwersalny picker?feeder?

Robertxxx
 Share

Recommended Posts

Czesc,

wiem,ze wystawiam się na strzał, jednakże spróbuję :)

Wiadomo,ze jak cos jest do wszystkiego, to czasem bywa do niczego:) ale..

Szukam wędki do metody gruntowej, który sprawdziłaby się zarówno na srednim zalewiku ( tam rzucam koszyczkami ~20g)  oraz Wisełce, gdzie zazwyczaj stosuję ok 80-100g:)

Zalezy mi na zdecydowanie na wedce niskobudzetowej. Jestem generalnie amatorem i nie mam duzych aspiracji:) chcialbym aby wymienne koncowki zapewnily mi w miare normalne wedkowanie.

Na poczatku myslalem o zakupie dwoch wedek jakiegos jaxona pickerka i robinsona stingera ale moze uda sie cos wyposrodkowac:)?

(Wiem wiem, dla niektorych taki sprzet to jak lowienie kijem od szczotki)

A moze ktos z okolic waw ma jakis fajny kijek uzywany na sprzedaz 

Pozdr.

R

Propozycja to nie będzie ale słowo w kwestii formalnej. ;) 

Kupując feeder z większym cw będziesz mógł łowić zarówno w zalewie jak i rzece. Odwrotnie będzie to raczej niemożliwe. W feederze wskaźnikiem brań jest szczytówka i nawet w cięższych modelach jest ona wystarczająco czuła. Swoim Konger Aviator cw 150 bez problemu widzę brania rybek 15 cm łowionych w jeziorze choć sprężyna z zanętą nie waży więcej jak 30-35 g.

10 minut temu, Docio napisał:

Propozycja to nie będzie ale słowo w kwestii formalnej. ;) 

Kupując feeder z większym cw będziesz mógł łowić zarówno w zalewie jak i rzece. Odwrotnie będzie to raczej niemożliwe. W feederze wskaźnikiem brań jest szczytówka i nawet w cięższych modelach jest ona wystarczająco czuła. Swoim Konger Aviator cw 150 bez problemu widzę brania rybek 15 cm łowionych w jeziorze choć sprężyna z zanętą nie waży więcej jak 30-35 g.

To cenna uwaga, czyli mogę kupic jedna, dzieki:)

Mikado Golden Lion feeder.

Łowiłem z powodzeniem w jeziorach jak i w Wiśle z koszykiem 100g. Wędzisko nie do zdarcia i cena rewelacyjna w relacji do jakości.

Służył mi 10 lat albo i lepiej.

20 godzin temu, wind napisał:

Łowiłem z powodzeniem w jeziorach jak i w Wiśle z koszykiem 100g. Wędzisko nie do zdarcia i cena rewelacyjna w relacji do jakości.

MIKADO GOLDEN LION ULTRA FEEDER 300 /100g

300?330?390;)?

Czy to prawda,ze generalnie 330 dalej rzuce niz 390? A moze 300:)?

Tu jest co nieco o niej

Wedkuje.pl - Wędka Mikado Golden Lion Ultra Feeder

Edited by hege
edycja linków

11 minut temu, Hubert Kopala napisał:

3m to za krótki na miejsca w których chcesz łowić,360 to minimum. Dłuższą wędką dalej rzucisz, mocnej zatniesz (przydatne do łowienia na dużych odległościach). Długim i mocnym kijem zawsze rzucisz dalej niż krótkim i miękkim. 

:) Hmm rozumiem

Teraz mam wedke tele kongera 150bez zadnych dodatkowych szczytowek i jakiegos spina mikado, .. w pokrowcu dosc kompaktowym max102cm:) 

Ta 3m ma czesci na 107 cm  i moze bym 'upchnal' :) taki byl plan:)

Ale ok, Twoja uwaga mnie przekonuje, najwyzej kijek bedzie oddzielnie

Czytam o tym mikado na forach, wiadomo kijek niskobudzetowy ale chyba wlasnie mniej wiecej takiego szukam,

No to idzmy dalej, nie narazajac sie kolegom;) ale poWaszej wypowiedzi jak najbardziej mysle o dluzszym kiju

Ale..bazujac na wazym doswiadczeniu, przy rzutach powiedzmy na 60metr ta dlugosc ma az taka roznice? Czy raczej mowimy o roznicy gdxie ktos rzuca na 100 m a chce dolozyc dodatkowo te 30?

Poproś tego kogoś niech rzuci 100m wzdłuż brzegu i zmierzy odległość ;) Do takich rzutów potrzeba odpowiedni kij i technikę. Niewielu wędkarzy jest w stanie rzucać na takie odległości.

4 godziny temu, Hubert Kopala napisał:

Dłuższą wędką dalej rzucisz, mocnej zatniesz (przydatne do łowienia na dużych odległościach). 

W większości przypadków ryba będziesz zacięta zanim podniesiesz wędkę. 

Edited by zwykły michał

20 godzin temu, wind napisał:

Jest do wyboru lion feeder oraz lion ultrafeeder, 

Niby to samo a jeden lzejszy:)?

GOLDEN LION ULTRAFEEDER 300 UP TO 100 G MIKADO WA601-300

GOLDEN LION FEEDER 300 UP TO 100 G MIKADO WA600-300

Koledzy, Lepiej ten ultra;)?

Edited by hege
edycja linków

1 godzinę temu, Robertxxx napisał:

Jest do wyboru lion feeder oraz lion ultrafeeder

W takich przypadkach stosuję zasadę JNUB. Na mnie to skutkuje, przestaję kombinować a rozwiązało wiele problemów, niekoniecznie wędkarskich. Jak mam wbić gwóźdź w ścianę to biorę młotek i walę w łeb dziada a nie biegam po marketach budowlanych i pytam o specjalny młotek. Podobnie tutaj. Jeśli kilka osób poleca golden lion to nie wymyślam, że jest podobny lion ultrafeeder z prostego powodu, tego drugiego nikt nie poleca.

(JNUB - jak najbardziej uprość baranie)

45 minut temu, zwykły michał napisał:

Po czasie każdy dojdzie do takiego wniosku :) 

To nie jest mój pomysł. Dość dawno temu na Discovery leciał cykl programów z Australii, gdzie autor, spec od survivalu, posługiwał się tym skrótem aby to co potrzebne dostosowywać z tego co się ma. Cel był jeden - ograniczyć ilość sprzętu, który się zabiera.

A sam program był zacny. Poszczególne regiony tego kontynentu różnią się i znajomość np owoców jadalnych jest bardzo cenna, tak samo jak unikanie miejsc, które wyjątkowo lubią najgroźniejsze zwierzęta, owady, płazy, gady i co kto jeszcze wymyśli. Mogę się mylić ale coś mi się kojarzy, że ten cykl był ściśle powiązany ze szkoleniem żołnierzy.

A jako ciekawostka. W Australii uważane za najgroźniejsze zwierzę nie jest jedno lecz cała grupa, są to pająki. 

• 2 months later...