Jump to content

Pokrowiec na dwie wędki 150 cm.

Baburka
 Share

Recommended Posts

Zbychu, najlepiej to w futerale:D

P.S> no właśnie...Możecie polecić coś taniego i w miarę dobrego na 2 wędki z kręciołką? Długość transp wędek to 150 cm

Jest tego dużo, to fakt, ale w takie klocki nigdy się nie bawiłem, więc w tym temacie rozeznanie żadne

Edited by Baburka

23 godziny temu, Baburka napisał:

Możecie polecić coś taniego i w miarę dobrego

Z mojego rozeznania pokrowce albo są tanie, czyli same worki z kiepskimi suwakami, albo dobre, czyli z przegrodami, uchwytami na wędziska, wzmocnieniami ścianek, dobrymi suwakami i kieszeniami na zewnątrz.

W dniu 16.01.2021 o 08:29, Baburka napisał:

Zbychu, najlepiej to w futerale:D

P.S> no właśnie...Możecie polecić coś taniego i w miarę dobrego na 2 wędki z kręciołką? Długość transp wędek to 150 cm

Jest tego dużo, to fakt, ale w takie klocki nigdy się nie bawiłem, więc w tym temacie rozeznanie żadne

Ja ostatnio zakupiłem, fajna torbę za przyzwoite pieniądze.  Jak wrócę z roboty  to sprawdzę co to za model.

Czy pokrowce tego typu jak Jaxon dwukomorowy 160 cm i podobne, mają wewnatrz jakieś paski,rzepy inne uchwyty do mocowania sprzętu ? Nigdzie nie znajduję fotek jak to wygląda wewnątrz, a nie chcę celowo wybierać się do sklepu. Może ktoś dysponuje takim zdjęciem, a przynajmniej powie jak jest w środku? 

Edited by wind
edycja linku

Poszukaj firmy na Allegro, która wystawia własne produkty. Kiedyś udało mi się taki kupić, cena rozsądną, trochę gadżetów a jakość zarąbista. Później kupowałem firmowe pokrowce ale te im do pięt nie dorastają. Jedynie dragonowski Hells Anglers jest wart polecenia, ale drogi. Wytrzymał mi 4 sezony.

Tak czytam, czytam i choć rady jak najbardziej dobre to chyba zapomniano iż propozycje dotykają absurdu. Nic złego nie mam na myśli, ot szykuje się pokrowiec droższy od kołowrotka i wędziska razem wziętych. :) 

Oto moja propozycja do czasu aż coś naprawdę będzie do włożenia w pokrowiec. :) 

Zbyszku nic takiego się nie szykuje, bo nie mam zamiaru kupować pokrowca za taką cenę. Ostatecznie przez ponad 60 lat wogóle go nie używałem i nie było problemów.To raz...Dwa, mam co włożyć do takiego pokrowca, wbrew temu co piszesz.Wędka match nie jest jedyną jaką posiadam, a rzepy wykonane przez małżonkę stosuję od dawna, ale dziękuję za podpowiedź:).

Myślę, że temat pokrowca jest wyczerpany, dzięki za odpowiedzi

Przez wiele lat i ja nie używałem pokrowca. W końcu, jak podupadło zdrowie, postanowiłem spróbować. Po przemyśleniach kupiłem trzykomorowy z usztywnieniami. W jedną skrajną komorę leciał feeder, w drugą skrajną spławikówka, w środkową krzesełko, zanęta i kilka drobiazgów. Żadnych toreb do ręki, żadnych wiader, siatek itp. Wszystko dodatkowe, z wodą do picia włącznie, musiało się zmieścić w środkową komorę albo nie zabierałem. W boczne podbierak i podpórki a całość na plecki i spokojnie mogłem się wlec na łowisko. Szybko też doceniłem porządek z wędziskami i kupiłem kolejny trzykomorowy na wędziska, których ze sobą nie zabieram. Nawet jadąc samochodem o wiele wygodniej organizować miejsce gdy wędziska są w pokrowcach a nie luzem, i o wiele bezpieczniej dla nich. Pokrowiec na wędziska działa tak jak kapturek na przelotki w złożonym teleskopie - nie ma opcji złamania szczytówki.

Porządny pokrowiec długo wytrzyma. Pierwszy ma coś koło 30 lat. Drugi z 15 lat, więc zakup jak najbardziej był udany choć widać na nich, że nie są już nowe. Przekonałem się też, że pokrowiec z przeznaczeniem wyłącznie na przechowywanie wędzisk nie musi być aż tak "uzbrojony", ważne, że wędziska będą proste podczas przechowywania. Nie potrzeba kieszeni a nawet uchwytów w środku. Wędziska które stoją niemal pionowo, mają tendencję do krzywienia się co widać po wszystkich tych delikatniejszych. 

Ja też się wreszcie zdecydowałem i zamówiłem ale tylko taki na jaki mnie stać  pokrowiec trzykomorowy 150cm Znajomy z forum posiada i chwali więc na moje potrzeby wystarczyć musi. Może więc jak pisze Zbyszek, lżej i wygodniej będzie cos taskać na zasiadke...

Edited by wind
edycja linku

Według mnie bardzo dobry wybór w tej cenie. Jest on łudząco podobny do mojego. Jak się trochę ogarnę to wstawię jakieś fotki, choć to przysłowiowa "herbata po obiedzie".

Ale wracając do Twojego wyboru. Materiał codura to jest to, przeżyje najgorsze trudy, Ty będziesz miał dość a on dalej będzie zachęcał do przedzierania się przez chaszcze. :) W środku gruby poliester separujący komory. Podwójny suwak jest bardzo wygodny, szkoda, że taki zwykły, no ale suwak kostka podwoiłby cenę. A jeśli już stukam to od razu radzę ściągnąć szelki na maksa. Trochę luzu a pokrowiec będzie Ci się obijał o łydki, on nie lewituje. :D 

2 godziny temu, Baburka napisał:

się wreszcie zdecydowałem i zamówiłem

No i to jest właśnie taki rzemieślnik, o jakim wspominałem wcześniej. Jeśli tylko nie przyoszczędził na surowcach to "będzie pan zadowolony" ;) 

Docio i Wind...Nie wiem, czy przez Was będę mógł spać,nie mogę się doczekać kiedy do mnie dojdzie:D Tak serio, to faktycznie myślę, że wygodniej będzie zabierać się z całym bagażem, jak jest taka dodatkowa "waliza"

Pozdrawiam

11 minut temu, Baburka napisał:

wygodniej będzie zabierać się z całym bagażem

Dlatego mam kombiaka :D 

Tak na poważnie, w pokrowcu mam zwykle podpórki, sztycę do podbieraka, parasol, urządzenie ;) do usuwania lian, pnącz, trzciny i palców, do tego ze 2-3 baty, odległościówkę lub bolonkę zależnie od planowanej miejscówki oraz feder zamiennie z żywcówką. zależnie od pory roku :D .

18 minut temu, Baburka napisał:

wygodniej będzie zabierać się z całym bagażem

Marzyciel. Wind ma combi, ja combi-dostawczak i nie ma szans abym na co dzień zapakował cały sprzęt. Oczywiście mogę ale zimą musiałbym mieć wszystko w domu a z tym to już na pewno bym się nie zmieścił. Z drugiej strony trochę strach wszystko zapakować do wozu. Wiadro, gary, siatka na ryby, krzesełka, ławeczka, stolik, maszynka gazowa do gotowania i kibelek może sobie jeździć, kto by to ciągle nosił. Wędek, namiotu, materacy trochę strach. No a ołów i koszyczki ze sprężynami wszelkiej maści zawsze są pod moim fotelem. :) 

Godzinę temu, Baburka napisał:

Ja tylko Skodę Oktavię i wystarcza...bo musi

Nie umniejszaj, niektórzy na tym forum śnią po nocach o Wartburgu. :) Poza tym laski nie mają oporu przed wejściem do lśniącej Skody a do mojego "czerwonego muła", często ubłoconego, jak najbardziej. Niektóre nawet mają problem aby stanąć na progu. Za to jak już wsiądą to za nic nie chcą wyjść. Siedzą jak w domu w fotelu a przez przednią szybę widok jak w 60" tv. :D To oczywiście z przodu, bo nie wiem czemu z tyłu od razu przymierzają się kłaść... ;) 

Jak zdarzyło się raz posadzić za mną kobitkę bratanka, to wysiadała z nietęgą miną. Nie wiedziałem o co chodzi i niby wszystko było jak najlepiej ale sama powiedziała, że czuła się jak dziecko w foteliku. :D 

A swoją drogą, to już tęsknię za takim klimatem.

narew0237.jpg

Edited by Docio

No i otrzymałem pokrowiec za 74,90 zł...Za takie pieniadze sprawia wrażenie naprawdę pozytywne. Oczywiście nikt nie wie jak to bedzie z jego używalnością ale wyglada naprawde obiecująco

Spora boczna kieszeń na jakieś pudełko, kanapke itp

Cf6oBRl.jpg

Z drugiej strony duża kieszeń np na podpórki

ctbGPuT.jpg

Wewnątrz w każdej z 3 kieszeni są wszyte rzepy do mocowania wędziska w 2 miejscach

Qz8AGgB.jpg

Do tego wiaderko zanętowe chyba powyżej litra, kilka dodatkowych rzepów i pokrowiec na siatkę  

4ACPWxG.jpg

nlSCbYt.jpg

Dociowind i Gienek1989 za sugestie :cheers: