Jump to content

Zestaw spinningowy na rzekę

Recommended Posts

Witam :)

Poszukuję porady dotyczącej doboru odpowiedniego zestawu spinningowego. Zamierzam łowić w okolicznej rzece (rzeka Reda) (głębokość waha się od 0,5 do 1,0 metra, a szerokość 3-5 m) , nurt średnio wolny

Nastawiam się na pstrągi, okonie których podobno jest w niej dużo. Myślałem nad zakupem wędziska "Dam effzett microflex 1-7g 210cm" 

Czy długość wędziska i CW będzie odpowiedni ? 

Jaki kołowrotek dobrać do tego zestawu ? (czy Ryobi Zauber cf 2000 będzie ok ?)

Bardzo dziękuję za pomoc :)

Edited by Szaplod

Długość może być trochę za mała, łowiąc z brzegu możesz mieć do czynienia z trzcinami poza które będziesz musiał wystawić wędkę. Może to być trudne a nawet niemożliwe. Pstrągów nie łowię jednak wydaje mi się że z tym cw. będziesz mógł obławiać rzekę tylko małymi przynętami, ale nie wiem. Niech wypowie się ktoś kto się na tym zna

Reda nie jest wielką rzeką, więc długość 210-240cm w zupełności wystarczy. Bezsprzecznie CW jest za niskie wybrałbym raczej od 2-15 do 3-18g.

Ze znanych mi kijków wybrałbym model SCATEX24L, model 102002240 lub model 64328.

Kołowrotek model 10223-300 lub model AQUA 830FD.

Linki wyłącznie poglądowe.

Panowie nie pamietam dokładnie czy to była Reda, ale czy przypadkiem w necie nie było głośno, że właśnie tam "rzeźbiono" rzekę cykadami i to ciężkimi?

W dniu 5.05.2021 o 06:38, Alexspin napisał:

Reda nie jest wielką rzeką, więc długość 210-240cm w zupełności wystarczy. Bezsprzecznie CW jest za niskie wybrałbym raczej od 2-15 do 3-18g.

Czy Cw 2-15/3-18g nada się również na okonie nad jeziorem (łowienie z brzegu) ?

@Alexspin widziałem na innych postach poleca Pan również zestaw: "Okuma Black Rock 198cm 3-18g" oraz kręcioł "Konger Ultris Aqua" Czy nada się on także do opisanych przeze mnie warunków na rzece?

Powinno spełnić oczekiwania, ale to wędzisko znacznie krótsze od wcześniej wskazanych, choć jego dynamika pozwala na stosunkowo dalekie rzuty. Używa takiego moja Pani, to jej ulubiony kijek i odległością rzutów dorównuje dłuższym. Nie wspomniałem o nim, bo Twoje preferencje wskazywały na kijki ponad 2-metrowe.